Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan építsem le a sógornőmet...

Hogyan építsem le a sógornőmet, aki erőszakosan rám akarja tuszkolni a gyereknevelési elveit?

Figyelt kérdés

Már a szoptatást elengedte, 2 éves a gyerekem, ezzel nem zaklat már, de folyamatosan küldte a cikkeket a szoptatás jótékony hatásairól.


De folyamatosan jön a mosható pelenkával, mosható betéttel, hordozással. Volt neki szülés utáni depressziója, mert az anyja zaklatta és kritizálta. Eleinte meghallgattam, de most már torkig vagyok vele. Sajnos a "barátai" is eltávolodtak tőle, így szinte csak én velem beszél.


Apósom meghalt és rábíztuk a kicsit, akire mosható pelenkát adott, amit persze nekem kellett kimosni utána, vagy 3-4x rám jött a hanyinger, mire kijött belőle minden folt. Írtam neki egy üzenetet, amiben elküldtem a fenébe, és megírtam neki, hogy még egyszer magánakciózik akár a hordozókendővel, akár a mosható betéttel, akár a mosható pelenkával, letiltom. Most pedig írt az öcsém, hogy sír a sógornőm, mit mondtam neki. Nem akarom, hogy depis legyen, de van elég bajom így is, és én ilyen módon nem akarok neki segíteni. Már idegbe jövök, amikor ide akar jönni, vagy amikor áthív magához, és a legtöbbször nem veszi a lapot.


2022. júl. 26. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Azért bele ne hallj már 1, azaz egyetlen egy mosható pelenka kimosásába.

Drágább az a pelenka, mint egy csomag eldobható.

Hagytál egyáltalán a gyerekkel pelenkát vagy csak rásóztátok a sógornődre?

2022. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Felnőtt ember, de úgy viselkedik mint egy dackorszakos kétéves: erőszakoskodik, majd ha visszautasítják, hisztizik. Ez az ő baja. Kezelje az öcséd a hülye feleségét, már ne haragudj. Ő választotta, nem te. Neked nem kötelező sem alkalmaznod, sem elviselned a fasságait.
2022. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
micsoda Maúnika só!!! 😂
2022. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Így kerek perec. Nem veszi a lapot. Őszintén el kell mondani neki mit érzel. Én sem pátyolgatnám.
2022. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Neeem, csak odalöltük a gyereket.... hát persze, hogy hagytunk nála pelenkát, még többet is.

És ha drágább, akkor mit csináljak vele? Attól még felfordul a gyomrom tőle.

2022. júl. 26. 16:24
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az én sógornőm is ilyen erőszakos, folyton osztja a gyereknevelési tanácsait (közben a gyerek minden nap lepasszolva, mert nincs kedvem foglalkozni vele), állandóan mondja, tolja, magyaráz, mit és hogyan kell csinálni és miért úgy, ahogyan ő teszi.


Vagyis csak csinálta, mert sokáig tűrtem, aztán elmondtam a véleményem, megsértődött, összevesztünk, a férjemmel együtt meg letiltottuk mindketten Facebookról, mert ott is irkált. Azóta nem nagyon kommunikálunk, a férjemnek még tolja néha élőben vagy telefonon, de már neki is kevésbé meri.


Sajnos vagy sem, az ilyet nem lehet másképp leállítani.

2022. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan nekem a sógornőd elvei szimpatikusabbak, kéretlenül akkor se jó dolog osztogatni a tanácsokat.

Szólj neki, hogy nevelje a sajátját. Ha nem érti meg, nem kell ráhagyni a tieteket.

2022. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Az én sógornőm is full erőszakos... csak ő az ellentéte: miért akarok én szoptatással bajlódni, ő is csak tápszerezett. Miért kötöm magamra, legyen el magában stb. Őszintén engem tökre nem zavar, ha más másként csinálja, de utálom, ahogy okoskodik és erőltetné rám.


Neki sincsenek mély baráti kapcsolatai... na vajon miért. Én azt teszem, hogy kerülöm a vele való kommunikációt, ahogy csak lehet. De sajna így is túl gyakran ír rám :/

2022. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem hiszem hogy egy darab pelenkából ekkora cirkuszt kell csinálni.
2022. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Megfenyegetted, hogy letiltod? 😂

Elhiszem, hogy idegesít, de ez elég szánalmas. Ne üzengess, személyesen mondd el, mi a problémád. Beszéljétek meg

2022. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!