Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mibe van joga beleszólni egy...

Mibe van joga beleszólni egy apának, és mibe nincs?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy kötelességei vannak, minden gyerekkel kapcsolatos feladatot kutya kötelessége ellátni, hiszen egyenértékű szülő.


Viszont, a jogai nem terjednek ki mindenre, hiszen nincs joga beleszólni, hogy:

- A nő megtartja e a babát

- A szülés körülményeibe, tehát pl hogy az 5 vagy a 150 km-re levő kórházban szüljön e a nő

- A szoptatásba, nincs joga kérni, hogy egyszer-egyszer ő is megetethesse a gyereket üvegből lefejt anyatejjel, ha szoptatott a gyerek

- Itt gyakorin olvastam, hogy névválasztáskor a végső döntés az anyáé, hiszen ő tölt több időt a gyerekkel, ez ellen nem tehet semmit

-Ha az anyuka eldöntötte, hogy full egészségesen eteti a gyereket, akkor nincs joga egy kettesben töltött estén (apa és a gyerek) pizzát rendelni neki


Tudnátok még ilyen dolgokat felsorolni? Pl nálatok mihez nincs még joga az apukának? Beleszólhat abba, milyen ruha kerüljön a gyerekre, hogy melyik oviba járjon?


2022. aug. 4. 19:07
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
59%
A legtöbb helyen pont hogy jogai vannak, kötelességük pedig nincs.
2022. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindenbe van joga beleszólni, mivel ugyanúgy teljes értékű szülője a gyereknek, mint az anya. Oké hogy nem ő hordja ki és szüli meg, de az csak nem az ő hibája? :D (én is anya vagyok, még mielőtt .. és utánam a férjem is volt gyesen.)
2022. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
54%

Hülye troll.

Ha az apuka a legjobbat akarja a gyerekének, akkor

1, nem fog beletrollkodni a szoptatásba, hanem segít, hogy sikerüljön, mert az a legjobb a gyereknek. Nem ördögtől való a tápszer, de elbújhat az anyatej mögött. 1 tápszeres, 1 anyatejes gyerekem van.

2, nem fogja direkt fast fooddal tömni a gyerekét, hogy keménykedjen anyukával. Főleg nem a háta mögött.


DE érdekelne, hogy miért csak a rosszat feltételezed az apukakról?

Minden opció, amit felsoroltál azért utasítandó el, mert rosszabb, mint az anya döntése.

Nem azért, mert apának nincs akkora szava!


Ha úgy tennéd fel a kérdést, hogy pl:

-anyuka veszélyeztetett terhes, de otthon akarja megszülni a gyereket. Van-e ebbe beleszólása az apának, ha ő a biztonságosabb kórházat preferelálná?

Hát hogy ne lenne.


-anyuka 2 hónaposan hozzátáplálna pacalpörkölttel. Apa beleszólhat-e, hogy várjanak a hozzátáplálásaal?

Persze.


-anyuka elvakult oltásellenes. Elviheti apa a kötelező oltásokra a gyerekét? Kötelessége is.

2022. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
64%

1.Szerintem amíg a baba a nőn belül van, az a nő teste, ő rendelkezzen felőle, ahogy a nők sem rendelkeznek önkényesen afelett h a férfi köttesse-e el magát.


2.A sperma a nőbe úgy került h a férfi nem húzott gumit, tehát csak a nő (nem) védekezett. Alapvetően a nő teste a férfi spermájától kerül mindig ilyen helyzetbe, innentől tartom hogy az 1es pont lép érvénybe a nő testéről.


3. Szülés körülményei: a babát a nő szüli, férfi nélkül is kijön a baba, hacsak nincsenek extrém igényei a nőnek,amik ellene mennek a logikának én biztos ráhagynám h ő döntse el h szerinte neki mi a legkomfortosabb. Ha nem akarsz 150kmt levezetni,vagy magánkórházat fizetni, nem teszed, megoldja/átok máshogy.


4. A szoptatás kényes dolog, sok helyen elcsúszhat, just for fun cumisüvegeztetni néha túl sok negatív következménnyel jár. Ha van az anyának teje és szeretne kizárólag szoptatni, biztos nem vitatkoznék vele (Apádra ütök film- tatacici jut eszembe erről).

Ha a szoptatás véget ér, sőt már a hozzátáplálásnál is bőven van a férfinak lehetősége becsatlakozni az utód ellátásába, erre 4-6hónapot kell várni, kibírható.


5. Névválasztás megegyezés kérdése, amíg mindkét félnek tetszik a név.


6. Egész biztosan létezik kompromisszumos megoldás a pizzaproblémára, max nem rendeled hanem te készíted.


Egyébként meg érdemes tisztázni ilyen és ehhez hasonló kérdéseket még a gyerekvállalás előtt h senkit ne érjen meglepetés.

2022. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudok felsorolni mert nálunk egyik sincs így…

- ha a férjemmel lenne egy véletlen baba akkor együtt eldöntenénk mi legyen.

-Az ,hogy hol szüljek miért ne szólhatna bele ha azt mondja tud jobb korházat hát hogyne, rosszabba meg csak nem akar küldeni nem ?

- Miért ne kérhetné, hogy had próbálja ő is etetni ? Persze nem a legelején de utána egyszer egyszer kipróbálhatja de ezt úgyis ti látjátok otthon.mert minden baba más .. (látszik nincs gyereked)

- név választás olyan kell ami mindenkinek tetszik kész punk tum. Ha meg van valami extrad mar ugyis rég 800x átbeszéltétek. És tudja férjed es ugy fogad el vagy te a férjedet.

-ha anya full egészségesen eteti a gyereket valószínű mindenki ugy eszik szóval nem fog kelleni apának se a pizza… de ha mégis akkor max azért haragudnék hogy kihagynak a csaló napból…illetve hogy ha én 365 napbol 364 en megerőltetem magam es összerittyentek valami egészségeset azon a maradék egy napon ne essen már nehezére reprodukálni valamit… de én ezért választottam magamnak olyat aki meg tud emelni egy vajazókést segítség nélkül.

Normális a saját értékrendedhez megfelelő párt kell választani, akkor nincsenek ilyen viták.

Szóval összeségében a kérdésed egy gyenge provokáció.

2022. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%

Normális párkapcsolatokban ezeket mind mind megbeszéli a pár. Az, hogy "nincs joga beleszólni", hát erősen túlzás, hisz szó szerint a jog erre nem terjed ki. 😃 De ha úgy érted, hogy úgy nincs joga, hogy a nő nem engedi, az megint a párkapcsolat minőségét mutatja. Tehát vissza az első ponthoz, normális kapcsolatban megbeszélik, nem egyenrangú kapcsolatban valamelyik félnek nincs "joga" beleszólni.

Ilyen erővel meg bármit lehet írni, hiszen kapcsolattól függ. Ha a pasi egy papucs, akkor semmibe sincs beleszólása. Ha a nő elnyomott, akkor mindenbe van.

2022. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
86%
Beleszólni semmibe sincs joga, megbeszélni viszont mindent meg kell és közösen dönteni.
2022. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
62%
Gyenge provokáció, de müködik
2022. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Pedig nem vagyok troll, de lehet, hogy akkor rosszul tettem fel a kérdést.


Arról van szó, amit a #23-as írt. Ő jól megfogalmazta, hogy mire gondolok.

Ha tudnátok ilyenekre példát írni, azt megköszönném.

2022. aug. 4. 21:05
 30/43 anonim ***** válasza:
62%

Jobb esetben ezeket megbeszélik közösen, egyedül az abortuszba nincs beleszólása. Hogy miért is?


Mert az apaság ténylegesen a szülésnél derül ki. Addig meg az anya azt jelöl meg apának akit akar. Mondhatja hogy buliban összefeküdt valakivel és nem tudja ki volt az. Ki bizonyítaná be az ellenkezőjét? DNS vizsgálatot tudnak csinálni méhen belül, de az olyan kockázatos, hogy a gyerek könnyen el tud menni, szóval senki nem fog tesztelni.

2022. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!