Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket megkérdeznek a rokonok...

Titeket megkérdeznek a rokonok, hogy tehetnek-e ki képet a gyerekről?

Figyelt kérdés

Engem kezd nagyon zavarni, hogy a nagyanyja a megkérdezesem nélkül rak ki heti rendszerességgel képet , anélkül, hogy megkerdezné tőlem. És akkor még eloadja,hogy hát ő úgysem nagyon szokott , de ezt most azért kirakja. Ennyi erővel én meg róla rakok ki egy képet a megkérdezése nélkül.

Én is büszke vagyok a gyerekemre, el is küldök róla képeket akiknek szeretném, a többi meg nem érdekel, lesz*rom hányan lájkolják. Nem értem miért kell mindenféle embernek mutogatni, a felét nem is ismeri az ismerőseinek. Szólni fogok neki nyilván, hogy zavar mostmar, de kíváncsi vagyok, hogy én vagyok a hülye,vagy titeket is zavarna? Hogy álltok ehhez?



2022. okt. 9. 11:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán tesz ki a mama képet róla, de ha igen mrgkerdezi.

Én ha nincs gyerek a képen is megkerdezem csoportkepnel is aki rajta van, hogy kitehetem-e, ez természetes.

Én küldök sok képet a mamának, van ami csak vicces de másnak nem mutatnam, vagy hasonló.

Inkább azt szokta nagy ritkán megosztani amit mi is kiteszunk, de még erre is rakerdez. Évi 2-3 alkalom kb.

2022. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázd le vele, hogy ez nem normális dolog. A te gyereked, állj a sarkadra.
2022. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig megkérdeznek. Egyszer profilképnek állított be anyósom magának a gyerekünkről képet a megkérdezésünk nélkül. Akkor volt egy kisebb veszekedés, de ennek már több, mint 4 éve. Azóta mi osztunk meg az ő oldalán a gyerekekről, illetve a megkérdezésünk után ő is megoszthatja a mi bejegyzéseinket. Sajátot egyáltalán nem szokott.

A többi rokon pedig kezdetektől megkérdezi.

Szerintem ez egy jogos és fenntartható rendszer. Nem késő kiépiteni nálatok sem akár összezördülés árán.

2022. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Egyetértek a többiekkel, ezt lehet intelligensen rendezni, ami a kommunikáció, nem pedig a facebookon puffogás.

Azt azért megjegyezném, hogy ez a "Nem értem miért kell mindenféle embernek mutogatni" megjegyzés arra utal, hogy annyi beleérző képességed van, mint egy csigaháznak.

2022. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A saját oldalamon sincs kint kép a gyerekemről (gyönyörű, egészséges) de eszem ágában sincs kirakni, így senki másnak sincs joga.de ha lenne egy jó kép amit valaki kiszeretne rakni és megmutatja nekem is megkérdez, hogy lehet e akkor persze engedném ritkán. Ha valakinek nem tetszik ez van engem se izgat ha más máshogy csinálja.

Ha te nem véded meg a gyereket ki fogja?

2022. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a mostoha testvérem csinálta. Évente 1x találkozunk kb, nem is szereti a gyerekeket, neki nincs és nem is akar, (amikor elmondtam hogy terhes vagyok, másnap röhögő fejekkel megspékelve mesélte el, hogy azt álmodta, hogy szétverte egy csecsemő fejét egy falon wtf…???)de az instán meg a tiktokon éli az életét, videózza ahogy vásárol, eszik stb.

Miután szültem egyszer eljött, csináltatott pár közös képet a gyerekkel, majd másnap reggel arra keltem, hogy tele van vele az insta, a fb meg még ki tudja mi. Úgy, hogy mi egyetlen képet sem posztoltunk ki nemhogy a gyerekről de még a terhességről sem. Nagyszülők, vérszerinti nagynénik, nagybácsik szintén nem. Egyszerűen nem is értettem, hogy ő miért gondolta ezt annyira természetesnek, hogy na akkor majd ő megosztja!

Ilyenkor fel sem tűnik a másiknak, hogy a szülei pl. nem raktak ki róla semmit? Mi mehet végbe a fejében, hogy vajon miért nem? Gondolta ő lesz a jófej “nagynéni” és majd ő?

Akkor hogy ne legyen annyira kellemetlen mintha még nem láttam volna, megkértem anyámat, hogy vetesse le vele. Leszedte. Szoktunk beszélni ilyen közös tesós csoportban, bár általában csak magáról küld dolgokat, de egyszer sem kérdezte meg azóta sem, hogy mizu a gyerekkel?

2022. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rakok ki fotót, a Férjem sem. Már az elején megkértünk mindenkit, hogy ne tegyenek ki fotókat ők se. De nálunk erre az indok is van sajnos, méghozzá az, hogy nem szeretnénk, hogy az anyám és az új családja lássanak bármit is a gyerekeinkről vagy egyébként tudjanak bármit a magánéletünkről. Nem vagyunk velük jóban, nem hiányzik, hogy visszaéljenek még ezzel is, vagy a közös ismerősi körben degradáljanak minket. A nővéremmel sajnos megtették: miután kirakott fotót az újszülött unokahúgomról, anyám lementette magának, majd hetekkel később megosztotta azzal a szöveggel, hogy "drága kicsi unokám, sajnálom, hogy már soha nem foglak tudni megismerni, a hiányod borzasztóan fáj, nélküled a világ szürkébb és borongósabb, de most már egy jobb helyen vagy, egy új csillag vagy az égen". Ezután mindenki azt hitte, hogy valami történt a babával és meghalt, hetekig záporoztak szerencsétlen nővéreméknek a részvét nyilvánítások.
2022. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem még ugyan nem született meg a pici, de szerintem mindenképpen szólj emiatt. Engem mondjuk sima fotó, havi 1-2 alkalommal nem zavarna, de heti szinten lehet engem is.
2022. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsit távolabbi rokonok még azt is meg szokták kérdezni h lefényképezhetik-e.

Engem nem zavar, ha mama, nagynéni, valaki kirakja a babám fotóját.

2022. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezik meg, tudják, hogy a válaszom a nem.
2022. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!