Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő azért vállal gyereket,...

Sok nő azért vállal gyereket, mert megunja a melót/ nem akar többet dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek mostanában nehéz a melóhelyén, stresszes. Na meg azt mondja, hogy megunt dolgozni (27 éves, kb 1 éve dolgozik). A pénzt is kevesli (otthon él, semmibe nem kell belefizetnie, főznek is rá, de általában így is mínuszban van, elkölti minden fillérjét is).

Mostanában azt hajtja, hogy inkább szülne már, otthon lenne, csak még nem talált ehhez palit.


Ez ilyen általános gondolkodásmód és motiváció a gyerekvállalásra vagy ritkaság?



2022. júl. 23. 13:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Hát nekem aztán ez pont nem volt motiváció.
2022. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Van ilyen is. Mondjuk az ismerősöd még véletlenül se az átlagot képviseli, ha 27 évesen egy éve dolgozik és már unja....
2022. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Hány ilyen ismerősöd van? Csak ez az egy? Nekem egy sem. Ebből kiindulva azt mondanám, hogy a többséget nem ez motiválja, bár tuti van az a réteg, ahol ez általános.
2022. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Fú...mióta gyerekem van azóta a munka után is "munka vár itthon". Értsd úgy, hogy ha hazajövök se pihenhetek, mert van egy majdnem 2 évesem, akivel foglalkozni kell, plusz a háztartás is itt van. És én még ne panaszkodjak, mert a férjem nagyon sok mindenben segít.

De olyan nálam is előfordult már, hogy stresszesebb munkahelyi időszakok után azt mondtam, hogy teherbe ejtetem magam és elmegyek szülni inkább🤣.

2022. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 babyboom567 ***** válasza:
94%
Mekkorát fog szívni az ismerősöd, mikor rájön, hogy a gyerekezés, egy 0-24es végtelenített műszak, szabadság,és ünnepnap nélkül, kb olyan 15 évig.
2022. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Én őszintén bevallom, hogy igen, ez is egy szempont volt nálam, hogy ne kelljen dolgozni. De én már 10 éve dolgoztam akkor. Nagyon szeretem a szakmám, csak besokalltam és amúgy is szerettünk volna gyereket, akik szerencsére meg is fogantak elsőre..már kérdezték mikor akarok visszamenni, esetleg már most bevállalnék e pár alkalmat, de nincs kedvem még dolgozni (pedig meg tudnám oldani a gyerekek mellett). Majd amikor ovis lesz visszamegyek, addig hadd ne kelljen már, úgyis nyomathatom tovább a melót még 60-70 éves koromig😅 talán addigra hiányozni fog a munkám. 2 gyerekem van, 3 éves nagy és 10 hónapos kicsi.
2022. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek olyat, aki még egy napot sem dolgozott és nem is fog. Pedig az illető egyáltalán nem lusta, ellenkezőleg. Nem is buta, friss diplomás, egyszerűen szereti ezt az életformát. Én ebbe beleőrülnék.

N

2022. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

13 év munkaviszony után lett gyerekem. És persze, örültem annak, amikor 35 hetesen az utolsó munkanapom is letelt, de nem emiatt lett gyerekem. Ne legyünk álszentek: ki ne örülne annak, hogy nem kell dolgozni menni, de mégis fizetik? (Jelenleg az első hat hónapra járó csed jó pénz, a korábbi bruttó kereset, amiből csak SZJA-t vonnak).

Más kérdés, hogy az a “munka” se semmi. Kemény 7/24-es műszak. De akkor se olyan, mint egy munkahely. Más.

2022. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Van/volt ilyen kolléganőm nekem is. Az egyik 22 évesen unta meg a munkát, akkor ment szülni. Azóta visszajött, továbbra is után dolgozni, a 2 gyerek mindig a nagyinál vannak, pedig ő is ugyanott dolgozik, csak ő 3 műszakba műszakvezetőként, enni csak virslit és pipiropit tud csinálni, ezeket eszik, házimunkát is csak akkor csinálja elmondása szerint, ha már muszáj. De persze őt tisztelni kell, mert szült fiatalon 2 gyereket és az már valami.


A másik 31 éves, hetente elmondja, mikor épp dolgoznia kéne mert munka adódott és nem gépezhet csak úgy egész nap, hogy már unja és ő is elmegy szülni. Az ilyen komolyan is gondolja, hogy az könnyebb meló

2022. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Pár év múlva mehet ugyanúgy, csak lehetséges, hogy négy óra alvással, nulla szabadidővel, háromszor ennyi otthoni teendővel. Lehet ennél könnyebb is neki, de a mostani helyzetnél mindenképp megterhelőbb lesz. Ezt még nyilván nem látja át, pedig evvel is számolni kell.
2022. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!