Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a Szorin jó fiú név?

Szerintetek a Szorin jó fiú név?

Figyelt kérdés

Fiú gyermekemnek szeretném adni de félek hogy nem elég fiús a hangzása,meg nem is egy nagyon ismert név. Nektek tetszik vagy inkább legyen valami megszokottabb?


(jelentése egyébként nap/napfény ezért is tetszik annyira)



2022. aug. 5. 14:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem szép név,bár én nem adtam volna. Viszont a női párja (Szorina) a kedvenc női nevem. Ha a férjem ne mondja azt, hogy kizárt, ezt a nevet adtam volna a lányunknak.

Szerintem vállaható név a Szorin.

2022. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem szép.
2022. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Ja én is komázom a hobbitokat..
2022. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Attól nem lesz különleges a gyerek, hogy különleges neve van.
2022. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem uniszexnek hangzik... de számolni kell vele, hogy ez tipikusan olyan név, amire mindig vissza fognak kérdezni bemutatkozáskor, adatok megadásakor meg úgy általában mindig. És nem lehet jó mindig azt hallgatni, hogy "Ne haragudj, mondd még egyszer a neved, nem értettem. Zorin? Ja, Szorin! Nem hallottam még" - Ezt nem gúnyolódásból írtam, csak hogy érzékeltessem, mire gondolok.
2022. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik, de nyilván ez nem szempont.


Viszont Magyarországon egyáltalán nem elterjedt, román névről van szó. Ilyet én csak akkor adnék, ha valamelyik szülő román származású és fontos számára a kulturális identitás vagy a családban öröklődő név megőrzése.


/még mielőtt: itt nem a románon van a hangsúly, hanem a nemzetiségi néven/

2022. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik, ha nem írod, hogy fiú, nem is tudtam volna. Számomra ismeretlen, ez valami külföldi név magyarosított verziója amúgy?
2022. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha Tölgypajzsos a vezetéknév
2022. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az -in végződés miatt olyan mint egy vegyület neve, leginkább a szarinra hasonlít, ami egy mérges gáz, vegyi fegyver...
2022. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#3 Törp volt nem hobbit :D
2022. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!