Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A mesterséges megtermékenyítés...

A mesterséges megtermékenyítéssel (lombik) "sikerült"gyermekek gyengébbek bármiben is a nrmál úton megfogant gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel e kérdést,mert szerintem ez nagy baromság!Nekem van 2 is(ikrek) és most ovikezdéskor gyakran voltunk betegek.De a múlt héten egy ismerős hölgy(régi munkatárs)ilyet mondott nekem,hogy nyilván ezért.Erősítsetek meg kérlek,mert szerintem logikus,hogy a megtermékenyítés formája semmiben sem befolyásolja,sem a terhesség kimenetelét,sem pedig a születendő gyermek későbbi életét.Mi köze lenne hozzá?Ugye ez egyértelmű?

2012. dec. 8. 14:20
 1/9 anonim válasza:
Bár nem vagyok orvos se tudós, de tuti semmi köze hozzá. Inkább az lehet a betegeskedés oka ilyenkor ősz végén és tél elején, hogy kevés vitamint (valódi, természetes vitamint) esznek a gyerekeid. A vitamintabletta önmagában semmit sem ér.
2012. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Húúú, ez nagyon jó kérdés! egyébként, ha én úgy is gondolnám, mint az ismerősöd, akkor sem mondanék ilyet! Én még akár szakértők véleményére is kíváncsi lennék!!

Az eszem azt mondatja amúgy, hogy nem ezért betegek a gyerekeid.

2012. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ilyen szinten, mint megfázás, nem valószínű, hogy lenne különbség lombikos, meg természetes úton foganó gyerek között. Azt pedig még nem tudjuk, hogy annak van-e bármilyen következménye, hogy nem egy természetes szelekció alapján legjobbnak számító spermium volt a termékenyítő, és hogy mesterségesen érlelték a petesejtet. Remélhetőleg, ha már amúgyis megmaradt a terhesség, ez a hiba már nem számít. De erről gondolom, Te többet tudsz, hisz Veled történtek meg a dolgok
2012. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Lehet h még erősebbek is vmilyen szinten, mert nekik szószerint meg kellett küzdeniük a létükért, természetes módon meg ott a két sejt, egyesül, irány a méh. Itt meg függ attól, h mennyire van előkészítve a méh, mennyire életképes a beültetett sejt stb.?
2012. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez baromság, az én fiam olyan stramm kis srác, sokkal erősebb az átlagnál, 16 hónaposan 12,5 kiló, nagy masszív gyerek :) Beteg is 9 hónaposan volt először.

Inkább az ikerségükkel függhet össze, mert az ikrek általában kisebbek az átlagnál és így "gyengébbek".

2012. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:)Az én fiaim,40.hétre születtek,egyikük 3kg,másikuk,3és fél kg volt!most 16kg,és 15kg,95cm-esek,2és fél évesek.Ovikezdéskor természetes,a közösségbe kerülés miatt,hogy betegek legyenek.
2012. dec. 9. 08:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Azta, szép nagy ikrek akkor :) Teljesen átlagosak, ne hallgass hülyékre, erősebbek az átlag ikreknél is!

Enyim 46oo gramm volt a kicsike :D

2012. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ez tudományosan igazolt tény lenne, akkor a kezelés előtt aláíratták volna veled, hogy így is vállalod.

Egyébként ne foglalkozz ezzel. Gondold végig, még ha így is lenne, ahogy az a nő mondta, biztosan akkor is vállaltad volna a kockázatot. (Én is tudom milyen évekig várni egy babára, kezelésekre járni és várni a csodát.) Így semmi jelentősége nincs annak, amit mondott.

Gratulálok a gyermekeidhez.

2012. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. dec. 10. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!