Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Depressziós...

Mit tegyek? Depressziós vagyok, de nem tudok orvoshoz menni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy egy éve depressziós vagyok, elég erős hangulatingadozásokkal. Sokszor nagyno jó kedvem van, aztán 1-2 hétig teljesen magam alatt vagyok. Néha sírógörcs jön rám, tegnap valami pánikroham-szerűben is részem volt, nem kaptam levegőt elég sokáig, csak sírtam, és remegtem, de erről írtam tegnap egy kérdést. Próbáltam már anyummal beszélni erről, hogy nem vagyok jól, de azt mondta, hogy a pszichológus drága, és ennyivel le is tudta. Nem vagyunk olyan jóban, és nem is akarom felhozni megint ezt, úgy sem lesz eredménye, szerinte egy apróság miatt vagyok ilyen, és túlreagálom. Igen egy "apróságból" indult, de ez azóta annál sokkal több lett azt hiszem. De nem mesélhetek neki ezekről. Nem is vagyok olyan kapcsolatban vele, és ötletem sincs, hogy adnám elő, hogy dohányzok, vagdosom magam, öngyilkosságrólgondolkozok, és bepánikolok sok helyzetben? Szóval ez nem megoldható, de mivel csak egy "apróságot" reagálok túl, így nem mehetek pszichológushoz. Most is egy mélyponton vagyok lassan egy hete, egész nap csak zenét hallgatok, és nem tudom mit kezdjek magammal, szomorú vagyok. Úgy érzem, kicsúsznak a dolgoka kezem közül.

16/L



2015. jún. 13. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SZTK-ban a pszichológus ingyen van, keress fel egyet!
2015. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Inkább keress elfoglaltságot, hobbit és egyből jobban leszel, érj el sikereket ne foglalkozz ezekkel, lényeg hogy légy mindig elfoglalva, vezesd le az energiád sportolással, olvass egy jó könyvet vagy nézz meg egy jó filmet keress valami hobbit amiben sikereket érsz el, tanulj, járj társaságba és érezd jól magad, hidd el ezek után nem leszel depressziós.


Problémáid mindig lesznek az életbe, hol apró semmiségek hol tényleg komolyak de mindig kell tudnod kezelned a helyzetet és elfoglalnod magad, lényeg hogy nem szabad unatkoznod! Én így jöttem helyre egy elég durva depresszióból, segítséget nem kértek pszichológustól mert féltem ezektől meg szégyelltem is, de egy jó barát tanácsára elfoglaltam magam, és munkahelyemen is ha van lehetőségem inkább bevállalok túlórát 4 órába még pluszba hogy ha tényleg nem tudnám elfoglalni magam akkor se unatkozzak.

2015. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindig olvasok valami könyvet, szinte minden félét vegyesen, Da Vinci-kód, Darren Shan könyvek, Harry Potter, Éhezők Viadala, rengeteg könyvet olvasok. Még szaktanárit is kaptam, mert órán olvastam (míg más felelt, és nem bolt feladatunk) Járok futni minden másnap, általában 2 km-t őszre tervben van egy futóverseny is. De nem bírom a tömeget, így osk mindennek lőnek ilyen szempontból. Ma például ballagáson voltam, előttem és mögöttem is rengeteg ember volt, nagyon szédülni kezdtem, nehezen vettem levgőt, így a ballagás nagyrészén ott sem voltam, mert nem bírom. Hétvégén is megyek edzeni egy barátnőmmel. El vagyok én foglalva, de ez nem segít sajnos.
2015. jún. 13. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Van iskolapszichológus is a legtöbb helyen. Ha nálatok nincs átirányítanak a legközelebbi suliba.
2015. jún. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyukád rosszul tudja, a pszichológus nem drága, mivel nem csak magánrendelés létezik. OEP által finanszírozott rendelésre meg ugyanúgy mehetsz fizetés nélkül, ahogy háziorvoshoz, sebészhez, szemészhez, vagy bármi más szakrendelésre.

Menj el nyugodtan egyedül, kérj egy időpontot, ezzel máris teszel valamit magadért.

Egyébként az általad elmondottak nagy része betudható annak is, hogy kamasz vagy, és például a hangulatingadozások tipikusan ennek az életszakasznak a velejárói. Inkább azt mondanám, hogy te egy kicsit érzékenyebb vagy, mint a nagy többség, ezért érzékenyebben is érint ez az állapot, és nem fog ártani, ha az ezzel való megküzdéshez szakembertől is kapsz némi segítséget.

2015. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egy ismerösöm is ebben a cipöben járt megmutattam neki mi is az a horgászat és most is rendszeresen üzi és már99,99% ig oké!
2015. jún. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!