Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még olyan szülő rajtam...

Van még olyan szülő rajtam kívül, aki nem vágyik unokákra?

Figyelt kérdés

Brutál őszinte leszek:

Még csak kiskamasz a gyerekem, de már most tudom, hogy ha egyszer nagyszülő leszek, én nem leszek az a tipikus nagymama, aki él-hal az unokákért.

Én már alig várom, hogy kirepüljön a gyerek, én meg élhessem az életem.

Persze imádom a gyerekem, és az unokát is szeretni fogom ha lesz, ne értsetek félre. De bébiszitter biztosan nem leszek.


2022. aug. 9. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Hasonló érzések vannak bennem, de ez idővel változhat.
2022. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

A vicc az unoka nem hoz lázba, de szültem még egy gyereket. Az unoka nem az enyém és én tiszteletbe tartom ki hogy neveli a gyerekét és alkalmazkodom.

Én szeretem a szoptatást, a pelusos idő szakot meg hogy itt rohangál egy kicsi a nagyok mellett, de unoka nem izgat.

Mindenki azzal jött mért gyerek, várjam az unokákat, hát azt nevelje az apja meg az anyja.

2022. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen jogos. Senki se szeret ingyen csicska lenni
2022. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez még később változhat, de ha nem, az sem baj, mert ahogy annak idején te sem azért vállaltál gyereket, mert a szüleidet nagyszülővé akartad tenni, úgy a gyerekednek sem ez lesz a motiváció. Az ő és párja felelőssége lesz elsősorban, tőled nem várhat el senki semmit, hanem te döntesz majd, nálad mennyi fér bele a nagyszülőségbe.


Amikor 21 éves voltam, anyámat kérdezgették a kolléganői, várja-e már, hogy unokája legyen (akkoriban vált komollyá a kapcsolatom a későbbi férjemmel). Határozottan mondta, hogy Isten ments, ő nem akar nagymama lenni még, ezt nekem is elmondta. A húgom ekkor 14 éves volt.


Most 33 éves vagyok, és hosszú évek után sikerült most teherbe esnem lombikkal. Anyám meg apám meg már évek óta kétségbe voltak esve, hogy meg sem élik, hogy unokájuk legyen. Szóval igen, változhatnak a vélemények. 🙂

2022. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Van hát. Én se vágyok. Főleg nem a társadalmi elvárások miatt.

Elvárt, hogy oda meg vissza légy az unokákért, mindent eldobj, rohanj segíteni bármikor.

Kösz nem. Két gyereket felnevelek (egyébként élő nagyszülő nélkül), nem akarok majd öregen is ugrálni.

2022. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Anyukám ugyan ilyen volt, megmondta, hogy rá ne számítsunk majd, oda se vigyük max egy órára de inkább úgy se, csak ha mi is ott vagyunk. Amióta megszületett meg alig bírom elzavarni tőlünk :D változhat is a dolog meg nem is.
2022. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Az én szüleim sem vágytak unokára, nem is kaptak. Legjobb barátnőm nagyon szerette a gyerekeit, de mikor megkérdezték, hogy várja-e az unokákat, határozott nemmel felelt. Persze mindenki le volt döbbenve, hogy ez hogy lehet. Hát így.

N

2022. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez még később változhat. Anyukám sem volt az a nagymama típus. Most sem az, de már elunokázgat.

22 évesen szültem először és ő 55 évesen egyáltalán nem érezte azt, hogy ő elég idős ehhez vagy hogy mondjam...


Most 34 vagyok és 1 éves a harmadik gyermekem, aki ráadásul fiú. Mostmár szívesen elunokázik 67 évesen :)

2022. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

“De bébiszitter biztosan nem leszek.“


Gondolom akkor jelenleg a saját gyerekednél te sem várod el a nagyszülői segítséget és el sem fogadod ugye? Mert akkor így korrekt

2022. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
9es, miért gondolja mindenki, hogy a szülők csak kihasználják a nagyszülőket? Képzeld, én nem lőcsöltem rájuk soha a gyereket, ha ők hívtak, hogy szeretnék vinni, vihették. Ha nekünk volt dolgunk akkor meg bébiszitter.
2022. aug. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!