Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket ilyen...

Vállalnátok gyereket ilyen gazdasági helyzetben ( gyerek+hitel)?

Figyelt kérdés
Felvettük a babavárót, mert szeretnénk babát. De lassan úgy érzem inkább kifizetem a hitelt (büntetéssel), minthogy ilyen anyagi helyzetben hitellel még szüljek gyermeket a nincstelenségbe.
2022. aug. 9. 20:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert a gyerek a legjobb dolog az életben.
Igen, mert ott a hitel és így is úgy is felnő az a gyerek
Nem, mert nem biztos hogy meg tudok adni neki mindent.
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mit értesz azalatt, hogy mindent megadni neki?


Minőségi étel, ruha, programok kellenek, viszont attól még bevállalnám a gyereket, hogy nem tudok neki elektromos beleülős Mercedes játékautót venni 200 ezerért.

2022. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem a gyerekvállalással van a probléma, hanem a hitellel. Gyereket vállalnék, de hitel nem kellene semmi áron. Ha pedig csak hitelből tudnám megoldani a gyermek alapvető szükségleteit, akkor az egy nagyon jó mérce arra vonatkozólag, hogy nem engedhetem meg magamnak a gyereket.
2022. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Én ebben az _országban_ nem vállalnék gyereket.
2022. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Ez nagyon érdekes felvetés. De pipálni nem tudnék.

Mindent nem akarok megadni a gyerekeimnek, szerintem nem valami jó “nevelés”.


Viszont ebben a gazd. helyzetben nem a minden a kérdés, hanem sok esetben az alapvető dolgok.

Sőt, lehet nem is anyagi akadàly lesz előttünk.

(Covid első hullámban volt újszülött gyerekünk… nagyon fontos vizsgálatra volt szüksége, amire magánban is vadásztam, hogy lesz-e valaki, aki meg csinálja.

Utaztam 100 km-t miatta., pedig eredetileg megvolt 15 km-re az időpontja.. csak leállt a .. tulajdonképpen szinte minden az egészsegügyben)


Viszont ott a másik oldal.

Ha ti előre felvettétek a babavárót, akkor nagyon határozott elképzelésetek volt, hogy gyereket szeretnétek.

Hiszen aki picit is hezitált csak nem vágott bele.



Egyébként mi a 3. Gyerekkel vagyunk hasonlóképp.


Nagyon félek, hogy megbánom, hogy nem vállaljuk be, mert rettentően vágyom rá. ( nincs csokos stb oka, babavárót meg teljesítettük a 2. Gyerekkel, a visszaterîtéssel sosem számoltunk)

2022. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Vállalnék, de hitel nélkül.
2022. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ezt nem a gyerekvállaláshoz kötött hitelfelvétel előtt kellett volna meggondolni?

Eredetileg mi motivált benne? A kamatmentes 10 misi vagy a vágy, hogy anya lehess?

Én biztos nem mondanék le róla, ha egyszer anya akarok lenni. Néha én is tartok attól, mi lesz, de nem vagyok hajlandó emiatt féléletet élni. Hol lenne a határ?

2022. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen országba kizárt. Nemcsak az anyagiak miatt. Ez egy ritka maradi, primitív nép.
2022. aug. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!