Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megtudod, hogy egy nő...

Ha megtudod, hogy egy nő gyermektelen még 32-34 év felett, és nem is tervez gyereket, mi az első gondolatod?

Figyelt kérdés

Mielőtt gyerekem született volna (jóval 30 felett voltam), semmiféle gondolatom nem volt ezzel kapcsolatban, max. "az ő dolga, csináljon, amit akar". Most, hogy van gyerekem az első gondolatom, hogy az "illető nem normális, bármilyen gond esetén lemaradhat az egészről".

Más hogy van ezzel? Vajon mitől ez a hatalmas változás nálam is?


2010. szept. 22. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
71%
hogy a kérdésre válaszoljak, semmi, nincs semmijen gondolatom, maximum az, hogy "ő dolga". Én sem akarok egyáltalán gyereket, más terveim vannak, nekem nem fér bele egy gyerek az életembe, de ettől még ugyanez az első gondolatom egy gyereket nem akaróról és egy akaróról is.
2010. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
38%
Első gondolatom, hogy nem lehet neki gyereke és ez nagyon elszomorít.
2010. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
80%
Ne tegyél fel egy 32-34-éves nőnek olyan kérdést hogy miért nem akar gyereket, mert lehet hogy érzékenyen érinti. Egyébként is mindenkinek a magánügye. Örülj e te gyerekednek.
2010. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:

Húj de sok válasz jött.


"Köd vagy nem köd, emlékezz vissza arra, amikor még nem volt gyereked, és hagyd békén a gyerekteleneket"


Én mindig is békén hagytam őket, sohasem kérdeztem meg, hogy mikor házasodnak, mikor szülnek, de már bocsi a gondolataim csak szabadok.

Régen nem gondoltam semmit, de hozzáteszem akkoriban akár mellettem meg is halhatott volna bárki az utcán, annyira utáltam az embereket.

Most azt gondolom, hogy "le fog maradni mindenről", de tényleg csak utólag jöttem rá, hogy miről is lehet lemaradni, addig nem érdekelt.

2010. szept. 22. 15:43
 25/76 A kérdező kommentje:

"Elitélnéd mert hülye előitéletes begyöpösödött vagy aki szerint a nő csak elleni meg főzni meg a párját az ágyban kielégiteni való szerkezet szánalmas vagy.

"


Nos, én nem főzök, mert utálom csinálni, az ágy téma meg néha nekem is jól jön, bár elég ritkán van rá alkalom.

2010. szept. 22. 15:44
 26/76 A kérdező kommentje:

"Nálad is lehetett volna gond akkor nem jutott ez eszedbe?"


Nem éppen ezért én is irreális voltam, és azok is irreálisak, akik 34 éves korukig nem is gondolnak a családalapításra.

2010. szept. 22. 15:45
 27/76 anonim ***** válasza:
71%
ha valaki anya lesz akkor rögtön rászáll arra aki nem szült még és azon agyal hogy miért nem szül az illető nő. Gondolom te sem örültél ha téged azzal nyaggatak amikor még nem volt gyereked hogy mikor fogsz már szülni, namármost ha voltál abban a helyzetben akkor pont te megérthetnéd hogy valakinek épp nem adottak a körülményei, vagy csak nem talált egy rendes megbízható pasit, vagy egyszerűen nem akar. Nem tudom miért kell ezen lovagolni állandóan. És miért nem foglalkoznak az anyák saját magukkal? nekem még nincs gyerekem mivel nemrég ismerkedtem meg a párommal, 30 éves vagyok és nagyon idegesít mikor az újdonsült anyukák azzal nyaggatnak hogy én mikor szülök meg hogy kifutok az időből stb.. csak azért nem fogok az első jöttmentnek szülni mert kifutok az időből..
2010. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom, hogy nagyon sok szülőt látok, aki nem alkalmas szülőnek, mert hiába van gyerek, nem neveli, nem foglalkozik vele, a gyerek csak van, a szülő meg él magának. Az ilyen szülők, a gyerek érdekében, jobb lett volna, ha sose vállalnak gyereket.


Egyik kedvenc rokonomnak soha nem lehetett gyereke, mert olyan betegséggel született, mégis egész életében életvidám nő volt, még férjhez is ment.


Ha valaki akar gyereket, annak kötelessége gondoskodni arról, hogy azt a gyereket szeretetben és törődésben fel tudja nevelni. Ha erre nem képes, vagy azért, mert ő nem tud bánni a gyerekekkel, vagy azért, mert nincs meg hozzá a megfelelő társ (tudod, akárkinek én azért nem szülök), akkor inkább várjon.

2010. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
63%

én meg amióta gyerekem van, azóta értem meg azokat, akik nem akarnak, mert tényleg totál megváltozik ettől az ember élete, amire sokan tényleg csak a szülés után jönnek rá. Ráadásul akinek nincs segítsége mint nekünk, dolgozni viszont kell nekem is,a baba 1 éves kora óta, amit már nem bánok, csak akkor bántam, amikor vissza kellett menni. Sokkal többre ment a bölcsivel, mintha csak velem lett volna otthon. De a munka miatt nem engedhetjük meg magunknak, hogy bárhová is elmenjünk kettesben a férjemmel, (épp elég a babysittert a munka miatt fizetni), nagyszülők messze, örülünk ha hetente jut pár óránk magunkra, hogy azt csináljunk kicsit amit szeretünk, mióta megszületett a gyerekünk nem aludtuk ki magunkat, ....szóval elhiszem, hogy van akinek ez nagyobb önfeláldozás, mint amennyire képes. Nembeszélve az 1-3 éves kor közötti álladó hisztis, nemértmegsemmit korszakról, ami ellen nem sokat tehetünk, de túl kell élni. Bármennyi gyereket bevállalnék amúgy, ha az 1-3éves kort kihagyhatnánk:)

Sok kolléganőmnek nincs gyereke, és itt (külöldön lakom), nem 32-34 éves ornál, hanem 40nél merül fel ez a kérdés amit a kérdező írt. De pl. egyik kolléganőmnek 5 év boldog házasság után meghalt a férje, ezalatt 2x elvetél, azóta meg nem talál párt, a másik tök szép kolléganőm meg szintén társtalan 40 évesen, el sem tudom képzelni miért, a 3. nak meg ritka izomsorvadásos betegségben szenved a férje, tuti a leépülés, csak lassan, na ők meg azért nem vállaltak gyereket, de van olyan is, aki tudatosan nem akart. Ahány ember annyi féle. Én sajnálatot érzek, hogy a kérdésre is válaszoljak, mert igaz sok gond a gyerek, de semmi más dolog az életben nem ad akkora örömet, mint a gyereked szeretete, főleg amíg kicsi. Sajnálom, akinek ez kimarad.

2010. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom miért kell embereknek folyton bizonygatni magunknak, hogy "tökjó hogy szültem, de menő vagyok". Mindenkinek a saját élete, mindenkinek a saját döntése és hiába mondogatjátok folyton, de akkor sincs rossz döntés. Mindenki sepregesen a saját háza táján, aztán kész.


Én meg megkérdezhetném pl. hogy "nem elgondolkodtató, hogy gyermekes családanyák nem főznek otthon, pedig lenne rá idejük?" ... de nem teszem, mert nem érdekel mit csinál a másik. És nem vagyok semmmivel sem másabb azért mert én fözök gyerek nélkül is, pedig én se szeretek ... remélem érted mit szeretnék mondani.

2010. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!