Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 és fél éves gyereknél...

2 és fél éves gyereknél meddig tarthat a gyász időszaka? (Nagybácsi elvesztése)

Figyelt kérdés

4 hónapja meghalt az öcsém. A kislányom azóta mindenkit Mátézik, és amikor szembesítem vele, hogy ő nem Máté, akkor sírva fakad. Viszont képről már nem ismeri fel.


Nem volt gyakori vendég nálunk, de ha jött, akkor mindig jókat játszottak együtt.


2022. okt. 10. 06:23
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Kövezz meg nyugodtan, de szerintem fel sem fogja ezt az egészet. Ne emlegessétek előtte a nagy bácsit, csak ha ő hozza fel. Lehet hogy érzi a hiánya miatt kialakult bánatot, feszültséget, szomorúságot és ezt tükrözi vissza.
2022. okt. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát én nem a gyászon aggódnék. Azért az nem normális, ha egy ekkora gyerek mindenkit Máténak tart. Gyász mellett sem, pláne, ha alig volt vele kapcsolata.
2022. okt. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem gyász. Kérdés, miért téveszt embereket. Lehet, hogy az arcmemóriájával van a gond.
2022. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2,5 eves volt a fiam, mikor elvesztettuk anyosom. Beszelgettunk elotte rola, es voltak kint kepek a falon is, szoval ezeket hallhatta/lathatta, o maga rakerdezett idonkent, hogy hol van. 1 ev mulva talalkoztunk eladasi okokbol egy kozepkoru novel, aki hasonlitott anyosomra. A gyerekem magan kivul volt az oromtol, hogy itt a nagymamaja :(( Majd megszakadt a szivem. Folyton ment utana, es nem ertette, miert megy el. Hiaba mondtuk neki, hogy az nem a nagymama. Mar 6 eves, de a fotokon meg most is meg tudja mondani.


Ennyi idosen meg ugye nem tudnak jol beszelni, szerintem azzal, hogy mindenkit Matezik (azert gondolom ez egy kis tulzas, nem? Tehat akiket ismer ferfiakat, azokat nem(?), szoval csak keresi, hianyzik neki. Idovel alabb fog ez hagyni.

2022. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

4-5 éves korú gyermeknél érdemben nem beszélhetünk a gyász értelmezéséről sem annak a későbbi feldolgozásáról.



(saját -bár nem bizonyítható- vélemény)

2022. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!