Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nézitek a név választ...

Mennyire nézitek a név választásnál, hogy ha esetlegesen külföldre menne a gyereketek ott is könnyű legyen kiejteni a nevét?

Figyelt kérdés
Bármilyen név ötletem van szinte mindig kapok 1 kommentet azzal, hogy én biztos a másikat választanám mert azzal könnyebben boldogul külföldön, pedig nem olyanokat választottam amik nehezen kiejthetők kint is de mostanában egyre gyakoribban látom ezt a választ is. Persze érthető de mi van ha egyáltalán nem akar kimenni és akkor viszont lehetett volna bármi más neve is de ha külföldre megy ki, nem hiszem hogy ott analfabéték vannak csak akik nehezen tudnak megérteni egy idegen nevet nem? Ha a gyerek jól beszéli a nyelvet, simán meg tudná értetni velük, legalább is én így fogom fel. Mostanában úgy érzem nem divat magyar nevet adni magyar gyereknek, inkább olyat adnak amivel külföldön is érvényesül. Mennyire figyelitek ezeket a név adásnál? Persze érthető is de úgy érzem kicsit túlzás hogy mindig látom ezt a kommentet itt. Mi pl a Krisztina nevet gondoltuk ami nem annyira gyakori szerencsére és már kaptunk olyan megjegyzést, hogy inkább a másik nevet válasszátok mert azzal könnyebben boldogul kint pedig én úgy hiszem van Christina név kint is és a másik név amit néztünk pedig idenebb azért, egy Krisztina névvel nem hiszem hogy bajban lennének kint nem? Mit gondoltok erről a jelenségről? Főleg a gyakorin szoktam látni, való életben egyszer nem kaptam ezt a megjegyzést senkitől bármi névvel áltunk elő.

2022. okt. 7. 12:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Én szerettem volna olyan nevet ami külföldön is "megállja a helyét" viszont vagy nem tetszett annyira, vagy férjem leszavazta, vagy volt a rokonságban stb stb... Balázs lett, így is alig bírtunk választani. Majd ha külföldre költözik kitalál magának egy becenevet vagy bánom is én megoldja valahogy.
2022. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Volt már pár hete egy hasonló kérdés, ott a többség azt írta hogy nem fontos. Ezt én is így gondolom.

Egyrészt mi az a külföld? És ha az én gyerekem majd Ázsiába akar menni? Vagy Afrikába? Akkor egy angolszász névvel is ugyanúgy kilógna.

Másrészt akinek akarják, annak valahogy ki tudják ejetni a nevét. Ismerek sok külföldit, nem csak európai kultúrkörből. Igen, volt akinek elsőre iszonyat bonyolultnak vagy épp viccesnek tűnt a neve, de azért ha bemutatkozott és hallottam hogy kell kiejteni, akkor utána felnőtt emberként meg tudtam ugrani ezt az akadályt. Sok ismerősöm él tipikus magyar névvel külföldön, és max vicces sztorijaik vannak arról, hogy néha rácsodálkoznak a nevükre. De nem jelent nekik problémát. Ha valaki bevándorló, akkor ugyanúgy bevándolró marad névtől függetlenül is, attól nem fogják kevésbé annak tekinteni, hogy könnyen kiejthető neve van.

Harmadrészt a multikulti együttélés nem arról kéne szóljon, hogy mind egy homogén identitás nélküli masszává olvadunk. Hanem arról, hogy a saját szokásainkat megtartva tisztelettel létezünk egy térben másokkal.

2022. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is ez már egy felesleges megfelelési kényszer ismeretlenek felé, akik ezt nem is kérték :) Na meg amit írtak külföld nem csak Nyugat-Eu és Amerika, van még pár ország illetve pont ahol sok a bevándorló vannak hozzászokva. Ha a gyereknek meg majd nem tetszik bármi miatt, meg tudja változtatni. Ismerek sok olyat, aki nem ment sehová, aztán mégis nevet változtatott, mert hosszú, mert rövid, mert gyakori, mert ritka, mert utálja a szüleit vagy az exét és új életet kezd, vagy művészként márkanevet akart... stb.
2022. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem érdekelt. Voltam külföldön hosszabb ideig, és mindenki kimondta a katalán, orosz, török, lengyel társunk nevét is, igaz lehet, hogy nem helyesen, de megtanultuk, ahogy ők is az enyémet (nekem sincs nemzetközi nevem), kizártnak tartom, hogy emiatt hátrány érje az életben. Az én gyerekem egy magyaros nevet kapott.
2022. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%
Azért mondjuk egy Fanny vagy egy Nimród nem ideális, ha angol nyelvterületre kerül az ember. Elképzelem, hogy az angolok meglátják azt a nevet, hogy Kiss Fanny...
2022. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A Fanni "i" vel van írva. Attól h külfödre megy még nem írja "y"nal
2022. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A teniszező Stollár Fanny nevét y-nal írják...
2022. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Fontos szempontom volt, mivel külföldre fogunk költözni, de már a pocakban ráragadt egy magyar név… Van is félelmem ezzel kapcsolatban. Míg egy felnőtt megtanulta már a nevét és megoldja, hogy mások is megtanulják, egy gyerek nem. Ha mindig csak rosszul kiejtve hallja a nevét amíg pici, az szerintem nem annyira jó neki.
2022. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%
Mivel már 4 országban éltem, teljesen különböző nyelvterületeken, ezért ezt egyáltalán nem érzem problémának. Ahogy az afrikai, ázsiai nevekkel is elboldogulnak, úgy a magyarral is. Most angol nyelvterületen élünk, és rengeteg olyan névvel találkoztam itt helyi lakosoktól, amit korábban életemben nem hallottam. És bár egy másik kontinensen élünk, a mi kisvárosunkban minden harmadik embernek lengyel vagy ukrán vezetékneve van. Ha a Sawatzky, Szobetzky, Yaworski, Hnatyshyn vezetéknevekkel boldogulnak, akkor egy András, Péter, Bence, Marcell, Zalán sem lehet probléma.
2022. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kimondottan szempont, de amik tetszettek, azok olyanok voltak, amiket angol, német, olasz, francia, spanyol nyelvterületen is ismernek valamilyen formában.
2022. okt. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!