Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megtudod, hogy egy nő...

Ha megtudod, hogy egy nő gyermektelen még 32-34 év felett, és nem is tervez gyereket, mi az első gondolatod?

Figyelt kérdés

Mielőtt gyerekem született volna (jóval 30 felett voltam), semmiféle gondolatom nem volt ezzel kapcsolatban, max. "az ő dolga, csináljon, amit akar". Most, hogy van gyerekem az első gondolatom, hogy az "illető nem normális, bármilyen gond esetén lemaradhat az egészről".

Más hogy van ezzel? Vajon mitől ez a hatalmas változás nálam is?


2010. szept. 22. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
69%
Mert rajtad van a rózsaszín köd, hogy jaj de cukimuki a gyereked. Ez így van, de attól még mindenkinek a magánügye, hogy szül-e vagy nem. Ne mással foglalkozz, csak magaddal és a csöppségeddel.
2010. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:

Szerintem azon is köd van, csak mondjuk szürke, aki 34 éves és nem is tervez semmit.

Az reális, hogy nem is lehet neki, hiába gondolja úgy, hogy még ráér.

2010. szept. 22. 15:12
 3/76 anonim ***** válasza:
49%
Mert nem minden nőnek a szülés a vinnyogó gyerek meg a sok nyűg a jővő képe.Neked van örülj legyél boldog de valakinek egyáltalán nem lehet,vagy nem akar mert tudja hogy nem anyatipus és csak ártana a gyereknek, de nem rosszabb ember csak más elégíti ki.
2010. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
79%
Ha megtudom, hogy még nincs gyermeke, azt gondolom, hogy még nem jött el az ideje. Bármi közbejöhet, még nem találta meg azt, akinek gyermeket szülne, vagy bármilyen más akadálya lehet, de senkit sem ítélek el, mert nincs ennyi idősen gyermeke. Ha pedig valaki nem akar erre az erkölcstelen, fertő világba gyermeket szülni, azt is megteheti, szíve joga eldönteni mindenkinek mit szeretne az életben. Senki felett nem török pálcát, én sem szeretném, ha valaki elítélne egy-egy döntésem miatt.
2010. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim válasza:
88%
Nálam pont fordítva van a változás, régebben, 18 éves kor körül azt gondoltam, hogy 25 éves kor alatt és 30 felett is fura dolog gyereket vállalni, én pedig semmiképpen nem akartam gyereket. 25-30 között sem. Most, hogy már 27 vagyok, az a fura, ha vki 30 éves kor alatt gyereket vállal, mert magamon érzem, hogy nem lennék még képes vkiről gondoskodni...még vagy 8-10 évet várok vele, ha lesz belőle vmi... viszont megértem azokat, akik 30 éves kor felett vállalnak csak gyereket. Addig legyen a munka az első. Persze aki többet akar, jobb ha hamarabb elkezdi. Ettől függetlenül mindenki maga döntheti el, hogy alakítja az életét....még ha másoknak vmi fura is.
2010. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
58%
Akkor kell szülni amikor van hova,biztonság stb,és akkor nem állambácsinyakán élősködnének sokan.
2010. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem mindenkinek ez az álma.Valaki úgy érzi hogy ennél többre hivatott.Ha te így érzel légy boldog.De attól mert nem akarok gyereket nincs rajtam semmiféle szürke köd.Én így érzek.Más céljaim vannak, másban látom az értelmet.
2010. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:

Engem az első, rövid gondolat érdekelt igazából, amit az első benyomás kivált!


Ilyenek:

"szegény", "na ez is hül.e", "jó neki, a sok szaros gyerek minek", szóval ilyesmit kellene írnotok kb.

2010. szept. 22. 15:17
 9/76 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is van kettő, imádom őket, de soha nem éreztem így senkivel aki nem akar. Én inkább korrektnek tartom, ő ismeri magát, tudja mit akar az életétől, nem hinném, hogy mindenki szülőként találja meg a boldogságát. Százszor inkább ne legyen, mint, hogy van, de csak nyűg.
2010. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
45%
Még mindig nem érted. NE_MÁSSAL_FOGLALKOZZ_HANEM_MAGDDAL.
2010. szept. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!