Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitség kellene,én magyar...

Segitség kellene,én magyar allampolgár jelenlev 9 hetes terhes,apa szlovák,én elvaltam szeptember 1 en,magyarországon fogok szülni Hol kell intéznem az apasági nyilatkozatoz illetve megkaphagja a baba az apa vezeték nevét ha em telet el 365 nap?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 06:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kapja a volt férj vezetéknevét a gyerek, ha szülésig nem házasodsz újra.

Amit valaki előttem írt, hogy DNS teszt kell, az hülyeség, mert a bíróságot ebben az esetben nem az érdekli, hogy biológiailag kié gyerek, hanem, hogy ki ismeri el. Kivéve, ha nem házasodtok össze, akkor az ex nevét kapja apasági nélkül is.

2022. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as válaszát értelmezve felmerül egy kérdés, ami szerintem a kérdés szövegéből nem derül ki egyértelműen:

A gyerek apja az, akitől elválsz vagy egy másik személy?

2022. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyértelműen másik személy, különben nem gondolt volna az apaságira.
2022. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Számomra az is logikus volt, hogy mivel a gyerek már nem a házasságba születik, felmerült a kérdés, hogy attól még megkapja-e a volt férj nevét hivatalosan/el lesz-e ismerve hivatalosan, vagy külön jelezni kell, hogy ő volt akkor még az apa.
2022. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!