Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van most ez a covid...

Hogy is van most ez a covid dolog az oviban? Többi lent

Figyelt kérdés

1éves fiam kedden lázas lett, voltam vele dokinál aki csak antibiotikumot írt fel se semmit nem mondott. Anyós és én is elkaptuk, felhívtam a dokit csütörtökön és annyit mondtam neki elkaptuk a kicsitől. Meg se kérdezte hogy mit csak rávágta hogy covid. Írt antibiotikumot nekünk is. Én nem szedtem be de már semmi bajom. Anyós is javul. A picinek meg már azóta nincs baja mióta rajtunk kijött. A dokiról annyit hogy a rövidtávú memóriája rossz. Ha 1 órája találkozik vele az ember se emlékszik rá.


Na de a lényeg. Van egy 5éves nagycsoportos fiam aki alig várja az ovit de nem tudom vigyem e. A gyorstesztet negatív lett.


Tudjátok hogy szól most a szabály róla?


2022. szept. 3. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
A ti tesztetek pozitív? Ha negatív a teszt és nincs semmi baja miért ne mehetne?
2022. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

A te teszted mi lett?

Oltott a fiad?

Egyébként igazolt covidos hozzátartozója 10 napig sehova.

Ha a hozzátartozó oltott, akkor nincs karanténkötelezettsége.

2022. szept. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem csinált senki rendes tesztet. Itthoni teszt lett csinálva.ami negatív. De a doki valószínő elkönyvelt covidosnak
2022. szept. 3. 14:07
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Csináljátok magatoknak gyorstesztet, ha nem vagytok covidosok menjen a gyerek oviba.

A doki teszt nélkül nem mondhatja hogy covid, sima megfázás is lehetett.

2022. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Az otthoni teszt is rendes teszt. Ha negatív nektek is mehet a gyerek. Leállna az ország ha minden náthánál negatív teszttel is otthon maradna mindenki meg még a velük egy háztartásban élők is.
2022. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
És azt az óvodában úgy mégis honnan tudnák, hogy "a doki valószínő elkönyvelt covidosnak"? (Nem, nem könyvelt el.)
2022. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én simán vinném, ha nincs baja.
2022. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kicsit túltoljátok. Egyrészt negatív teszttel is lehet covidod, az tény. Én pl.3 napig voltam tünetes, azok se tipikus covid tünetek, és totál negatív tesztem volt. 4.napon már nulla tüntettel olyan erős pozitív lett, amilyet még nem láttam 😂

Másrészt, ha a doki annyira biztos benne, hogy covid, akkor minek írt antibiotikumot? Nem tudja, hogy a covid vírus, vagy azt nem, hogy vírusra nem hat az antibiotikum?🤔 Tudom, lehet bakteriális felülfertődes, de az abból, hogy "elkaptuk a kicsitől", biztos nem derül ki.

A harmadik a legfontosabb. A gyerek kedden lett tünetes. Hétfőn van az a betegség 7. napja. Arra, hogy egy tünetmentes kisgyerek a 7. napon fertőzzön, elenyésző az esély. Hát még, ha nem is covidos. Ha jól van, semmi tünete, én vinném. Betegen nyilván nem.

2022. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Orros tesztet csináljátok. Nekünk a nyál teszt negatív volt mikor az orros pozitív. 3 nap laz után mutatta ki a teszt , első nap még negatív volt. Egy tipp : gyereknek szívd ki az orrát és abból vegyél mintát , hogy ne kelljen orrába dugni. Simán kimutatta hogy covidosak vagyunk így is.
2022. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Had ne szívja ki az orrukat amikor nem is taknyosak. Nincs itthon másfajta teszt.
2022. szept. 3. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!