Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nézitek a név választ...

Mennyire nézitek a név választásnál, hogy ha esetlegesen külföldre menne a gyereketek ott is könnyű legyen kiejteni a nevét?

Figyelt kérdés
Bármilyen név ötletem van szinte mindig kapok 1 kommentet azzal, hogy én biztos a másikat választanám mert azzal könnyebben boldogul külföldön, pedig nem olyanokat választottam amik nehezen kiejthetők kint is de mostanában egyre gyakoribban látom ezt a választ is. Persze érthető de mi van ha egyáltalán nem akar kimenni és akkor viszont lehetett volna bármi más neve is de ha külföldre megy ki, nem hiszem hogy ott analfabéték vannak csak akik nehezen tudnak megérteni egy idegen nevet nem? Ha a gyerek jól beszéli a nyelvet, simán meg tudná értetni velük, legalább is én így fogom fel. Mostanában úgy érzem nem divat magyar nevet adni magyar gyereknek, inkább olyat adnak amivel külföldön is érvényesül. Mennyire figyelitek ezeket a név adásnál? Persze érthető is de úgy érzem kicsit túlzás hogy mindig látom ezt a kommentet itt. Mi pl a Krisztina nevet gondoltuk ami nem annyira gyakori szerencsére és már kaptunk olyan megjegyzést, hogy inkább a másik nevet válasszátok mert azzal könnyebben boldogul kint pedig én úgy hiszem van Christina név kint is és a másik név amit néztünk pedig idenebb azért, egy Krisztina névvel nem hiszem hogy bajban lennének kint nem? Mit gondoltok erről a jelenségről? Főleg a gyakorin szoktam látni, való életben egyszer nem kaptam ezt a megjegyzést senkitől bármi névvel áltunk elő.

2022. okt. 7. 12:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem volt szempont, ennek ellenére olyan neve van, ami bár itthon ritka, de kimondottan nemzetközi. De butaságnak tartom ezt a trendet, Kovács „Kokó” István, Erdei Zsolt is boldogult a „szokatlan” nevével. És eleve, sok embernek már a vezetékneve is problémás, azt is ki kell mondaniuk pl. ügyintézéskor. Itthon amúgy találkoztam olyan megoldásokkal is az egészségügyben, arab orvosok, van olyan doki, akit keresztnév + Dr. megszólítással ismernek a betegek, más dokinak cifra az egész neve, és valamelyik nevéből egy becenevet + doktor megszólítást lehet nála használni.
2022. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2022. okt. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Énnekem eleve a lágyabb hangzású női nevek tetszenek, amik okék külföldön is. :):) Van Zs-betűs név is, ami nagyon tetszik, de nem az a kedvenc. De nálam még jelenleg nem aktuális a gyermekáldás-téma, és természetesen a páromnak is lesz majd beleszólása; de amilyen neveket kinéztem, szerintem nem lesz bajuk vele külföldön. Ilyen Róbert, Lejla, Lina -kategória. :):) Ezek csak példák voltak , nem pont ezek a kedvencek, a Róbertet is a szemléltetés kedvéért írtam; ennél még lágyabb nevek tetszenek, mint amilyen a Lejla, Lina is. :):) Amúgy szal pl a Róbert név is gyönyörű, de nem az a kedvenc; de tehát kábé ennyit kéne átfordítani belőle, hogy az ékezet; tehát pl egy ilyen névvel szerintem könnyű lehet boldogulni. :):)
2022. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!