Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajnalka név vállalható?

Hajnalka név vállalható?

Figyelt kérdés
Régen volt osztálytársam Hajnalka, sosem gúnyolták a neve miatt még ő is szerette és Hajni volt a beceneve általában. Azóta sosem hallottam újra, mennyire gyakori manapság? Van esetleg más beceneve? Túl kisbaba név vagy ez talán nem az a kategória?

2022. aug. 14. 09:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez teljesen jó, válallható név; gyereknek és felnőttnek is.
2022. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ötvenes, tenyeres-talpas nők jutnak eszembe erről a névről, ugyanis az ő korosztályukban volt gyakori. Szóval semmi kisbabás asszociáció. :D
2022. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem szép név a Hajnalka, tökéletesen alkalmas kislánynak és felnőtt nőnek is. Becéző formája nincs annyi, mint pl. az Annának vagy Máriának, de én pl. ismertem valakit, aki a Hajnus megszólítást szerette. Olyat is hallottam, hogy egy Hajnalkát Hajnának becéztek, bár az egy másik név.

Az, hogy kinek mi jut eszébe egy-egy névről, sokszor teljesen egyéni, és amúgy sem érdemes figyelembe venni. Tény, hogy mostanában kevésbé divatos, de pl. az én szememben ez inkább előny, legalább nem egy divatos tucatnév.

2022. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Hajnalka vagyok, szeretem a nevemet. Sosem volt gondom vele.

Általában Hajninak hívnak (a másik nevem is használom), ezt is abszolút szeretem.

2022. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nincs baj vele annyi hogy a -ka végződés miatt nekem icipicit kislányos.
2022. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm Hajnalra változtatta felnőttként hogy komolyabban hangozzon.


Nekem mind2 verzió teljesen ok.

2022. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon aggodsz, hogy nem eleg komoly, a Hajnal is adhato formaja. Szerintem gyonyoru. Anyosomat igy hivtak, nem szerette a nevet valamiert. Ha lanyaink lettek volna, es Magyarorszagon elnenk, szivesen adtam volna az egyiknek, ahogy a kulfoldi megfelelojet is (Aurora), de ferjem leszavazta, es amugyis fiaim vannak.
2022. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs vele, teljesen vállalható név.
2022. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem az egyértelmű jelentéssel bíró neveket, szóval nekem névnek nem jön be.
2022. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!