Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek gyereket, ha boldogtalanabbak lesznek tőle, mint korábban voltak?

Figyelt kérdés
A társadalmi nyomás tolja ebbe az irányba a fiatalokat?

2022. máj. 15. 18:49
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem tudják előre, hogy boldogtalanabbak lesznek tőle.
2022. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
De azért láthatják a környezetükben, hogy mivel jár ez az egész, nem?
2022. máj. 15. 18:56
 3/59 anonim ***** válasza:
82%
Az én környezetemben csak az idióták bánták meg. Aki normális környezetbe és párkapcsolatba vállalt érdekes módon nem. Szóval én azt láttam, hogy tök jó a gyereknevelés és nahát, nahát én is élvezem. 🤷‍♀️
2022. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, és örülök neki, de úgy gondolom, erősen a kisebbséget képezi a társadalomban.
2022. máj. 15. 19:06
 5/59 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb emberben ott egy ösztön, hogy szaporodni akar. Azért ez sok minden felülír.

Plusz én nem azt látom, hogy a gyerek a környezetemben élők életét elrontotta volna. Ugyanúgy boldogok. Szóval én is szeretnék.

Még csak pár napja tudom, hogy terhes vagyok, de soha nem voltam még ilyen boldog. Pedig én nem vagyok egyáltalán gyerekimádó, sokáig nem érdekelt az egész téma, aztán egyszer csak beütött, hogy szeretnék gyereket. És egyre erősebb lett ez az érzés. És hiába mondogattam magamnak, hogy elhízom, kinyúlik a bőröm, sokáig semmi szabadságom nem lesz, elköltök egy rakat pénzt a gyerekre, stb, nem érdekel. Ez tényleg egy nagyon erős ösztön.

2022. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Gratulálok Neked! :)
2022. máj. 15. 19:08
 7/59 anonim ***** válasza:
60%
Köszönöm :)
2022. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem tudják mennyi lemondással jár. Külsőleg csak annyit látsz, hogy milyen cukik a babák és milyen boldogok a mamák. De azt senki nem mondja el, hogy az egész addigi életed el kell dobni. Azaz a baba születése után, nem alszol, megváltozik a tested és persze a lelked is. Ha nincs segítséged és kifogsz egy brutál rossz alvó, hasfájós babát pokol lehet az egész életed. Persze semmi sem tart örökké. De ha nincs segítség akkor az addig megszokott hobbijaidról is le kell mondanod, mert egyszerűen nem tudod hová tenni a gyereket. Nagyon nyomasztó tud lenni hulla fáradtan, napi 1-2 óra alvással egész nap ringatni az ordító, vígasztalhatatlan csecsemőt. Én már csak tudom.

Elmúlt, de nem szeretném mégegyszer végigcsinálni az elejét az biztos!

2022. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan mint a háború. Tudjuk, hogy szörnyű, de csak tudjuk meg igazán mennyire, amikor a mi életterünket fenyegeti.

Ez kb ilyen. Én az első hónapokban sokkot kaptam, annak ellenére, hogy van 4 kistesóm, láttam mivel jàr egy gyerek.

2022. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
77%
Én csak itt találkozom ilyen emberekkel, akik megbántam. Suliban, oviban csak olyanokkal találkozom, akiknek öröm a gyerekük, nekem is és a páromnak is a legfontosabbak, akik nélkül elég sivár életünk lenne, úgy, hogy egyébként az átlagnál sokkal intenzívebb volt a gyerek előtti életünk, szóval nem hinném, hogy a kisebbség nem bánta csak meg. Ráadásul rengeteg a többgyermekes család, így elég logikátlan.
2022. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!