Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eldöntöttem? Miért èrzem...

Eldöntöttem? Miért èrzem mégis úgy magam most, mintha egy kis részem elhunyt volna? (Lehet,hogy hosszú lesz.)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nehéz az érzéseket szavakba önteni.

Férjemmel november/december környéken megbeszéltük ,hogy idén nyáron belevágunk a "babaprojekt-be"

Sőt egészen pontosan Augusztus elsejével.

Aztán ahogy teltek-múltak a hónapok. Én egyre jobban vártam, ő is.

Valami mégis hirtelen fordulatot vett. Nem az életünk. Minden jó,és szuper. Anyagiak,ház ,tényleg minden rendben. Van 2 gyermekünk. Okosak ,egészségesek,szépek.

Az én fejemben. Pedig készültem rá, egészséges életvitel ,vitaminok. Folsav stb..

Azt kezdtem el érezni ,hogy talán mégsem vágyok rá igazán, 3 gyerek, logisztika , 3 felé szakadni..Egyik iskolás lesz most szeptemberben ,másik nagy csoportos az oviba. "Nagyok már "

Jöttek a gondolatok. Már elég önállóak ,a programok is kiszèlesedtek , stb .

Így elhatároztam ,hogy tanulni kezdek ,be is iratkoztam az iskolába ,közben augusztus végén kezdhetek végre vezetni. Tervem ,hogy tavasztól abban dolgozhatok majd amiben szeretnék..


De hiába határoztam el magam ,hogy nem szeretnék ,hogy más felé "viszem "az életem ,legalábbis egy részét. Csak nem tudom elengedni a baba témát.😟

Folyamatosan ,nap mint nap még mindig ott motoszkál bennem. Ha lenne akkor milyen lenne. Az illatát érzem, a napjainkat látom vele.. aki még meg sem született. Aki már tulajdonképpen már tervben sincs..


És a kérdésemet azért most írtam ki , mert amit olyan határozottan megbeszéltünk ,és elterveztünk ,az pont most lesz aktuális ,vagyis ugye már nem. Megjött ma a menstruációm.

És anno azt beszéltük meg a kedvesemmel ,hogy ez a havibaj után mi már bizony nem védekezünk. Az augusztus.... És most úgy érzem magam ,mintha gyászolnèk!! Irtó hülyén hangzik ,mondjátok meg nyugodtan lányok ,hogy én vagyok teljesen dilis.

Nem tudom miért van ez az érzés ?

Nem voltam ilyen helyzetben. Tudom ,hogy nem vagyok orvosok. De már maga ,hogy leírhattam ,könnyebb..

Ha egyszer eldöntöttem , mások a terveim , úgy érzem még egy gyermeket lehetséges ,hogy nem bírna el az idegrendszerem. Miért érzem magam szörnyen ,hogy itt az idő , amit hónapok óta vártunk. Amikor én már eldöntöttem ,nem kell.


Iszonyatosan kusza.. Szinte értelmesen leírni sem tudom , mert pontosan ilyen hatalmas kupi van az én fejemben is jelenleg..


Van esetleg más aki érzett hasonlóan ?


Mindent szívesen fogadok.❤️

Akik esetleg azt írnák,hogy szánalmas vagyok ,gyerekes és hasonlók , Kérlek titeket ,ne most. Ne itt. Van néha úgy ,hogy az ember összezavarodik. És nem érti miért érez úgy ,ahogy. Nem ezt vártam én sem magamtól. Ennél azt hittem határozottabb vagyok. Hát mégsem így tűnik 😟

Köszönöm ha ezt végig olvastad.



2022. júl. 23. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezt így mondd el a férjednek. Segíteni csak ő tud.
2022. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A döntést az eszeddel hoztad meg, racionális érvek mentén, melyek teljesen validak. Viszont a szíved nem tudott vele azonosulni. Amíg ezt az ellentétet nem tudod feloldani, addig vissza-visszatérő lesz ez a gondolat. Valószínű egyre ritkábban, majd elhalványul.
2022. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
jó dolog a babázás, de a te életed is fontos. amikor elkezded a tanulást, munkát stb. akkor élvezni fogod az új élményt és megnyugodhatsz, hogy jól döntöttél 🙂
2022. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első ,igen mindenképpen megbeszèlem vele. Bár tudom a válaszát. Akkor csináljuk 😅 mert ő nagyon szeretne, azt mondta nem tudja megmagyarázni az okát. Egyszerűen úgy lenne számára teljes a család. Plusz 1 fővel.


Második válaszoló valóban a szív ,ész harca folyhat bennem. Báromi nehéznek èlem ezt most meg.


Hármas válaszoló , igen ,úgy érzem most már én is szeretnék egy pici szerepet kapni az én életemben. A gyerekek és minden más mindig előtérben van hosszú évek óta. Most kicsit foglalkozhatnèk magammal. Imádom őket ! Szó se róla. De olykor már vissza szeretném kapni magamat is.


Megnyugodhatok ,hogy jól döntöttem ?! És ha az ellenkezője történik ? Hogy hiányérzetem lesz ? Míg élek ? És most még fiatalon (30) nem hoztam meg azt a döntést ,amit később már lehetséges ,hogy soha nem fogok tudni ? Ez is bennem van sajnos.


Köszönöm nektek a válaszokat.

2022. júl. 23. 16:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nézd, van még időd. ha nem múlik el az érzés, később is szülhetsz. én 24-26 évesen szültem, aztán majdnem 40 voltam a harmadik gyerekem szülésekor. ez is jó így
2022. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak el tudod dönteni. Szerintem én 100% nem akarnék harmadikat, túl fárasztó 3 gyerekkel. De az én vagyok, nem te.
2022. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben tanulnék, dolgoznék. Fiatal vagy még. Ha úgy érzed, néhány év múlva sem késő belevágni. Nekem 35 évesen született a kisfiam, 2. gyerek. 3,5 évig itthon voltam vele, fél éve dolgozom újra és nagyon élvezem. Én nem tervezek több gyereket.
2022. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a dilis. De mit szól ehhez a férjed? Mert végig E/1.-ben írtál, hogy te döntöttél, sőt suliba is beiratkoztál. Neki semmi köze hozzá? Ha egy ilyen döntésből kihagynál, tök nyugodt lelkiismerettel csinálnék másnak.(Persze nem, mert nő vagyok, de érted, na.)
2022. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös. Igen ,az is bennem van ,hogy végülis ha nagyon nem tudom elengedni meg azért van időm ,hogy ez is az is beleferjen. Ez némiképpen nyugtat. ☺️


6os. Nehezen. Ezért is írtam ki magamból. És igen ,3 gyerek iszonyú nehéz lehet.. bár kettővel sem egyszerű.


7es. Nagyon várom már a munkát. És biztosan nagyon fogom élvezni. Bár az èletem fizikailag tuti nehezebb lesz. De már jó lesz emberek között lenni kicsit. ☺️


8as. Igen, kissé dilisnek érzem már magam.

A férjem nagyon szeretne babát. Mint írtam. De ő támogat ,ami az iskolát és az új munkahelyet illeti. Azt mondta nekem ,bármennyire is vágyik rá, ez az én döntésem. Az én testem. És az oroszlán részét mégiscsak én viszem. Tehát ő ,bárhogyan is érzek,vagy döntök mellettem áll. Nagyon megértő párom van szerencsére. Megérti miért szeretnek már végre kicsit a magam utam járni. Olyan értelemben ,hogy azzal is foglalkozzak végre a.i engem érdekel. Ami én vagyok.

Így esze ágában sincs azt hiszem másnak csinálni gyereket. Ő ezt primitív hozzáállásnak ítélnè meg.

Persze nem bántásnak szántam. Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. Tényleg nagyon köszi ❤️

2022. júl. 23. 21:14
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de azért írtam, mert a főkérdésednél a leírásban egy szót se írtál arról, hogy a férjed tud róla, hogy meggondoltad magad. Csak az őszi elhatározást említetted. Ha azóta beszéltetek erről, és elfogadta, úgy más.

#8

2022. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!