Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mibe van joga beleszólni egy...

Mibe van joga beleszólni egy apának, és mibe nincs?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy kötelességei vannak, minden gyerekkel kapcsolatos feladatot kutya kötelessége ellátni, hiszen egyenértékű szülő.


Viszont, a jogai nem terjednek ki mindenre, hiszen nincs joga beleszólni, hogy:

- A nő megtartja e a babát

- A szülés körülményeibe, tehát pl hogy az 5 vagy a 150 km-re levő kórházban szüljön e a nő

- A szoptatásba, nincs joga kérni, hogy egyszer-egyszer ő is megetethesse a gyereket üvegből lefejt anyatejjel, ha szoptatott a gyerek

- Itt gyakorin olvastam, hogy névválasztáskor a végső döntés az anyáé, hiszen ő tölt több időt a gyerekkel, ez ellen nem tehet semmit

-Ha az anyuka eldöntötte, hogy full egészségesen eteti a gyereket, akkor nincs joga egy kettesben töltött estén (apa és a gyerek) pizzát rendelni neki


Tudnátok még ilyen dolgokat felsorolni? Pl nálatok mihez nincs még joga az apukának? Beleszólhat abba, milyen ruha kerüljön a gyerekre, hogy melyik oviba járjon?


2022. aug. 4. 19:07
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
72%

Beleszólni semmibe sincs joga, ha van ötlete, javaslata, gondolata, velemye akkor azt meg lehet és kell beszélni. Ezért is béna példák amiket írtál. De amíg apuka nem tud jobb megoldást ész érvekkel, csak ez nem jó, az nem jó (pl névválasztás, kórház, óvoda, ruha), addig nincs is mit megbeszélni, az lesz amit anyuka kitalál.

1-2. A nő alapjoga hogy önrendelkezzen a teste felett, a férfi joga meg hogy gumit húzzon ha nem akar gyereket. A nő szül, a férfi kísérő lehet ha a nő megengedi.

2. Joga van kérni hogy megetethesse egyszer egyszer a gyereket, de mivel nagyrészt az anyának ez többlet meló, meg ugye cumizavar, amiről gondolom kevés apuka hallott, ezért persze, tessék, itt a lefejt tej, lehet adni pl. svéd itatópoharból, ott van a szekrényben, cumiból nem. Meg utána lehet is szépen elmosogatni, altatni is. Az a baj, hogy ezzel az anya feladata az apa szerint: fejés, eszközök sterilizalasa, áttöltés etető eszközbe, a békésen mosolygó babát apuka kezébe adni, utána elvenni, elmosogatni, elaltatni, megoldani hogy ne legyen mellgyulladas. Apuka feladata: ülni a fotelben a babával 10 percig amíg eszik, esetleg büfiztetni, anyuka minden mást megold. Hát persze.

2022. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
80%

Az apának joga van kiválasztani a számára megfelelő partnert és azzal gyermeket vállalni, akinek az értékrendje egyezik nagyjából az övével és ha igénye van az aktív részvételre a gyereknevelésben, akkor olyat választani aki ezt hagyja is neki.

Mi például mindent megbeszélünk és nyilván vannak dolgok amiben én mondom ki a végső döntést, de olyan nincs amiről ne kérném ki a véleményét. A név kérdésben is együtt döntöttünk. A kórház dologban a nők nagy része se válogathat. Miért ne etethetne néha üvegből akár lefejt tejet? A pizza dolog is néha rendben lehet. Ha valaki úgy érzi nincs joga beleszólni semmibe akkor rosszul választott párt...

2022. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

31, 32


Nektek sem sikerült válaszolni a kérdésre.

2022. aug. 4. 22:06
 34/43 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a kérdést egyszer már feltetted. Szerintem kaptál rá elég választ, nem kell megint a felesleges vita gerjesztés...
2022. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

34


Linkeld már kérlek. Én biztosan nem.

2022. aug. 4. 22:09
 36/43 A kérdező kommentje:

"nem kell megint a felesleges vita gerjesztés..."


Senkit nem kényszerítettem, hogy válaszoljon, vagy hogy húzza fel magát a kérdésen.

2022. aug. 4. 22:10
 37/43 anonim ***** válasza:
55%
#31 vagyok, az miért is nem válasz a kérdésedre hogy semmibe sincs joga beleszólni?
2022. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer a kérdésem utolsó bekezdését, és a 29-es kommentemet, majd a 23-as választ.
2022. aug. 4. 22:52
 39/43 A kérdező kommentje:

Gyengébbek kedvéért:


Olyan példákat várok, mint amiket a 23-as válaszoló írt. Pl hozzátáplálás, oltás stb

Nem azt, hogy cáfoljátok meg, vagy írjátok újra azokat, amiket leírtam a kérdésben.

2022. aug. 4. 22:56
 40/43 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk ha ilyen választ vársz, akkor célszerű nem direkt provokatív állításokat beleírni a kérdésbe. Már ne is haragudj, de akinek több esze van mint két marék molylepkének, az tudhatta, hogy így főleg azokon fog menni a vita. Nyilván te is sejtetted. Ha egy kérdésre az emberek 99%-a rosszul válaszol, akkor az egy rosszul feltett kérdés.

Általánosságban pedig nem lehet válaszolni, mert teljesen attól függ, mik a körülmények. Egy külön élő apának, aki mondjuk csak vasárnap nyolctól ötig foglalkozik a gyerekével, teljesen más jogai vannak, mint aki együtt él vele, vagy mint aki mondjuk szüléskor elhagyta a családot, és évek múlva mégis felbukkan a gyerek életében. Az én korosztályomban (25-30) az apák jelentős része sokkal kevésbé vette ki a nevelésből a részét, mint az anya, inkább az a ritka, ha nem váltak el a szülők. Nyilván ilyenkor nem ugyanazok a döntési jogok járnak.

Ami általánosság szerintem, hogy abba nincs joga beleszólni, amihez egyszerűen kegyetlen biológiai okokból nincs kompetenciája. Tehát abortusz, szülés, szoptatás, nem az övé az utolsó szó, mert nem képes egyikre sem, sajnos csak annyit tehetnek, hogy mindent megtesznek, hogy ne egy alkalmatlan személyt ejtsenek teherbe. Persze, ha az anya konkrétan veszélyezteti a 12. hétnél idősebb magzatot/babát az megint más téma, akkor jogilag is van beleszólása, jelezheti a hatóságoknak ha pl egy kuka mellett a sikátorban akarja megszülni. Onnantól, hogy megszületik a baba, és nem az anya teste nyújtja számára a fő táplálék forrást, tehát biológiailag is egyenrangú szülőkké váltak, már mindenbe ugyanúgy van beleszólása, mint az anyának. Mármint abban az esetben, ha a nevelésében is ugyanúgy kiveszi a részét.

Amúgy egy kivétel jutott hirtelen eszembe, mikor az anya úgy veszélyezteti a magzatot, hogy nem az a direkt cél, de mégis megvalósul. Pl ha az anya dohányzik, iszik terhesség alatt. Jogilag ilyenkor tudtommal semmit nem lehet tenni. Ezen simán változtatnék, hogy amennyiben ezt bárki (akár az apa), jelzi a gyermekvédelem felé, és bizonyítani is lehet, akkor az anyára szabjanak ki bírságot valamint kötelezzék valami leszoktató programra.

2022. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!