Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitség kellene,én magyar...

Segitség kellene,én magyar allampolgár jelenlev 9 hetes terhes,apa szlovák,én elvaltam szeptember 1 en,magyarországon fogok szülni Hol kell intéznem az apasági nyilatkozatoz illetve megkaphagja a baba az apa vezeték nevét ha em telet el 365 nap?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 06:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Érdeklődj a gyámhatóságnál, ők felvilágosítanak majd.
2022. szept. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
megkaphatja az apa vezetéknevét ha feleségül vesz
2022. szept. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

2-es: ne írj már hülyeségeket!

Egyrészt attó, hogy összeházasodnak, még nem feltétlen az apa vezetéknevét kapja a gyerek.

Másrészt az apa beleegyezésével kaphatja a gyerek házasság nélküli az apa nevét.

Harmadszor az apaság elismerésével nem jár automatikisan az apa neve is.


Kérdezö: kitöl váltál el, a gyerek apjától vagy más volt a férjed?

2022. szept. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha a fogantatás pillanatában házas voltál, automatikusan az apa nevére kerül a gyerek.


Vagy írd le értelmesen, hogy mit akarsz, mert ez így egy katyvasz.


Szept 1-én váltál el, akkor házasság alatt fogant a gyerek tehát automatikusan elvált férfi vezetéknevét kapja.


Ha az új pasid nevére akarod vetetni, akkor apasági tesztet kell csináltatnotok, hogy azé a gyerek, nem a volt férjé.

2022. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
A volt férjed nevét kapja a gyerek
2022. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Hogy ha a gyermek születése előtti 182-300. nap között, vagy ennek egy részében házasok voltatok (azaz esetetekben a válás 300 napon belül történt), akkor automatikusan a volt férjed a vélelmezett apa. A gyerek azt a vezetéknevet kapja, amiről korábban nyilatkoztatok (úgy tudom ez házasságkötéskor megtörténik), vagy most nyilatkoztok. Ha nincs még ilyen megállapodás, és nem is sikerül a gyámhatóság felszólítására sem (gondolom ezt valamikor a születés előtt küldik), akkor hivatalból fogják megállapítani. Az, hogy kinek a nevét viselni, nem befolyásolja, hogy őt tekintik az apjának, azaz gyerektartás fizetésére kötelezhető, illetve apai jogai vannak.


[link]

[link]

[link]

2022. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de a kerdest alig lehet ertelmezni...
2022. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 A kettes nem ír hülyeséget. Azt írta, hogy kapHATja az apa nevét (a „-hat” a magyarban a feltételes mód jele), nem azt, hogy feltétlen kötelező. Mivel azonban a kérdező közölte, hogy ez a preferenciája, innentől fölösleges azon rugózni, hogy nem csak az apáét lehet. Ez igaz a „harmadszor”-ral kezdődő mondatodra is. Az meg, hogy az apa beleegyezésével kaphatja az ő nevét házasság nélkül, igaz, KIVÉVE, ha 300 napon belül mástól vált el. (Lásd 6-os komment.)

Szövegértelmezés és jogi ismeretek nélkül kicsit vissza kellene venned magadból, mielőtt lehülyézed a 2-est.

2022. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a házasság tényleg felmentést ad ilyenkor, tehát ha nem telt el 300 nap, de összeházasodik az új férfival, akkor azt a nevet kapja a gyerek, amit a házasságkötéskor bemondanak, és az új férj lesz az apa. Egyedül a 2-es írt eddig helyes infót, erre mindenki más van felpontozva.
2022. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Igy nem kapja meg.
2022. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!