Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért látom boldogtalannak és...

Miért látom boldogtalannak és idegesnek a legtöbb gyermekes ismerősömet?

Figyelt kérdés

Nem provokáció. Én is szeretnék majd gyermeket, ha úgy döntünk a párommal. Nem vagyok gyermekellenes. Csak egy megfigyeléshez fűződő kérdést teszek fel.


Ismerőseim, kortársaim kb fele-fele arányban gyermektelen/gyerekesek. Azt vettem észre, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és boldogabbak azok, akik (még) nem szülők.

Én úgy képzelem el, hogy a gyerek hatalmas boldogság. Tudom, hogy fàrasztó és valószínűleg ők is kimerültek, de én szabályosan boldogtalannak látom sokukat. Mi lehet ennek az oka? Nem mindenki “lelke” való szülőnek? Van, aki ez az életforma abszolút nem passzol, annak ellenére, hogy szereti a gyerekeit?

De nem csak pici gyerekeknél látom ezt. Idősebb munkatársaim is, akik kamasz gyerekkel bírnak, sokszor úgy érzem, csalódtak a szülőséghez támasztott elvárásaikban.

Mi lehet annak az oka, hogy az ember nem élvezi a szülőséget annak ellenére, hogy szereti a gyerekét?

28/nő


2022. szept. 2. 04:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Azok a nemes szülői érzelmek csak a fajfenntartási ösztön részét képezik, ettől függetlenül a gyerekvállalással járó stressz, felelősség, munka természetesen a szülők életminőségének romlásával jár. Az időd és energiád nagy részét, amit eddig magadra és a párodra fordíthattál, ezután a gyereknek kell szentelni. Ez a legtisztább szandékú, leginkább "szülőnek való" embert is képes megviselni hosszútávon, főleg hogy a problémák forrását nem lehet megszüntetni, a gyereket nem lehet visszacsinálni. Azért gondold át, mielőtt belevágsz.
2022. szept. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként akit te boldogtalannak itélsz meg és már van gyereke abból neked mitől egyértelmű, hogy a kettő összefügg? Lehet, hogy a sikertelen unalmas munkájától boldogtalan vagy a sekélyes párkapcsolatától vagy a kilátástalan élethelyzetétől stb stb

Nyilván ugyanannyi boldogtalan ideges gyerektelen van mint gyerekes csak te teszel a gyerek miatt különbséget.

2022. szept. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Illúziókkal vágnak bele, de szülőnek lenni soha nem olyan lesz, amilyennek elképzelik. Hozzáteszem, a boldog ember sem feltétlenül olyan, amilyennek te elképzeled. Kívülről nem könnyű megítélni, hogy valaki tényleg boldog-e, de te úgy gondolod, el tudod dönteni ezt valakiről. Valóban hatalmas boldogság egy gyerek, de nagy kihívás is, és szinte soha nem olyan, amilyennek elképzeled, ettől sokan koppannak.

1 és 2 jókat írt, nem tudom, miért kellett lepontozni.

2022. szept. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem te nem is akarsz gyereket, aztán keresed az önmegerősítést, hogy lám azoknál van gyerek és boldogtalanok. Pedig valószínűleg nem a gyerek miatt, hanem ezer más dolog, pl. hitel, munkahely, egészség, családi problémák, stb.


Hogy van az szerinted, kérdezem tőled. Valaki nagyon szeretné és nagyon megérdemelné is a gyereket, de nem lehet neki, valaki meg futószalagon gyártja és nem érdemli meg őket, sőt, egy részét az állam kapja meg?


Egy biztos, ha születik valahol gyerek, ott már nem lesz olyan az élet, mint előtte. Más kerül a középpontba. Azt, hogy ezt valaki pozitívan vagy negatívan éli meg, az már egyéni dolog, de ne a gyerek szenvedje ezt meg!

2022. szept. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

4-es, akinek nem lehet gyereke, az miért nem fogadja örökbe azokat, amiket más futószalagon gyártott az államnak?

Ha nem arról van szó, hogy valaki csakis a saját genetikai állományát akarja továbbörökíteni, akkor semmi sem szól az ellen, hogy egy másvalaki által kipottyantott utód felnevelésében tapasztalja meg a szülő lét örömeit.

2022. szept. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nincs összefüggés ilyen szinten. Persze ha felelős vagy valamiért, az plusz stresszfakror, de hogy boldogok-e az emberek, az nem ezen múlik. Ami viszont a legfontosabb, hogy ez nagyon nem egy konstans dolog. Mindenkinek vannak jobb és rosszabb időszakai, akar van gyereke, akár nincs. Én pl 15 éve nevelek gyereket, ezalatt voltam már nagyon boldog, és nagyon boldogtalan is, most mondjuk évek óta azt érzem, hogy nem cserélnék senkivel, mert szinte minden téren álmaim életét élem, de egyrészt volt már ilyen máskor is, és volt ennek az ellentéte is. Viszont ha pont bal lábbal kelek és úgy futsz össze velem, nem biztos, hogy boldog embernek fogsz tartani. Rossz napjai mindenkinek vannak, szóval pillanatnyi benyomások alapján sem igazán kéne messzemenő következtetéseket levonni.
2022. szept. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
talán kilátåstalan magyarorszågi ėlett miatt vagy munkahelye miatt stb.
2022. szept. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Gyerektől függetlenül is tele van a világ depressziós, feszült emberekkel. De aki ezt a gyerek-párhuzamot akarja belelátni, annak nem lehet ezt megmagyarázni.
2022. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Az első 2 valasza teljesen tükrözi az enyémet.


Nem biztos, hogy van összefüggés, másrészt a sok öröm mellett stresszforrás is.


Annyit tennék hozzá, hogy a 2 kicsivel idegen környezet nekem is streeszes..otthon sokkal lazábbak vagyunk

2022. szept. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Azért látod így, mert szerencsére nem találkoztál még olyannal a társaságban aki szeretne gyereket, de nem sikerül neki.


Annyi idős vagyok mint te, most derült ki, hogy nem sikerült az első lombikunk. Biztosíthatlak róla, hogy ha facebook és az insta profilomon nem is látszik, de boldogtalanabb vagyok mint bármelyik gyerekes ismerősöd és ez már 2 éve tart, és fogalmam sincs mikor lesz vége. Volt olyan időszak hogy egy hónapig minden este sírtam.


Nincs életkedvem, nem akarok reggel felelkelni az ágyból, előtte hiába szerettem mostanra utálom a munkám, mert tudom hogy nem ott kellene lennem, hanem itthon egy, vagy lassan 2 kisgyerekkel, sokszor ahhoz is borszató erőfeszítés kell, hogy zuhanyozzak vagy fogat mossak. Pedig nincs üvöltő gyerek, alszok rendesen mégsincs erőm. Mert nincs motiváció, nincs ami miatt érdemes legyen kikelni az ágyból. (igen, depresszió, igen már kezelés alatt állok)

2022. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!