Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok túl empatikus...

Nem vagyok túl empatikus ember, elég éretlen a személyiségem. Borzasztóan érzem magam emiatt. ?

Figyelt kérdés
Kedves vagyok általában, de nem őszinték a megnyilvánulásaim, de próbálok mindenkinek megfelelni. Tegnap részegen viszont kijött az igazi énem, gúnyolódtam az egyik jó ismerősömön. Nem volt nagyon sértő, de igazából nem volt semmi értelme, hogy ezt csináltam. Úgy érzem lejárattam magam, annyira szánalmasnak érzem magam.
2019. dec. 22. 23:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérdés nincs, csak szeretném hallani mások véleményét, mert nem tudom ezt megosztani másokkal szemtől szemben
2019. dec. 22. 23:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Jogosan érzed amit érzel, lehet el kellene gondolkodj a komolyodáson. Ha fontos neked a személy akkor kérj tőle bocsánatot, ha szerencséd van akkor el tudod rendezni vele a dolgot.
2019. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem fontos nekem, de lehet így is bocsánatot kellene kérnem. Sütöttem egy sütit, ami ízlett neki és sokat evett belőle, én meg ezen viccelődtem. Nem hiszem, hogy különösebben rosszul esett volna neki, inkább az a kínos, hogy ezt megjegyeztem egy párszor. Nem lenne nevetséges ezért bocsánatot kérni?
2019. dec. 22. 23:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egy komoly embernek tartom magam. Csak egocentrikus vagyok, nem veszem figyelembe mások nézőpontjait. Vagyis kevésbé mint kellene. Próbálok úgy viselkedni, mint aki törődik másokkal,de néha beismerem magamnak is, hogy igazából inkább csak magammal törődök. Ilyenkor nagyon rossz embernek erzem magam, és bűntudatom van
2019. dec. 22. 23:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért annyira ismerős ez a megnyilvánulás nekem?! (Mintha egy férfiismerősömről olvasnám szóról-szóra a leírtakat...)
2019. dec. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ő milyen szerinted?
2019. dec. 23. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem részegen az ember általában hülyébb. Mindenkiben van valami gonosz, csak elnyomjuk. Van egy barátnőm akit nagyon szeretek, alkoholista. Múltkor nála voltam amikor ivott, és nekiállt gúnyolódni a seggemen. Egy kicsit az mentett meg hogy mindig sejtettem hogy ezt gondolja, de ettől függetlenül, valóban nincs jó fenekem, nyugodtan gondolhatják mások is. Minden második pasinak fontos a jó fenék, ahogy az is, hogy ne legyen valaki nagyon dagadt, a te példádon maradva, és szerintem kevés igazán tiszta lelkű ember van. A pia hozta ezt ki rajtad, amúgy nyilvánvalóan befogtad volna a szádat. Ez nem az igazi személyiséged, hanem vagy a pia, vagy a legtöbb ember igazi személyisége. Lehetsz ettől még kevésbé empatikus, én is gyakran gondolkozom el ezen, mert egy ideje én sem tartom valami nagyon empatikusnak magam. De azt ne felejtsd el , hogy ( tudom ötödjére írom le), hogy piáltál.
2019. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, az alkoholnak éppen az a lényege, hogy felszínre hozza azt ami legbelül van, éppen ezért képes oldani a gátlásokat, ez néha jó, néha nem. Én is jártam már így mint te egy esküvőn a legjobb barátnőm esküvöjén ittam egy kevéske bort, aztán kólát, aztán boros kólát. És hát elég hamar hatni kezdett a cucc. Nem vagyok egy laza tipus ezért elég hamar elengedtem magam, és fél kettőig úgy pörögtem mint az állat. Egyébként ehhez azt is tudni kell rólam, hogy egyébként nem szoktam inni, szóval nálam egy kicsi is eléri ugyanazt a hatást mint másoknál a nagy mennyiség. De én a hétköznapokban is olyan vagyok, mint amit itt leírtál, nincs is sok barátom, nem vagyok empatikus alkat egy kicsit sem. Elég hamar szóvá teszek mindent, túl őszinte vagyok mindenben. Úgy mondom ki a dolgokat, ahogy eszembe jut általában eszembe se jut átgondolni pl. De ettől függetlenül próbálok ezen javítani, de azért mert nekem alapjában véve, ilyn a személyiségem, de ettől még nem érzem magam rossz embernek. Sokáig én is így éreztem, de az egyik hozzám közell állómszemély mondta, hogy ha igyekszem javítani ezen akkor már ez azt mutatja, hogy nem vagyok rossz ember, met ha az lennek, nem érdekelne a dolog. Szóval, te is, hogy ezeket érzed, mondod, gondolod azt mutatja, hogy nem vagy rossz ember.
2019. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!