Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rendszeresen nézni...

Anyám rendszeresen nézni akarja a havi kiadásaim szeptembertől. Hogyan hozzak ki ebből legalább egy kompromisszumot, hogy ne akarja mindig nézni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdek egyetemen. Láttam már hasonló kérdést, de ott a szülő fizetett mindent, nálam meg nem ez fog fennállni, dolgozni fogok.

Abban maradtunk, hogy a lakhatásomat fizeti (akár koli, akár bérelt szoba), meg a zsebpénzem marad annyi, mint a gimis évek alatt, amikor kolis voltam. Ez havi 25 ezer forintot jelent. Ha tudok dolgozni, akkor a többit én oldom meg, ha nem jön össze a munka, akkor ideiglenesen lehet több.

Anyám viszont azt akarja, hogy minden hónapban akár többször leellenőrizze a számlámat, a blokkokat, hogy konkrétan mire költöttem, én pedig nem érzem fairnek, hogy megjegyzéseket tegyen arra/megfigyelje hogy a nagyobbrészt a saját fizetésem mire ment el. Nyilván az is segít, amennyivel ő hozzájárul, de elég lenne nagyon max azt néznie, hogy amennyit ő adott, az mire ment el, meg esetleg akkor jobban megnézni, ha nem jöttem ki egy hónapra. Konkrétan az, hogy egyszer hazautazok meg vissza egy hónapban az 8 ezer körül van, azt pedig ő is szeretné, ha azért havi egyszer hazajönnék... Lakhatás+egyszer hazajövök+17 ezerből pedig nem igazán lehet lefaragni sehová.

És ezt nem értem, mert gimnázium alatt sosem nézegette, hogy mire költök, tényleg befizettem-e a kollégiumi díjat, a menzát, stb. Káros szenvedélyeim sincsenek, szóval nekem kissé indokolatlan ez a váltás, pláne, hogy várhatóan dolgozni is fogok.


Mit gondoltok a helyzetről? Szerintetek, hogyan hozzak ki ebből valami kompromisszumot?


2022. aug. 1. 14:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
91%
Azt, hogy nincs joga így belemászni az életedbe, ahhoz meg főleg nem, ha a saját pénzed költöd. Nem egészséges szülői hozzáállás.
2022. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Úgy, hogy az általa adott pénzzel elszámolsz, a többivel - amit te keresel - azzal meg nem.
2022. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Úgy hogy megkérdezed, hogy mi köze van ahhoz, hogy a SAJÁT pénzeddel mit csinálsz.

Mert hiába hogy tőle van, ha ad neked zsebpénzt, mint ahogy regen is, az attól kezdve a sajátod, hogy hozzád került.

2022. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Tiltakozni tiltakozhatsz, de amig a lakhatásodat ö fizeti + ("ha nem jön össze a munka, akkor ideiglenesen lehet több.") érthetö ha akarja követni a kiadásaidat esetleg csak azért is, hogy felkészüljön a megsegitésedre. Ha megegyeznétek a konkrét igényeidben akkor könnyebb lenne neki is számolni a kiadásait.
2022. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezt kell neki mondani, hogy amit ő ad a zsebpénzen felül, azzal elszámolsz. Amennyiben nem kérsz plusz pénzt, akkor vegye tudomásul, hogy normálisan be tudod osztani a fizetésed, nyilván erre fogsz törekedni. Te is látod, hogy mire költesz majd túl sokat, ha úgy van, nem szükséges segítenie.
2022. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem ismerem a szülőket, de az első pár hónapban olyan blokkhalmot mutatnék be neki, ami után kétszer is meggondolná, hogy ellenőrizzen. :D


Naponta egy kisboltban 1 zsemle, aminek ált. Tétel 1. a neve. 1 hónap után lenne vagy 30-60 blokkod + a szükséges dolgok, mindent külön vásárolnék. Szerintem novembertől leállna ezzel az éetelmetlen megfigyeléssel.

2022. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#2 Én is erre gondoltam többek közt, ez eddig szép és jó, csak ezt vele kéne valahogyan elfogadtatnom. :D

#4 Jelenleg úgy néz ki, hogy egy ismerős által találtam munkát, a beosztásom még nincs meg, az majd akkor, ha lesz órarendem. Tehát nem esedékes, hogy teljesen el kelljen tartani. Ha meg valamiért elveszteném az állásomat simán vissza lehet nézni netbankon, hogy mire költöttem, nem értem mi létjogosultsága van mindig nézni.

#6 Mondjuk ez nem hülyeség, ha szép szóval nem jön össze. :D Csak kicsit időigényes. :D

2022. aug. 1. 15:19
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ez igencsak nehezen fer bele a csaladi kasszaba es anyukad csak “meg akar fogni” minden forintot?


Neked kell ezt vele megbeszelned, biztosan van oka ennek a keresnek. Bar szamomra nem logikus, mert siman utalhatja pl kapasbol o az albi arat, ezen felul meg 25 ezer forintot en nem nagyon kernek szamon rajtad, alig eleg valamire ennyi penz.

2022. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Mivel indokolja, hogy egyetemistaként figyelni akarja ilyen szinten a kiadásaid, ha gimiben nem tette?

Egyébként elég furcsa ez, gondolom majd 20 év alatt azért láthatta már, hogy bánsz a pénzzel.

A sok blokkos dolog se rossz, de én lehet, egy szexshop blokkot is beleraknék a csomagba, hátha az ott vásárolt tétel láttán kínosan érezné magát és leállna.

2022. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9:

Szerintem a DM sajátmárkás XXXL óvszer is megteszi. :D

2022. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!