Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a gyerekem...

Mit tegyek, ha a gyerekem papírt fog kapni arról, hogy gyengébb?

Figyelt kérdés

Pár órája jöttem meg a szülőiről. A rémálmom vált valóra, a gyermeket kivizsgálásra küldik. Folyamatosan keveri a betűket, ékezeteket nem veszi észre. Sejtettem hogy eljön az idő, de már harmadikas!!!! Tényleg most kell? Közölte, hogy már 7 gyereknek van papírja hasonló gondokkal. Miért nem küldte el eddig????!

Ami a legborzasztóbb az egészben, hogy a férjem kézzel lábbal tiltakozik. Mert ez csak első dolgozat volt, mert még nem "ment vissza a suliba". Mikor aztán megemlítettem neki hogy ez örökletes, akkor aztán teljesen kikelt magából 🤦

Mert ez hülyeség, mert most ez a divat, mert ő is a mai napig elgondolkozik, hogy az Ty vagy Gy... hát mondom pont ez a baj. Mert én pl nem gondolkozom el rajta 🤷

Azért hajtunk, hogy a gyerekeinknek mindene megegyen, hogy kiállhassanak az emberek elé, hogy ne szégyenkezzen magasabb rangú személy előtt (orvos, ügyvéd, banki ügyintéző, hivatali dolgozó), hogy neki jobb jegyen. Egy ilyen papírral mi marad? Nem kell minden áron a diploma, de a gyerekünknek nem a fizikai munkát szánjuk.


2022. szept. 21. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
95%

A gyereketek diszlexiás vagy diszgráfiás. Nem fogyatékos. Nem dől össze a világ. Én is diszlexiás és diszgráfiás vagyok. Igen kicsit nehezebb dolgom volt, de a szüleim támogattak, foglalkoztak velem. Mai napig vannak gondjaim az írással, olvasással, DE nem hagyom hogy ez határozzon meg.

Diplomás vegyész vagyok.

2022. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy papírja lesz, nem lesz hülye. Csak kap némi könnyítést. Ez nem tragédia, hanem jó dolog. Bizonyíték lesz, hogy a gyerek nem lusta, nem buta, nem lesz.rja, hanem részképesség zavara van, ami nehezebbé teszi.
2022. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekem pszichológusa diszlexiás. Klinikai szakpszichológus!!
2022. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
99%
Rengeteg diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás gyerek van, ettől még bármi lehet belőle. Bár valóban jobb lett volna ha, hamarabb lett volna papír és megfelelő helyen kezdhette volna az iskolát, diszlexiát meg lehet előzni ha más módszerrel tanítják olvasni. Férjedet szerintem kár ezzel szivatni, lehet, hogy ő is diszlexiás, de a helyzeten ez nem fog semmit változtatni.
2022. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
A részképesség zavarával hova fogják felvenni? Sehova. Mehet vajat csomagolni, vagy a hideg húsfeldolgozóban a neon-os fény alatt mehet majd csirkét vágni, esetleg takarítani, vagy talán elmehet kasszásnak?
2022. szept. 21. 21:25
 6/56 anonim ***** válasza:
99%
Mert a férjed mit dolgozik?
2022. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
99%
Mi anno nem hasznàltuk a papírt, hanem egyszerűen jártam fejlesztésre és átküzdöttem magam az iskolán. Nyelvtanból mindig rossz jegyeim voltak miatta, de nyilván nem is azzal készültem továbbtanulni. A közepeset megugrottam mindig. Nem fogyatékos a gyerek, ha jár rendesen fejlesztésre menni fog..
2022. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
93%
Több egyetemista hallgatóm van aki diszlexiás,diszgráfiás,vagy calculiàs. Van amelyik mindegyik. Mégis elvégzik a sulit. Igaz mellettük támogató család van. Úgy látom nektek ez a rész nem fog menni. Nem a gyerekkel van gond, veletek!
2022. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
99%

5


Tévedés!

A te hozzáállásod és a férjed hozzáállása miatt lesznek gondjai..


A részképességzavar felismerése arra kó, hogy megtanuljon a megfelelő módszerekkel tanulni és lezelni helyzeteket, ne könyvelje el magát hü.j.ének. Bàr… ti már megtettétek☹️

2022. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
99%
Ha megkapja a megfelelő fejlesztést és mellette áll a családja bármire képes lehet.
2022. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!