Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbánta valaki hogy felvette...

Megbánta valaki hogy felvette a CSOK-ot? Vagy hogy azért vállalt gyereket?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 07:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Felvettem a 2 gyerekeset, nem bántam meg.


De mondjuk nem ezért vállaltam két gyereket, amúgy is annyit akartunk :D

2022. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Te, ahogy nézem az utcán ezeket a népeket, szerintem kurvára mindegyik bánja. A kis csokok csak vannak vadon, sz-arnak rájuk csak hagyják őket békén.
2022. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Én olyat ismerek személyesen, családon belül, akik tervezték az esküvőt amikor bejöttek ezek a támogatások, és a gyereket is, szóval tudták, hogy együtt szeretnék, de 5-6 év múlva.

Jöttek tehát ezek a támogatások, és akkor azt mondták, 22 évesen, hogy hülyék lennénk kihagyni, ha később úgyis akarunk, miért ne lehetne már most. Ebben van is ráció egyébként.


Lett is kettő gyerek rövid időn belül. Azt nem mondom, hogy megbántàk, de hogy lehetett volna vele várni, az tuti: a szülők maguk is gyerekek, nincs türelmük hozzájuk, szórakozni akarnak még, jönni menni mindenfelé. A kicsiket a tablet neveli, látom. Az anyának pár hónap munkaviszonya volt, szerintem alig kap valamit.

A gyereknek, aki picit később úgyis megszületett volna, ez nem biztos, hogy a hasznára válik.

2022. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Azt bántuk meg, hogy használt ház vásárláshoz vettük fel a csokot. Egy gyerekünk volt és 2-t írtunk alá, mert ha nem jött volna össze, ott a büntetőkamat sima jegybanki alapkamat lett volna, így jobban megérte mint a hitel. Szerettünk volna még gyerekeket, nem a csok miatt. Meg lett írva a szerződés és utána vezették be a 10 milliós csokot új ház építésre. Már nem tudtunk mit tenni. Aztán született még 3 gyerekünk, így bőven a teljesítettük a csok feltételeit. Viszont most már nem tudunk építkezni az elszállt árak miatt.
2022. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Én egyenlőre nem bántam meg, viszont csak azután vettük fel a babavárót, hogy már a pocakban volt az első illetve a csokot is csak két gyerekre kettőt szeretnénk, egyenlőre. Addig én nem akartam míg az első terhesség nem indul el. Annyi ismerősöm van akinek nehezen jött össze a baba nem akartam plusz stresszt a nyakamba.
2022. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
5: azért majd stresszelhetsz a második gyereken is, sokaknak az nem jön össze...
2022. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Mi a babavárót vettük fel (már úton a baba), és 1 gyerekre a CSOK támogatást, hogy illetékmentes legyen a lakás, így jobban járunk. Nem vagyok 10000%-ig biztos benne, hogy akarunk majd második gyereket, így nincs mit megbánni, mivel a feltételeket már teljesítettük így.
2022. aug. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Szomszédomék nem tudom mennyire bánták meg. Megszületett a 3 poronty, csak az asszonyka idén nyáron már kétszer volt látleletet vetetni, mert férjura néhanapján eltángálja. Nincs még egy éves a legkisebb gyerek. De legalább van szép nagy ház.
2022. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezt nem a gyerekek miatt szokták megbánni nagyobb arányban, hanem ha megromlik a párkapcsolat. Ilyen meg hát sajnos sok van biztos, ha ránéz az ember a válási arányra.
2022. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem volt mit megbánni, 2 már meglevő gyerekre vettük fel, előre nem vállaltunk be semmit. Esetünkben a legnagyobb megkötés, hogy 10 évig nem válhatunk el, de amúgy se tervezzük :D Ugyanakkor egyre többet gondolkodunk rajta, hogy el kéne húzni az országból, amit elvileg szintén nem tehetünk meg abban a bizonyos 10 évben, de mivel 2 gyerekre csak 1,43 millió járt, ha mégis úgy alakul, ezt még visszafizetjük kamattal, és akkor szabadulunk innen.
2022. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!