Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy férfi hány...

Szerintetek egy férfi hány éves koráig vállalhat gyereket? Érdemes kezdenem vele?

Figyelt kérdés

Igazából nincs még köztünk semmi, csak "kiszemelt", de megfordult a fejembe. Beszélgettünk a gyerek témáról, de én 24 éves vagyok, ő 38.

Én nem hiszem, hogy mostanában szeretnék gyereket.

Szerintetek egy férfi hány éves koráig vállalhat gyereket, ami még belefér?


2022. aug. 8. 14:44
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
10. Lehet, hogy nem tervezik, de az emberek előbb utóbb meghalnak. És nem mindegy, hogy az ember szülei 25 vagy 40 éves korában mennek el. De persze ne menjünk el ebbe az irányba, nem erre irányult a kérdésem.
2022. aug. 8. 16:02
 12/30 anonim ***** válasza:
31%
38 éves a férjem (én 33). Első gyermekünket várjuk. 8 évet vártunk rá. Nem, nem lesz ehhez túl idős.
2022. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, ha téged zavar a korkülönbség, ami érthető, akkor ne kezdj vele. De ne a gyerekkérdésre fogd, mert az nem lenne akadály.

Neked jogod van úgy érezned, hogy ez a korkülönbség nem fér

nálad bele.

Nekem pont 38 éves a férjem (gyerekünk úton), és 25 voltam, mikor hozzámentem, de nem lett volna a férjem, ha 14 évvel idősebb nálam, mert nekem nem fér bele ekkora korkülönbség (köztünk 5 év van).

Én inkább tartanék attól, hogy a 14 év miatt és mert a férfiak várható élettartama egyébként is alacsonyabb, mint a nőké, hogy nagy eséllyel fiatalon özvegy leszek. Engem ez zavarna, nem az, hogy - jelen esetben - 52 éves lesz, amikor a gyerekünk általános iskolából ballag. Mert én is már 47 leszek.

2022. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

38 évesen szerintem teljesen rendben van a dolog. Köztem és apám között is épp ennyi van és kimerem jelenteni a lehető legjobb a kapcsolatunk. Értjük egymást, fiatalos.


Pont a korkülönbséggel nincs bajom. Csak azzal van, hogy én meg nem érzem késznek magam gyerekvállalásra. (Feltételes módban, ha úgy alakulna)

2022. aug. 8. 17:25
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

És miből gondolod, hogy a férfi rögtön gyereket akarna? Vagy akarna egyáltalán? Ez is benne van a pakliban.

Mondjuk igaz, hogy a korodbeliek épp azért kezdenek ilyen korú férfiakkal, mert ennyi idősen, normál esetben, már van egzisztenciája, és a korából kifolyólag már nem halogatja a gyerekvállalást.

2022. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nem tudhatom. Engem az érdekel, amit kérdeztem is. Csak mellékesen mondtam el, hogy emiatt fogalmazódott meg bennem a kérdés.

Én sem igazán akarok velem egyidős pasit, olyan idősebb kellene akinek még nincs gyereke. De ott meg benne van, hogy hamarosan szeretne, és nekem pár évre még szükségem van.

2022. aug. 8. 17:41
 17/30 A kérdező kommentje:
Vagy hát nem tudhatom azt sem, hogy nekem hány évre van szükségem.
2022. aug. 8. 17:42
 18/30 anonim ***** válasza:

Csak az a fura, hogy a kérdésedre meg megírtad a saját válaszod:


"38 évesen szerintem teljesen rendben van a dolog. Köztem és apám között is épp ennyi van és kimerem jelenteni a lehető legjobb a kapcsolatunk."


Tehát a kérdésben megfogalmazott aggályod nem is valid. A korkülönbség nem zavar. Nincs gyereke, ami neked ideális.

Ez alapján akkor elvileg nincs is okod ne ismerkedni vele. Aztán majd meglátjátok, hogy alakul.

Viszonylag kis százalékban fordul elő, hogy a férfi nyomassa a gyerektémát, főleg egy friss kapcsolatban.

2022. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

A pasi akit kinéztem most 38.

Szóval, ha én még 4 évig nem akarok gyereket már 42 lesz. És kíváncsi voltam rá, hogy egyébként mi a vélemény úgy általában, meddig "érdemes" meddig "jó", ha egy férfi gyereket vállal.


Viszonylag kis százalékban fordul elő, hogy a férfi nyomassa a gyerektémát, főleg egy friss kapcsolatban.

Ez jogos.

2022. aug. 8. 17:50
 20/30 anonim ***** válasza:

Jelenleg még nincs elkésve de néhány év múlva már kicsit igen.

Az meg, hogy ki mennyire néz ki fiatalosnak az lényegtelen, mert a biológiai kora annyi amennyi. Sajnos ezt sokan nem bírják elfogadni.

2022. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!