Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek sérült gyereke van,...

Akiknek sérült gyereke van, azok hogy szerethetik a gyereküket, hogy szerethetik a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Nekem 2 teljesen ép gyerekem van, aminek teljesen örülök. Még csak tanulási nehézségük sincs.


Viszont ettől függetlenül nemcsak nehezebb napok, de nehezebb időszakok is vannak. Anyagi, lelki, fizikai, stb.

De semmi kényelemért nem adnám, mert felbecsülhetetlen az, amikor odajön hozzám a kisfiam, és azt mondja, hogy "Anya, nekem te vagy a mindenem". Vagy amikor a kamaszlányom 100 alkalomból egyszer azt mondja a telefonba, hogy "Szeretlek", és meglepődök, mert mindig én szoktam neki mondani, és ő csak azt mondja jobbik esetben hogy "én is" unott hangon, rosszabbik esetben pedig hogy "oké".


Imádok az anyukájuk lenni, és ahogy egyre nagyobbak, úgy lesznek a társaim. Tudom, hogyha kirepülnek, akkor változni fog.



De az, aki kvázi csak egy ápoló a gyereke mellett, az mégis hogy töltődik? Hogy szeretheti a gyerekét, ha semmi pozitív visszajelzés sincs?


2022. júl. 29. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Ugye ez nem komoly? Nem csak szavakkal lehet pozitív visszajelzést adni.

A te gyereked is lebénulhat vagy lehet maradandó szellemi károsodása (kívánom, hogy ne legyen!) és te kellene, hogy ellásd… többé már nem szeretnéd? Többé már nem lennél az anyukája?

2022. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Sérült gyerekeim vannak. Nagyon szenvedek pont attól, amit írsz. Meg attól is, hogy ezekről beszélni sem szabad, mert aki nincs bennem csak sajnalkozik, aki meg benne van, az vagy csöndben szenved vagy teleharsogja erőszakosan az összes fórumon hogy az ő gyereke ezerszer szebb/jobb mint egy egészséges.

De ez van, igazából próbálok nem gondolni az ilyenekre, csak csinálom a dolgom, sokszor sirok is. Mert amúgy mit tehetnék? Nyilván végiggondoltam azt is hogy szép csendben véget vetek az eletemnek, de ha már ennyire mindegy, akkor megpróbálom kiélvezni azt a pár szép pillanatot, ami meg néha jut.

2022. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy down-os gyerek vagy egy súlyosan autista gyerek, aki el van a saját világába, az hogy fejezi ki a szeretetet?
2022. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

3! Az sehogy.


Autista lanyom van. Üt-ver minden nap, kiabálja rám, hogy nem szeret,hogy rossz anya vagyok.


Pedig aki ismer,látja,hogy születésétől csak őérte élünk a férjemmel, mindent megteszünk érte. Próbáljuk nevelni,tanítani. Én pedagógusként rengeteget foglalkozok vele. Mindenhová visszük,megyünk,nincs "bezárva".


Nagyon nehéz erőt meríteni. Mikor hazamegyek a munkából,és látom, hogy a férjem mennyire le van fáradva...

De csináljuk,nem adjuk fel.


Annyi a szerencse, hogy a lányunk beszél,és ki tudja mondani,hogy szeretlek. Valamint ölel is. Ha épp jó napja van....Ez rengeteget jelent.

2022. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
7%

Én értem, hogy nehéz és le a kalappal előttetek, de tényleg nem szeretitek a gyerekeiteket?

Nem ítélkezem, csak őszintén kíváncsi vagyok.

2022. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Pont, ahogy egy kisbabát is szeretsz, aki még nem beszél, nem mosolyog, csak elvan. De cuki, és a tiéd, hát szereted. Nem olyan bonyolult ez. Ettől még lehet fárasztó, frusztráló, kilátástalan az egész.
2022. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
3-as, egy Down-os pont, hogy kifejezi a szeretetét. Én 4 éve vigyázok rendszeresen egy fiúra, ő ugrál, tapsikol, mikor jövök. Velük sem mindig könnyű, de ők érzelmileg nagyon sok pozitívat tudnak adni. Persze néha vannak dührohamok, tárgyak dobálása, meggondolatlan cselekedetek, de mikor jó napjuk van, akkor nagyon kedvesek tudnak lenni. Anyukája egyértelműen szereti, de azt is bevallja, hogy nehéz vele, és néha jó kicsit nélküle is elmenni valahová. De egyébként próbálnak teljes életet élni, járnak sportolni, nyaralni, evezni, síelni, stb.
2022. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

5! 4es vagyok.


Mi pl nagyon szeretjük a lányunkat. NAGYON. Ez a szeretet ad erőt.

Hiszen ha nem szeretnénk,nem is tudnánk vele ilyen szinten foglalkozni.


Nem tudom, honnan szűrted azt le,hogy nem szeretjük. Látszik,hogy nem vagy kapcsolatban sérült gyerekekkel,akkor nem kérdeznél ekkora butaságot.


Az,hogy leírom őszintén (én sose hazudok,ez se mindig jó...), hogy piszok nehéz vele,NEM egyenlő azzal, hogy nem szeretjük. Csak őszinte vagyok. Érted a különbséget?

2022. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Értő olvasás: nem a gyerekét nem szereti, hanem a nevelését utálja.

Ugyanúgy vagyunk mi is.

Miért? Mert kilátástalan.

Ezerszer többet beleadsz, mint aki egészségeset nevel és még sincs látszatja.

De, egyébként van: csak épp csak mi tudjuk, hogy honnan indultunk, mit értünk el, s ezért külső szemlélő csak legyint rá.

"Még csak itt tart, még csak ennyit tud, ó te szegény..."

Baszod.

Nem, nem csak itt tart, hanem MÁR itt tart. MÁR ilyen sokat tud.

És bár megtanultunk magasról tojni az emberek véleményére, mivel társadalomban élünk, nem kerülhetjük ki őket és fárasztó. Nagyon fárasztó magyarázni, "mentegetőzni", "győzködni" = amit a kérdező is kért, hogy hogy szerethetjük ezt az egészet.

Nem szeretjük, de őt igen, mert akkor is a miénk, ha ilyen.

Egyébként nekünk legalább van egy ép is, aki erőt ad.

2022. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Köszönöm, tudok olvasni és értelmezni azt is, amit olvasok.

,,Akiknek sérült gyereke van, azok hogy szerethetik a gyereküket, hogy szerethetik a gyereknevelést?” így hangzott az eredeti kérdés.

Csupán kíváncsiságból tettem fel a kérdésemet, ugyanis addig senki nem írta, hogy a gyerekét amúgy szereti.

2022. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!