Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális dolog, hogy oviban...

Normális dolog, hogy oviban az iskola előkészítőn házit adnak hétvégére?

Figyelt kérdés
A szomszédunk iskolás gyerekei sem kapnak. Nem arról van szó, hogy sok, hanem az elvről.

2015. okt. 16. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
szerintem normális, ha tényleg ésszerű mennyiséget kaptak. végül is ez iskolafelkészítő, és az iskolában is fognak kapni házit. nem tudom a szomszédod gyerekei milyen iskolába járnak, de nálunk már elsőtől van házi.
2015. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Iskolában sem. Oviban ez már valami borzalom lehet! Hogy az enyémmel meg nem csináltatnám, az is tuti.
2015. okt. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem, nem normális. De nyilván azért kapja a gyerek, hogy jobban menjen neki az adott dolog. Lehet rajta háborogni, nem megcsinaltatni a gyerekkel, beszélni az igazgatóval - de a gyerek érdeke végül is az, hogy gyakoroljon
2015. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2015. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
És mennyi az a házi? A fiamnál néha van, de legutóbb is 5 perc volt, mire kiszinezett egy feladatot. Szerintem ennyi simán felefér. Ennél sokkal több időt töltünk el labirintusos meg színezős feladatokkal itthon is.
2015. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem. A gyerek érdeke az, hogy gyerek lehessen. Az a téboly, ami most a közoktatásban megy, tönkreteszi a gyerekeinket. Most már az nagy csoportban is házi van? Mi lesz tíz év múlva? Tesztet iratnak vele, ha kilóg a feje születésekor az anyja testéből és házit kap, ha nem elég jó? Nevetséges ez a rendszer, komolyan mondom!
2015. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Kérdés hogy miért?

Pl. ha csak egy bizonyos feladatot kap félévente egyszer, mert nagyon nem megy neki az óvónőnek nincs ideje vele napi fél órát gyakorolni mert ott van még a 20 másik gyerek, akkor OK. De ha minden héten van és minden gyereknek ugyanaz, függetlenül attól,h megy-e neki vagy nem, na az már túlzás.

2015. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ugyan az van, a terv az, hogy hétròl hétre nő a mennyisége a hölgy szerint. Jelenleg kb 10perc.

Magam is óvoped.et végeztem 16éve, de nem dolgoztam soha ezen területen. Mi akkor úgy tanultuk, hogy tilos. A legnagyobb gyerekemnek most 3.-ban van elsőnek leckéje. Szünetre sem adtak fel soha semmit. Amit csinál, magátol teszi. Azért kérdezem, mert agyrémnek tartom, de lehet, hogy csak én nem haladok a korral, és ez ma minden oviban normális más városokban. Igen tudom, hogy iskolában is lesz házi, és ahhoz szoktatna, de ezek a gyerekek még nincsenek 6 évesek.

2015. okt. 16. 22:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban nincs ilyen pedig nagycsoportos a lányom ,sőt mikor fiaim ovisok voltak sem volt házi az oviban ,lányom csak a logopédustol kap gyakorolni valot da az más .
2015. okt. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem középsős a lányom,és környezetet meg matekot tanulnak!!!!

Sima állami oviban.A helyi elit oviban meg már komplett órákat tartanak.Én is néztem nagyot mikor mondta az óvónő,hogy "matek feladatlapokat" de nem szólok,nem szóltam (sem én sem senki) mert a gyerekem élvezi.

2015. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!