Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha annyira más a...

Mi van akkor ha annyira más a gyermeked személyisége a tiedtől, hogy érzed nem tudod megfelelően "nevelni"?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire fog átmenni a kérdésem lényege


ő extrovertált, én introvertált. Sokszor érzem azt, hogy sok az a nyitottság és szereplesi vágy ami benne van, nekem mindenképp. Számomra illendő lenne visszafogni, de látom, tudom érzem hogy a szárnyát törnem le, viszont nekem egy ismeretlen terep, és a határait sem ismerem.


2022. aug. 27. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem a problémádat.

Annyi, hogy a barátait engedd hozzátok eljönni, akkor is, ha te egyébként nem szeretsz vendéget fogadni.

Egyébként meg hagyd élni.

2022. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Én csendes, nyugodt típus vagyok, kevés baráttal. A lányom pörgős, magabiztos, hangos, társaság középpontja. Már 16 éves, soha semmi gond nem volt belőle.
2022. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 8 éves fiamnak több barátja és ismerőse van, mint nekem. Amíg nem volt udvariatlan, vagy nem akadályozott semmiben másokat, hagytam a "szereplési vágyát" megélni. Amint ezt a határt átlépte, rászóltam. Most is extrovertált, hangos, szeret a középpontban lenni, én meg lehajtott fejjel megyek elé a sulihoz. Mert én meg ilyen vagyok. Mindenki legyen olyan, amilyen eredendően, amíg másoknak gondot nem okoz.
2022. aug. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
99%

A nevelés lényege pont az, hogy a te elveid add át, te terelgesd aszerint, ahogy te gondolod, nem az hogy ő irányít és annak felelsz meg. Attól, hogy más személyisége van attól neked nem kell vàltoznod. Ugyanúgy ragaszkodj az elveidhez és akár csak a nevelés minden területén reménykedj, hogy abból amit átadsz a legjobb fog megragadni benne és be tudja úgy illeszteni az életébe, hogy az az ő személyiségének is megfeleljen.


Lehet ő extrovertàlt, de ez nem vàltoztat azon, hogy ha délre haza kell jönni, délre haza kell jönni. Ahogy nem rohangàlunk az úton akkor se ha introvertált meg máskor se. Bár ha megfogadsz egy tanácsot ne húzd magatokra ezeket a kategóriàkat. Szerintem semmire sem szabadna ezeket magyarázatnak vagy indoknak tekinteni. Te a szülő vagy, ő a gyerek, nem vagytok egyformák, ahogy senki ember fia se az.

2022. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mondanál példákat, amikor szíved szerint visszafognád inkább? Nem egészen értem, a te introvertáltságod hogy lehet releváns... Hacsak persze nem azt várja tőled, hogy tölts időt a barátai szüleivel :D
2022. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Megbeszélitek együtt, ha elég idős hozzá.
2022. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!