Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyereketek el fog szerintete...

A gyereketek el fog szerintetek majd kulfoldre koltozni? Ezt figyelembe vettetek a nevadaskor?

Figyelt kérdés
Nem is kell feltetlenul ugye messzire menni, mehet akar Ausztriaba is. Ti mire szamitotok, hogyan keszultok? Gondoltatok erre mar akar a nevadasnal, hogy kulfoldon is tudja majd a nevet konnyen hasznalni? (Legalabb a keresztnevet, ha adott esetben a vezeteknevet nem is).

2022. szept. 25. 20:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem értettem soha ezt a ha majd esetleg külföldre költözik, legyen már nemzetközi neve baromságot. Hollandiában élek. Kb a világ minden tájáról költöznek ide emberek és bizony nem változtatják meg a nevüket. Ha annyira nehezen kiejtheto a helyieknek, akkor egy becenevet mondanak, amin szólítani lehet őket. Mwanawa kolleganomet Mana-nak szólítjuk, egy volt tanfolyam társam fél méter hosszú neve helyett a Noah-t hasznalja.
2022. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
Igen és igen.
2022. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból eszembe sem jutott ez a szempont, de külföldön is használatos név. Mondjuk a vezetéknév meg keresztbe húzza a ZS betűvel, szóval hivatalos ügyeknél oly mindegy is lenne, hogy a keresztneve nemzetközi… :D
2022. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudatosan mi is olyan nevet kaptunk a testvéremmel, amit simán ki tudnak mondani germán, skandináv, szláv, angolszász stb országokban.

Szerintem ez zseniális dolog, a Györgyit, Jenőt, Zselykét pl nagyon nehéz lehet nem magyar anyanyelvűnek kimondani. Én se tudom azokat a neveket normálisan kiejteni, amik nem általam ismert nyelvhez tartoznak (pl törökül nem beszélek, ha ránézek egy török névre, nem tudom, hogyan kéne hangzania).

Így ha lesz gyerekem, olyan nevet szeretnék, ami vagy 1:1-ben alkalmazható külföldön az említett területeken, vagy legalábbis van ott megfelelője. PL Emília, Dávid, Ádám, Linda.

2022. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta hogy a kínaiak változtatják a nevüket. Az az érdekes hogy nem csak usában hanem uk-ben is megesik.


Szembeszomszéd pl azt mondta XY, de szólítsam Crystalnak. A férje maradt a kínai nevénél, Xiao, ejtsd Csáó.


De sokan használják az angol verzióját, pl Judit helyett Dzsudit, Ágnes helyes Ágnesz.


Ezt személye válogatja.


Én pl nem javítom ki ha a j betűt a nevemben Dzsének ejtik.

2022. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom. Még az is lehet, hogy mi fogunk külföldre költözni. Egyelőre elvagyunk itthon, de ha mondjuk valami idiótának az a gondolat fordulna meg a fejében, hogy kiléptet minket az Eu-ból, akkor már csomagolnánk is.

Nem vettünk ilyen szempontot figyelembe. Angolszász nyelvterületen is létező nevet kapott, de amúgy is ez tetszett. Szerintem aki akarja, az úgyis ki tudja ejteni majd. Él külföldön Mihály, Krisztián meg Ágnes nevű rokonom is, teljesen jól elvannak. Plusz ugye ez a bizonyos "külföld" elég tág fogalom. Mi van ha az én gyerekem pl majd Japánba akar menni? Akkor ugyanúgy cseszheti az angolszász neveket is.

Szerintem ez valamilyen szinten már túlzás, hogy mindenki ezen stresszel, hogy olyan neve legyen, amit külföldön is ki lehet ejteni. Volt olyan vegyes csoportos órám, ahol Afrikától Ázsiáig voltak diákok, első órán mindenki megmondta hogy szeretné ha hívnák, és nem volt ebből para. Szerintem ez valamilyen szinten már túlkompenzálás. Ha kimegy külföldre, így is, úgy is tudják majd, hogy bevándorló. Tök mindegy, hogy David vagy Levente a neve. Nem fogják ettől jobban helyinek tartani.

2022. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem jutna eszembe ez a szempont, hogy ez alapján válasszak nevet a gyerekeimnek.

Én a németeknél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az ázsiaiak másik nevet kapnak. Nekem is volt, aki úgy mutatkozott be, hogy XY, de hívhatom Morrisnak is, német tanfolyamon ezt a nevet kapta a tanártól. Szerintem ugyanakkora erőfeszítés megtanulni a rendes nevét, mint azt, hogy Morris. Nem is értem ezt az átnevezősdit ezért.

Se a keresztnevem, se a vezetéknevem nem bonyolult. A vezetéknevem ay-ra végződik és már ezt se sikerült megugrani a németeknek, hogy ái-nek mondják ki és ne áj-nak. Az "a" kimondását el se vártam, tudom, hogy nincs náluk.

2022. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Van kínai és arab ismerősöm is. Mindkettő nevét tökéletesen ki tudom ejteni, sőt a környezetük is. Itt születtek, mégsem magyar nevet kaptak, hanem a nemzetiségükhöz illőt. Ezen egyedül a magyar tud ennyit görcsölni.
2022. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
26%

Peeersze, hogy szempont volt. Ha a vezetéknevét is angolosítja, olyan menőn fog hangzani, hogy csak na:)


Szerintem szuper, a gyerek neve Zoé, kb mindenhol ugyanúgy ejtik. Van a barátja osztályában egy csomó különböző nemzetiségű gyerek, és szerintem furcsán negatív, amikor szerencsétlen Juszuf(nem tudom hogy kell írni) nevű gyerek mutatkozik be, a többiek meg értetlenkednek, pláne gyerekeknél "az nem is név" szöveggel találja szemben magát.. plusz én nem akarom, hogy még azelőtt tudják, hogy bevándorló, mielőtt elmondhatná. Persze lehet, hogy szuper elfogadó környezetbe kerül, de sajnos nem ez az általános, szóval én semleges nevet kerestem. Ha egyszerűsíthetem az életét, nem fogom "tetszésből" bonyolítani. Mondjuk az is igaz, hogy nem voltam név megszállott, kb mindhez ugyanúgy álltam, volt 4-5, ami kicsit jobban tetszett, azok közül meg a lepraktikusabbat, leggyerekreillőbbet választottam. Kis, egyszerű, elegáns, nemzetközi nevet.

2022. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#29-es szerintem névtől függetlenül tudják, hogy bevándorló vagy vagy sem. Azért anyanyelvi szinten, megfelelő kiejtést elsajátítva nehéz megtanulni egy idegennyelvet. (persze más, ha a gyermek már kint született)
2022. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!