Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ez vásárlásmánia?

Anyukák! Ez vásárlásmánia?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 2,5 éves gyermekem. Mostanában, úgy mint sokszor máskor, elkapott a vásárlásmánia és nem tudok leállni. Az elmúlt hónapban megvettem az egész őszi/téli ruhatárát és úgy érzem túlzásba estem, mert borzasztóan túlköltekeztem (pl cipőből két méretet is vettem, mert nem tudom melyik lesz jó).. Félreértés ne essék nem felvágni akarok, sőt..egyre rosszabbul érzem magam.

Jobban belegondolva mindenre szüksége van/lesz, de talán nem egyszerre kellett volna mindent beszerezni. Sajnos túl nagy örömet ad a vásárlás és szeretem szép ruhákban látni, de ha a bankszámlára nézek elfog a kétségbeesés..

Ezért írom ki a kérdésem, hogy normális ez a fajta “gyűjtögetés”? Ti hogy szoktatok vásárolni a gyermekeiteknek?



2022. szept. 20. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez annak hangzik.

Amikor utólag ezt belátod, érdemes a szükségtelen dolgot visszavinni.

2022. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felmerült benned, igen az, jól látod...
2022. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is észreveszem ezt magamon, de legalább csak a marketplace-t bújom és használt ruhát veszek :D De egyébként ez az, vásárlási mánia.
2022. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyrészt az, másrészt meg rohadtul unatkozol és pótcselekvés
2022. szept. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így pár éve, rengeteg pénzt elköltöttem őszre ruhákra és rosszul éreztem magam miatta, mert feleslegesen sok lett.

Azt már nem tudom utána hogy volt, volt-e még késztetés legközelebb is vagy nem, de abbahagytam.

2022. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább pótcselekvés. Valamiért ez tesz boldoggá. Ha megtalálnád másban az örömet, akkor ez csökkenne azért. :)
2022. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!