Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajnalka név vállalható?

Hajnalka név vállalható?

Figyelt kérdés
Régen volt osztálytársam Hajnalka, sosem gúnyolták a neve miatt még ő is szerette és Hajni volt a beceneve általában. Azóta sosem hallottam újra, mennyire gyakori manapság? Van esetleg más beceneve? Túl kisbaba név vagy ez talán nem az a kategória?

2022. aug. 14. 09:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Jó név, bár nekem nem a kedvencem, de különösebb bajom sincs vele. Ismertem huszonéves Hajnalkát, őt nem becézték egyáltalán. Kedves, szerény lány volt. Szerintem nem túl gyakori, de nem is az a ritkaságával kérkedő típusú név, és kisbabanévnek sem mondanám. Rendben van.
2022. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért teszik fel 25x fel ugyanazt a kérdést?
2022. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem szép név.
2022. aug. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2022. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen
2022. aug. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

Jé:) Ehhez még nem írtam választ ? :)

Egy hasonlóhoz már igen. :):)


Én imádom a Hajnalka nevet, volt egy ilyen osztálytársam is, mindig amikor teljes alakban mondták a nevét, rácsodálkoztam, hogy milyen gyönyörű. Hajninak becézték/tük, az nekem nem tetszett, de a név teljes alakjának gyönyörű mivolta szerintem kárpótolta őt ezért a nem túl szép becenévért.


Amúgy én már rájöttem, hogy

Hajnalkaként anyakönyveztetném

Hajnalnak becézném


Tudom,hogy konkrétan egyben a hajnalKA, az egy virág, a sima

hajnal meg egy napszak ; de én akkoris Hajnalnak becézném, engem ez nem zavarna. Rövidebb alak, mégsem """"""degradálom le""""""" egy Hajnivá.


De szóval tehát, annak az akkori osztálytársamnak a nevét irigyeltem, de nagyon.

Egyébként mára a saját nevemet is megszerettem nagyon; régebben valamennyire öregesnek találtam, de most meg már imádom,hogy így hívnak. (nem változtattam nevet, csak megszerettem azt, ami volt. Pl mert ritka, meg mert pont az egyik beceneve is olyan gyönyörű, olyan gyönyörűen cseng, dallamos, kecses.)

2022. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*Ja és én Hajnalként viszont nem annyira anyakönyveztetném; teljes alakban nekem az Hajnalka, úgy cseng szépen, úgy dallamos. Mert a sima Hajnalként anyakönyveztetni szerintem snassznak találnám, vagy nemtom, nekem így névként, olyan röviden érne véget. Meg úgy olyankor a végét nagyon ,,meg kell nyomni a szónak, hogy 'nal', és úgy tehát így nekem nem hangzik elég szépen. Pedig amúgy a hajnal az egyik kedvenc szavam még így is; másik meg a csengettyű. :):) De nem azért használtam itt a válaszaimban a cseng szót, hanem mert az úgy adta magát ; csak leírtam még a másikat is. :):):) Bocsi,ha hosszú lett.
2022. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*Tehát megszólításként nem olyan szép, hogy hajnal, valahogy nem olyan kellemes úgy felszólítva kimondani (mármint fizikailag; kicsit nehezebb felszólítva abbahagyni ezt a szót; hogy hajnal.) , hogy Hajnal; de egy kellemes, tájképes mondatban pl szeretem.
2022. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*De szóval a Hajnal még ígyis jobban tetszik, mint a Hajni, megszólításra. Mert a Hajnalkát végigmondani talán egy kicsikét hosszú lenne, a Hajni meg kicsit sajnos olyan snassz-szá teszi ezt a nevet, olyan "szürkévé".
2022. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!