Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok nő azért vállal gyereket,...

Sok nő azért vállal gyereket, mert megunja a melót/ nem akar többet dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek mostanában nehéz a melóhelyén, stresszes. Na meg azt mondja, hogy megunt dolgozni (27 éves, kb 1 éve dolgozik). A pénzt is kevesli (otthon él, semmibe nem kell belefizetnie, főznek is rá, de általában így is mínuszban van, elkölti minden fillérjét is).

Mostanában azt hajtja, hogy inkább szülne már, otthon lenne, csak még nem talált ehhez palit.


Ez ilyen általános gondolkodásmód és motiváció a gyerekvállalásra vagy ritkaság?



2022. júl. 23. 13:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
#20: Csak gondolod, számtalan nő van nálunk is, aki úgy él mint az amerikai filmekben. Szül 2-3-4 gyereket, kiesik 10 évre a munkaerőpiacról és már vissza sem megy dolgozni, amikor a legkisebb is óvodás lesz. Vezeti a háztartást, gondoskodik a gyerekekről stb. A férj meg egyedül (állambácsival közösen) eltartja a családot, el tudja tartani egy magas jövedelemből
2022. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#21 Oké, kemény 1 db ilyet én is ismerek, 5 gyerek (ebből 4 már nagykorú, a legkisebb is iskolás, 2 nem lakik otthon), férj millió felett keres, a nő ötvenes szóval még bőven lenne neki nyugdíjig, de nem ment el dolgozni. Neki oltári mázlija van, mert a férje van olyan hülye, hogy eltartsa, de ugye ez itt már a férfin is múlik. A legtöbb nő azért nem tud egy ekkora barmot leakasztani. Meg alapból itthon átlagban két gyereket sem szülnek a nők fejenként, nem hogy ennyit. Szóval a legtöbb nő aztán semmilyen szinten nem oldja meg az életét a szüléssel, mert mindenképp visszakerül a munkaerőpiacra, és a gyereke miatt még szarabb pozíciót is kap.

Biztos a második kerületben valóban van olyan nő, aki egy-két gyerek után az életben nem dolgozik többet, de szerintem az amúgy sem dolgozna. Meg ha talál hozzá olyan kretént, aki eltartja, akkor hajrá. A kérdező itt egy nyomorult ismerőse alapján próbál általánosítani. Ez nem tetszik sokaknak, pláne ugye a gyereket nevelő dolgozó nőknek. Ami itthon a nők elsöprő többségét jelenti.

2022. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem jó erre alapozni. A helyzet megváltozhat, a férj jövedelme csökkenhet, betegség, baleset, bármi előfordulhat. A legrosszabb, ha a férj munkaképtelen lesz, vagy ami még rosszabb, meghal. Az a nő, aki évek óta nem dolgozik, vagy esetleg egyáltalán nem is dolgozott, rettenetes helyzetbe kerül. Ha van is szakmája, nincs gyakorlata. Ráadásul megszokta, hogy nem kell időre menni, másokhoz alkalmazkodni, főnöknek megfelelni. Ezzel senki sem számol, pedig bárkivel megeshet.

N

2022. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
20%
#22: Attól még, hogy te csak egyszer láttál ilyet, nem egyedi. De mindegy is. Ugyanehhez a réteghez hozzá lehet venni azokat is, akik alibi munkahelyre mennek 1-2 gyerek után, 4-6 óra, állami szféra stb.
2022. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez visszafelé is igaz, attól, hogy te sok ilyet ismersz, ez még mindig csak a kisebbség. A magyar átlagfizetésből 2 embert sem lehet eltartani, nem hogy még plusz gyerekeket. A magyar háztartások jelentős többsége kétkeresős, nincs most kedvem a KSH oldalán bogarászni, de nyilván aki nem barlangban él, az látja.

De persze ha az állami szférában dolgozókat pl nem számítod dolgozó embereknek, akkor már értem a problémádat, ez estben viszont tanácsos a válszodban jelezni, hogy te valami egészen mást értesz a munka fogalma alatt, mint a többi ember.

2022. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak olyanok, akik a gyerek neveléssel járó feladatokat jobban szeretik, mint a korábbi munkájukat, ami nem csoda, mivel a nők genetikailag erre a feladatra vannak kódolva. Ezért nem kell lenézni senkit, amikor legkésőbb 18 évesen kitalálja mivel szeretne egész életében foglalkozniég nem látja hogy mi milyen feladatokkal fog járni.


Igen, van ezek között olyan, sorra szüli a gyerekeket aztán otthon marad örökre, de nagyon sokan vannak akik ezt felismerik és olyan szakmát keresnek, amiben gyerekekkel foglalkozhatnak és pénzt is kereshetnek.

Nem egy olyat ismerek, aki mérnökből vagy közgazdászból egy-két gyerek után óvónő vagy kisgyermeknevelő lett.

2022. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#25: Ne ferdíts, nem azt mondtam, hogy ez az általános, hanem, hogy több ilyen ember van, mint az 1 darab/ismeretségi kör. Azt sem mondtam, hogy nem számít dolgozó embernek, aki csak alibi munkahelyen dolgozik. Hanem, hogy ezek az emberek, nem azért dolgoznak, mint a többség, és ezt jeleztem is, amikor hozzáadtam ezt a réteget az utolsó válaszomban.


#24

2022. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Majd meggondoljak magukat! :D
2022. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!