Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy más gyereké...

Miért van az, hogy más gyerekével az ember sokkal empatikusabb, mint a sajátjával?

Figyelt kérdés

Anyám meg apám (sokszor még most is) kicsi koromban azt hitte, hogy mert kicsi vagyok, velem bármit megtehetnek, nekem bármit mondhatnak, mert úgy is elfelejtem, úgyse fogom fel, meg hát ez az élet velejárója: nemcsak a jók, hanem a rossz is (ocsmány beszéd, verések, sikerélményeim tönkretétele, születésnapok, egyéb események tönkretétele pusztán a jelenlétükkel). Most már visszább fogták magukat, és én is sokkal jobban és agresszívabban kiállok magamért, de még néha így is előfordulnak megalázások.


Viszont más gyerekét meg sajnálják. Unokatesóm rákiabál a gyerekére, már ugranak védőpajzsként, hogy ne, nem szabad, ne kiabálj rá, még gyerek. De ismeretlen gyerekeknél is így van: minek kellett ennek gyerek, ha nem tud vele szépen bánni? Stb.


2022. szept. 20. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Pont ezzel kompenzálnak.
2022. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Annyira elhiszik hogy tökéletesek, hogy észre sem veszik mit csináltak veled. Asszem a nárcisztikus személyiség zavarnak vannak ilyen kiesései, hogy nem emlékszik mit csinált vagy mondott
2022. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy más gyerekével az ember sokkal empatikusabb, mint a sajátjával?"


Ez NORMÁL esetben NEM ÍGY VAN! A legtöbb ember a saját gyerekével bánik jobban, mint másokéval

2022. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már ilyet, magából kikelve ordított a sajátjával hülyeségek miatt, de engem meg türelemre intett amikor nap végén felemeltem a hangom az enyémre mert cipő nélkül akart hazamenni.

Szerintem azért csinálják, mert a külvilág előtt így akarják mutatni hogy mennyire értenek a gyerekneveleshez. Persze, elméletben mindenki ért hozzá, egy kívülálló szemében a szálkát is könnyen észrevesszük, csak épp a saját életünket nem látjuk át, mert azt nagyon nehéz kívülállóként szemlélni, hiszen nyakig benne vagyunk.

2022. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!