Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek ha a...

Szülők! Mit tennétek ha a gyereketek nem fejezné be a középsulit, majd a szakmát is otthagyná, de nem akar dolgozni sem?

Figyelt kérdés

Tehát a gyerek nem fejezi be a középiskolát, átmegy esti érettségire, de azt is ott hagyja, majd a szakmunkás képzőt és egy okj-t is felad.

Dolgozni pedig nem szeretne, de tanulni sem.

Igaz érettségi, szakma és nelvtudás, illetve jogosítvány nélkül nehéz bármit is találni.


2017. júl. 10. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

vagy tanul vagy dolgozik, ha nem tetszik, elköltözik és kész.

egy herét ki akar eltartani???

2017. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Mit tennék? Megkérdezném, hogy mik a tervei.

És adnék neki ultimátumot. Vagy visszamegy az iskolába, és tanul, vagy kap mondjuk 1 hónapot, amíg munkát talál.


Illetve közlöm vele, hogy ha egyik sem, akkor szépen kiteszem a szűrét, és boldoguljon ahogy tud. Nem vagyok köteles eltartani.

2017. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Ultimátum. Vagy tanul vagy dolgozik. Henyélés nincs. Mehet amerre lát.
2017. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom. Elég nehéz kérdés.
2017. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Elvinném pszichológushoz hátha leleki beteg.
2017. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám abban, hogy ingyenélővé akarjon válni, tehát valahogy rákényszeríteném, hogy dolgozzon. (Azt hirtelen nem tudom, hogy hogyan...) Van olyan munka, amihez nem kell se érettségi, se nyelvtudás, se jogsi. Nagyon fontosnak tartanám, hogy megtapasztalja, milyen az, amikor ilyen munkából kell megélnie. Csak így látnék rá esélyt, hogy megjöjjön a kedve a tanuláshoz - és hogy komolyan is vegye, ha elkezd valamit tanulni.
2017. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
*lelki
2017. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
10%
Azt hogy lehet kivitelezni, hogy "vagy tanul vagy dolgozik"? Mert oké, elvnek jó, de lecseréltetem a zárakat, vagy mi? Lelakatolom a hűtőt?
2017. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Meg sem próbálnátok kideríteni, hogy mi áll a háttérben?

Egyből ultimátumot adnátok? Esetleg nem gondolkodnátok el rajta, hogy a ti hibátok is?

2017. júl. 10. 14:50
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen rábeszélném, hogy fejezze be az iskolát, szakmát. Miért adja fel? Van valami gondja? A tanulással? A közösségekkel? Biztosan van valami megoldás. Tanulásban segítőt találni. Magántanulónak lenni.

Ha csak simán lusta, akkor pedig nem kap semmit, lenne hol aludnia, kapnak alap kaját, de semmit sem vennék neki. Nem vagyok hülye, hogy majd élete végéig eltartsak egy felnőtt embert.

Egyébként nagyon sok munka van, amihez semmilyen végzettség nem kell. Szóval ha akarna, már most is dolgozhatna.

2017. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!