Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most őszintén, arc és név...

Most őszintén, arc és név nélkül ki az aki CSAK azért szült egymas utan 3-4 gyereket mert nem akar visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem először látom ezt a hozzászólások között, olyan kérdéseknél is, ahol teljesen más a téma. Jelen esetben egy viszonylag nagy korkülönbséges kérdéshez sikerült elsütni. nem tudom, h egy kommentelő, vagy többen is vannak, de miért van az, h folyamatosan ezt szajkozzátok, olyan helyen is, ahol teljesen más volt az eredeti kérdés? Mert nektek ez a véleményetek, ezt láttátok, hallottátok ismerősöktől, barátnőktől?

Most én is felteszem ugyanezt, írjatátok már meg légyszi ténylegesen hányan vagytok akik CSAK ÉS KIZÁROLAG ezért szültek 3-4 gyereket? És és a nagycsaládos kedvezményekért?

egy 3 gyerekes dolgozó, nagycsaládos



2017. máj. 8. 12:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
52%
Ezt (ahogy én látom) többnyire azok hangoztatják, akiknek egy gyerek sincs.
2017. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
én is ugyanerre gondolok...
2017. máj. 8. 13:10
 3/48 anonim ***** válasza:
76%

Annyit bevallhatok, hogy a 3. azért jött olyan gyorsan, mert amíg a másodikkal gyeden voltam, becsődölt a munkahelyem, de még várható volt, hogy hónapokig felszámolás alatt fog állni. Mindig is hármat akartunk, és így járt még 3.-kal is a gyed. Ha várunk, megszűnt volna a munkahelyem, és kereshettem volna új melót, ami akár több év csúszást is jelenthetett volna a babázásban.

Most már ovis a kicsi is, és épp munkát keresek. :)

2017. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem logika.

Inkább "egy füst alatt"letudni a többbgyereket, mint szülni, dolgozni, szülni, dolgozni.melyik munkahely tolerálná ezt?

Szinte mindenki kis korkülönbséget szeretne, nem 5 évente "potyogtatni" a női szervezet amugy is gyorsan "elévül" es felis kell őket nevelni es lehetőleg nem nyugdíjasan finanszirozni az egyetemet..

2017. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
88%

"Szia! Én négygyerekes anyuka vagyok, most várom az ötödiket. Utálok dolgozni, de a szociálka jól jön rájuk."


Most ilyen válaszokat vársz? :D Te sem gondolod komolyan. Egy ilyen dolgot ebben a formában jó érzésű ember még magának(!!!) sem vall be, nemhogy másnak, akár arccal, akár arc nélkül...


Arról nem is beszélve, hogy nincs az a pénz, amiért az ember úgy vállal gyereket, hogy egyébként egy kicsit sem vágyik rá. Ezért bukta a kormány családtámogató politikája, ugyanis nem lehet tenyészteni a magyart pusztán pénzszórással, ha nem akar gyereket. Aki azt állítja, hogy a nő egy része CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azért vállal gyereket, mert píz és szociálka, az hülye.


Azonban azt ne tagadjuk le, hogy bizony sokak összekötik a kellemest a hasznossal, és bizony valakinek sokkal kényelmesebb otthon ücsörögni pár évet, mint elmenni valahová dolgozni. Legyen szó munkahelyi problémákról, piacképtelenségről és társairól. Nem a kisujjamból szopom ki. A családomban(sic!) is van olyan nő, aki saját bevallása szerint utál dolgozni (eddigi munkaviszonya kimerül egy nyári diákmunkában így több mint harminc évesen), most várja a harmadikat. Közben nagyon aggódik, hogy mi lesz, ha a legnagyobbat be kell majd most iskolázni, miközben nyár végén érkezik a kicsi.


De távoli ismerősi körömben is most csak kapásból 4 nőt tudok, aki negyvenhez közelít, van 3-5 gyerek, munkaviszony pedig alig pár hónap. Hát innen jön a sztereotípia...

2017. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
78%
4 gyerekem van. Egymás után jöttek, az utolsó nem éppen tervezetten. Jó munkahelyem volt, magas fizetéssel. Hülye lettem volna nem visszamenni hármaska után, ha nem így alakul. Eleve, aki anyagilag jól akar járni az nem vállal gyereket, mert ez igen drága hobbi. Ahol meg azért jönnek a gyerekek, hogy az asszonynak legyen úgymond alibije, nos ott szerintem soha nem is volt egyéb cél, mint hogy eltartott legyen így vagy úgy. Az adókedvezmény inkább magas fizetés mellett észrevehető jelentősen. Az ovis étkezés szinte mindenkinek ingyenes, ahhoz már nagyon tele kell lenni, hogy a határt átlépjük. A csok feltételrendszere olyan, hogy azt kevés földi halandó tudja teljesíteni becsülettel. Nem tudom miért gondolják, hogy sok gyerekkel "jól lehet járni". Ha normális körülményeket biztosítunk akkor biztosan nem.
2017. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
84%

Nem gondolod komolyan, hogy ezt barki igy felvallalja? :)

Nekem baratno es ovistars anyukai mondtak hogy ez is egy ok a kis korkulonbsegre, szamolgattak mikor kell megfogannia, hogy ne kelljen elkezdeni interjuzgatni sem..

2017. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
87%
(Egyikuk meg is jegyezte hogy kicsit buntudata van emiatt de inkabb igy mint allas utan futkosni)
2017. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
72%

"Szinte mindenki kis korkülönbséget szeretne, nem 5 évente "potyogtatni""


Nem, nem mindenki. Nagyon nem. A hideg kiráz a kicsi korkülönbség gondolatától is. 3 év alatt nem is vállalnám a másodikat (szerencsére nem fenyeget, mindjárt 2 a pici), az 5 év a legideálisabb számomra.

2017. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
26%

Dolgozo nőkről írtam.

Nem mindenki merné azt bevállalni hogy visszamenjen pár honap mulva a tesot bejelenteni..

2017. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!