Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalt ilyet? A...

Más is tapasztalt ilyet? A semmire gyereket vállalni, aztán ingyen kérni ezt-azt?

Figyelt kérdés

Fél éves kisfiam kinőtte az első 4 méretet, és a komplett ruha csomagot felajánlottam ingyen egy helyi Facebook csoportban.

Kb öt perc alatt jelentkeztek legalább tízen, nem túlzok.

Kivétel nélkül mindenhol a többedik baba volt úton. Sok már azonnal kért pelenkát is, használt felnőtt ruhát, ezt azt, ami van. Volt, aki megkérdezte, hogy munkalehetőség a férjének nem-e lenne esetleg….

Tudom, hogy szegénység van az országban, de ez akkor is döbbenetes. Ahol ilyen nélkülözès van, oda minek kell a harmadik-negyedik gyerek?

Ráadásul az írásuk, képeik alapján nem is az a nagyon legalsó, legszegényebb réteg volt, akiről azt bírnám elképzelni, hogy nem tudja mi az a fogamzásgátlás.

Átlagos fiatal nők, és kuncsorognak az ingyen mindenért.

Közben pedig a szívem megszakad, hogy ide kell az ártatlan kisgyereknek megszületni.



2022. jún. 8. 14:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%

Vagy inkább az, hogy egyszerűbb egy emberrel találkozni, mint 5-tel ha amúgy is keres dolgokat, pl nem kellő pelenkákat. És akkor inkább rákérdez, mert akkor csak veled kell találkoznia és kész is a listája.


Én nem látom ezt kuncsorgásnak. Lehet te érted félre. Lehet csak szimplán kíváncsi hátha vannak ezek a dolgok.


Viszont a nincstelenségre szülni azért elég komplex kérdés. Falun lakunk, Budapestről költöztünk ide. Sok jól szituált ember van itt, de mégis majdnem minden anyuka turkál az ingyenes ruha dobozokban a védőnőnél, mert miért ne. Helyikek össze szokták gyűjteni a kinőtt, nem kellő ruhákat. Én is szoktam benne kutakodni, pedig meg tudnám venni újonnan is. De minek, ha picit használtan vannak jó ruhák. Nem minden ingyen dologra "ugró" ember nincstelen. Csak épp él a lehetőséggel és másra költi azt a pénzt, amit ruhára költene.

2022. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok.

És a "szerencsétlen gyerek" lehet boldogabb egy ilyen családban mint egy gazdag felszínes közegben, ahol meg se tanulja a pénz és munka értékét. Csak példát mondtam, nem mindegyik oldalon igaz ez. Nyilván a teljes nincstelenségbe születni nem jó dolog, ott általában nem is maradhat a gyerek a családnál. De ha a gyerekvédelem nem emeli ki a gyereket, akkor valószínű okkal nem emeli ki.

2022. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%
Minek ajánlod fel ingyen a cuccaitokat, ha utána megszólod azt, aki elfogadja? Vagy jó szívvel adj, vagy sehogy, ennek így semmi értelme.
2022. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

Benne vok a helyi csere-bere csopiban. Attól h szeretem olcsón, ingyen, 2 túrórudiért elhozni az ilyen cucvokat még nem nélkülözünk, sőt. Megtehetném h újjat vegyek. De minek? Nagyzolásból?

Mikor én feldobom az ilyeneket ingyen, azért teszem h ne kelljen itt kerülgetni. Pont letojom ha egy 20 millás kocsival is jön érte. Sőt még jobb is. Az irritálóbb mikor egy egy nagyobb dolgot felraktam (bútor) és megkérdezi h eltudom e vinni..... Hát persze még fizetek is h házhoz vihettem neked 😂

Na az már sok!!!

2022. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
1es te nagyon naiv vagy. Szabolcsi vagyok,itt rengeteg az ilyen semmire szülő alulszoc,akik aztán sírnak face-n,hogy enni sincs mit meg a gyereknek tápszer kell mert nem futja a családiból..
2022. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Jó szívvel odaadtam az elsőnek, aki jelentkezett érte. Mèg játékokat, csokit is tettem bele a csomagba, mert láttam, hogy vannak nagyobb gyerekek.

Csak éppen ledöbbentem, hogy mennyien írtak azonnal, hogy kell, meg hogy pl felnőtt cipő nem-e lenne.

2022. jún. 8. 14:32
 7/32 A kérdező kommentje:
1, komolyan? Nem vagy rászoruló, és elhozod az ingyen használt ruhát a szegények elől???
2022. jún. 8. 14:33
 8/32 A kérdező kommentje:

5, én pont ezekről beszéltem. Borsod megye….

Aki elviszi a ruhát, és mellette már kérdi rutinból, hogy felnőtt ruha? Rossz műszaki cikk? Stb.

2022. jún. 8. 14:35
 9/32 A kérdező kommentje:
De ha ez tényleg bevett, hogy a nem rászoruló is elviszi haza az adomány ruhát a védőnőtől, akkor inkább visszavonom a kérdést, mert inkább ez a döbbenet….
2022. jún. 8. 14:36
 10/32 anonim ***** válasza:
56%

mérdező! Az 1est megszólod hogy nem rászorulóként elviszi az ingyen ruhát.

A rászorulót meg azért mert minek a gyerek ha szegény?

Tehát csak arra jó ez a kérdés h megszóld a szegény réteget

2022. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!