Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom nem találja a hangot...

A párom nem találja a hangot a 8 éves lányával. Mi értelme így láthatásra hoznia?

Figyelt kérdés

Szerintem egyikükre sincs jó hatással a láthatás, de persze ebbe nekem nincs beleszólásom, csak rossz nézni. A párom nem akart saját gyereket, de végül besikerült, most meg nem tud mihez kezdeni a helyzettel. 1 éve lett hivatalossá téve az elhelyezés (nem voltak házasok, nem éltek együtt), azóta van ez a cirkusz.

Mivel megítélték a láthatást, mindig elhozza, de csak a sírás van belőle. A párom meg feszült, mert borul a napirend, a rutin és ezt nagyon rosszul viseli (autista). A kislány szeretne vele beszélgetni, de ő meg úgy beszélget, mintha egy idegen felnőttel tenné (diplomatikusan és túl, már-már bántóan őszintén). Nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldást találni.

Én segítek amiben tudok, de az, hogy pár órára átugrok hozzájuk az édes kevés.


2022. aug. 30. 06:32
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

A gyereknek ez minden alkalommal trauma. Az apja mentális beteg.

Te is egy furabogár vagy, hogy neked autista pasas kell.

2022. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Most lehet én nem értem de ki az autista a történetben, a gyerek vagy a párod? Utóbbi esetben hogy várjátok hogy ezt egy 8 éves megértse, ő csak adja a korának megfelelő viselkedést és kezdeményezni akarja a beszélgetést. Arról nem tehet hogy a párod beteg.
2022. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Az az értelme, hogy az apja annak a gyereknek és vannak kötelezettségei is. Ki kell vennie a részét a gyereknevelésből. Emberelje meg magát, ha meg nem akar gyereket, húzzon gumit.
2022. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

"diplomatikusan és túl, már-már bántóan őszintén"

Mondjuk ez a kettő erősen üti egymást, nem baj?


Nem kell neked atugrani, legyen a gyerekkel. Beszélj a pároddal, magyarázd el neki, hogy mit csinál rosszul.

2022. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

De azt írja h egy éve lett hivatalossá téve, azóta van ez.

Azelőtt, 7 éven át láthatás se volt? Mert akkor ennek most nem sok értelme van.

2022. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, addig nem volt kifejezett láthatás. Kapott róla képeket, a kislány is tudta, hogy ő az apja, a gyerektartást fizette. Gondolom, azért mert az anyuka is tudja, hogy ő a hibás az egészben, ezt be is látta, de akkor azt hitte, hogy majd a gyerektől minden jobb lesz. Nem lett. Mikor tönkrement a legutóbbi kapcsolata és kellett a papír az önkormányzatnak, akkor terelték hivatalos útra az egészet.

Ő próbál mindent megtenni, de nem érti a gyerekeket. Az enyémeket sem érti, csak azért vannak jól el egymás mellett, mert ők is és a párom is elvan a saját határai között, örülök, hogy elfogadták egymást. A lánya persze, hogy csak a korának megfelelően viselkedik, nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy így felesleges a láthatás. Ha az anya egyszer is azt mondaná, hogy ne hozza el, akkor biztos nem hozná, de így csak a feszültség nő. Az anyjával már beszéltem, de ő azon a véleményen van, hogy azt a heti 1-2 napot kibírja mindkettő.

A diplomatikust úgy értettem, hogy hivatalos stílusban, kimérten, kerek mondatokban próbál semmitmondóan társalogni ez viszont sokszor nem jön össze, mert nála a ténymegállapítás is ebbe tartozik. Igazad van, rosszul fogalmaztam meg, nem tudom, hogyan tudnám ezt jobban leírni. Tehát például mikor a lánya mutatta, hogy milyen szép fülbevalót kapott, ő közölte vele, hogy azt nem tudja, hogy a fülbevaló szép-e, de neki így sokkal jobban látszik, hogy felemásak a fülei. Na, nem ez volt az a reakció amire a lánya várt.

2022. aug. 30. 07:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekláthatás az apának egy privilégium, nem kötelesség. Ki kezdeményezte a láthatást? Mert ha ő - önhibáján kívül - nem találja a kontaktot vele, akkor csak nem erőltetné. Vagy igen?

Mert itt ő az egyetlen, aki azt mondhatná, hogy köszöni, nem kéri a láthatás ezen formáját. Az anya nem tagadhatja meg tőle, a gyereknek is mennie kell, ha ezt rendelték el.

Úgyhogy nem az anyával kéne beszélned, hanem a pároddal. Hogy a gyereke és a saját érdeke is az, hogy ne ebben a formában legyen láthatás.

2022. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért akarja az anyuka a láthatást, hogy legyen egy kis szabad ideje a gyerek mellet. Én igazából őt is megértem.

Viszont ha a párod ilyen bunkó a gyerekkel, azzal sajnos csak a szegény kislány szívja meg. Jobb akkor már apa nélkül, mint egy olyannal, aki így megalázza. Szóval a párod helyében mindenképp beszélnék az anyjával, hogy senkinek sem jó ez így, meg kéne szüntetni a láthatást.

2022. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

De anyuka nem tudná kierőszakolni a láthatást, ha az apa nem akarja. Ha le akarja passzolni, ha nem.

Nem őt kell meggyőzni, hanem az apát, akinek joga van nem élni a gyermekláthatás jogával.

2022. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Veled is ilyen amúgy a párod, Kérdező?
2022. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!