Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm van,...

Szülés utáni depresszióm van, és a megoldás miatt is depressziózok?

Figyelt kérdés

5 hónapja született meg a kislányom.


Eleinte magamban tartottam mindent, mert szégyelltem magam az érzéseim miatt, ami már terhesség alatt elkezdődött.

Aztán beszéltem a férjemmel. Eleinte még volt türelme hozzám, én nekem nem volt semmi jó, amit mondott, a segítségét eltoltam magamtól, mert nekem egyedül kellene ezzel megbírkózni és felülkerekedni.


Most pszichológushoz járok, ez a 4. Alkalom. 45 perc 12 ezer, ami havonta 48 ezer. Emiatt is bűntudatom van, hogy plusz kiadásba kerülök. Most van a rezsis dolog is, ami plusz stressz es szorongás még. És ott a gyerekünk, simán mehetne rá az a 48 ezer forint. De a férjemnek nem merem mondani, mert majd megint az lesz, hogy elégedetlenkedek, meg nekem semmi se jó. Ami így is van: hónapok óta vagy sírok, vagy elégedetlenkedek. Magammal, a teljesítésemmel, a karfiol miatt, a mosogatógép miatt, minden miatt.


A férjem türelemmel próbál hozzám állni, de már sokszor azt érzem, hogy nem bír elviselni, főleg amikor sírok.


2022. szept. 30. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Én is hasonlóan éreztem magam néhány hónapja, néha még most is. Biztos vagy benne hogy ez szülés utáni depresszió és nem pusztán kimerült vagy? Babával milyen a viszonyod? :) H gondolod írj privátban akár.
2022. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hova valósi vagy, de itt ahol én élek (megyeszékhely) van klinikai pszichológus, akihez lehet menni tb alapon. A háziorvos tud beutalót adni. Esetleg utána érdeklődhetsz ennek és akkor nem lenne ilyen nagy kiadás a segítség.

A férjedet pedig ne taszítsd el magadtól, mondd el ezeket neki, hogy mennyire szorongsz. Neki kellene lennie a legnagyobb támaszodnak, kommunikáljatok többet, őszintébben. Kívánom hogy mihamarabb jobban érezd magad!

2022. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehez ez az időszak, es bar ugy erzed, hogy mehetne masra is a penz, hidd el, jo helyre megy! Ha te nem vagy rendben az egész csalad erzi azt. A depresszió egy betegseg, amivel meg kell kuzdenunkde segitseg kell hozza. Ez sajnos penzbe kerul ha tb alapon nem sikerul elintezni. Hidd el, ennel jobbat nem tehetsz a babad es a hazassagod erdekeben, mint hogy erre forditod most ezt a penzt. Nehez idoszak, nagyon sok kitartas kell. Ha ugy erzed, es a ferjed is ugy erzi, kiserjen el egyszer a terapiara. Talaljatok meg a kozos hangot, es beszelgessetek. Idezd fel a szules elotti pillanatokat amikor ugy igazan boldogga tett valami es csinald ujra. Legyen terved a jovore nezve. Mindig csak kiscsi apro tervek amiket ugy erzed meg tudsz valositani, es boldogga tesznek. Hallgass vidam zenet, nezz vidam filmet neha. Baratnok? Csalad? Ha esetleg az felviditani talalkozz veluk. Ilyenkor minden apro boldogsagmorzsat ossze kell szedni. Kitartas!
2022. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Én ezt a depresszíot soha nem tudtam hova tenni.Azok akik lelkileg gyengék,nem bírják magukat lekötni,csak magukkal foglalkoznnsk stb.azoknál jön ki a "depresszíó".Szedd össze magad,és ne csak magaddal foglalkozz!
2022. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó hallotál már kiégésről a burn Out ?
2022. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

#4 azért mert te egy dobozban élsz, attól még a depresszió egy létező mentális betegség. Ha nem lennél ilyen beszűkült látókörű, akkor ezzel te is tisztában lennél.

Amúgy meg milyen ember lehetsz, hogy itt bántasz egy friss anyukát, aki kétségbe van esve?!

2022. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is ennyire súlyosan, de ismerős a helyzet. Nálam sokat rontott rajta, ha épp sírós vagy nagyon anyás időszaka volt a babának és ha nem tudtam eleget aludni. Ami segített, ha el tudtam szabadulni babamentes programra: ez nagyrészt a kutyasétáltatást takarja ;). A férjem egyébként nagyon segítőkész a házimunkában (is), nem lehet rá panaszom, csak a babával nem tudott mit kezdeni az első hónapokban (évben), nekem a házimunka is jó lett volna kikapcsolódásnak, ha zenei aláfestésnek nem babasírás szól. Azóta sokat javult a helyzet.

Tarts ki, ne sajnáld a pénzt a pszichológusra, ha úgy érzed, hogy segít és próbáld meg nem elmarni magad mellől a férjedet!

2022. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legjobb hely ahová pénz mehet az a pszichológus. Ezzel teszel a legtöbbet a gyereknek. Én más miatt jártam magán orvoshoz, ott 24ezres összegek voltak. Egy idő után inkább nem is számoltam mennyit hagyok ott, mert bele lehetett csavarodni.
2022. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogod van így érezni, és te is ugyanolyan fontos vagy mint a lányod.

És neki is jobb ha arra költöd a pénzt, hogy kiegyensúlyozottabb legyél, és később vele és magaddal is tudj foglalkozni.


A férjed pedig ha nem tudja megérteni hogy depressziós vagy akkor egy seggfej.


Gondolja arra hogy jogos, amit érzél, és megérdemled hogy mások ezt megértsék és támogassanak.

Végigcsináltál terhességet, van egy kislányod, ez nem kis dolog, légy büszke magatokra. :)

2022. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!