Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Zoé névről?

Mit gondoltok a Zoé névről?

Figyelt kérdés
Attól eltekintve, hogy igen felkapott, szerintem egy szép név. Nekem tetszenek az ilyen rövid nevek. Mondjuk környezetemben egyszer nem hallotam még mostanában sem a nevet. Ki mit gondol erről a névről?

2022. okt. 9. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A mi környezetünkben elég felkapott, bár én sose ezt nézem. Ha neked tetszik, nem is értem miért kérded. Nekem személy szerint nem jön be, de ettől függetlenül egy szép név:)
2022. okt. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Az én kislányom neve Anna.

A 3. leggyakoribb név, több rokonunkat is így hívják és kifejezetten régies, hagyományos név.

Érdekelt?

Nem.

2022. okt. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Névadasban ne hallgassatok senkire, azt adjátok amit szeretnétek.

Kettő Zoé van a lányom ovis csoportjában, de hallottam a folyosón hogy más csoportban is van. A jászótéren is ahová járunk van kettő aki rendszeresen jön. Ez alapján a környezetemben gyakori névnek szamít. Nekem amúgy nem tetszik.

2022. okt. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Rendben, ne legyen elsődleges szempont a név gyakorisága. De titeket egyáltalán nem zavar, hogy keresztnév plusz vezetéknévvel ( Tóth Zoe, Kovács Zoe), vagy Zoe1, Zoe2, Zoe3, vagy jelzőkkel (szőke Zoe, magas Zoe, kis Zoé stb)együtt szólítják a gyermeketeket? Nálunk Bencèből az edzésen, nem is tudom hány van, de 5 biztos és a Hanna az osztályban 3 is van.

Ne ez legyen a fő szempont, de biztos figyelembe vennem. Amúgy ilyen logika alapján Zoe helyett a Kloèt javaslom.

2022. okt. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Utolsónak: amúgy a Kloé még jobb is szerintem.
2022. okt. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tucat.
2022. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem idegen hangzású, de megszokható. Én is úgy tudom, hogy felkapott, ennek ellenére egyetlen egy Zoéval találkoztunk csak a játszótéren a kisfiam 4 éve alatt. Óvodai csoportjában egy sincs.
2022. okt. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azért nem tetszik, mert tucat. Egyszerűen borzalmas hangzású név.
2022. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem tetszik, de szerintem egy elég jól használható név és ezért toplistás. Zoinak becézve kicsit jobban tetszik. Külföldön is jó. Fiam ovis csoportjában egy Zoé van. Nekem olyan nevem van ami mindig gyakori volt, oviban 3, általánosban kettő gyerek volt ugyanezzel a névvel még. Igazából középsuli óta tudom igazán értékelni, hogy mennyire jó név, mert ott már nem volt másik. Addig mindig kellett valami becenév vagy a vezetéknevem a megkülönböztetéshez. Nagyon szigorúnak tűnt mindig amikor az oviban a teljes nevemen szólítottak állandóan.
2022. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Felénk nagyon sok Zoé van.

Ettől függetlenül tetszik de annyira nem, hogy adnám is, mert vannak lánynevek, amik nekem jobban tetszenek és a vezetéknévhez sem lenne túl tökéletes "s" végződés miatt.

2022. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!