Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a 2 és fél...

Mit tegyek, hogyha a 2 és fél éves gyerekem sokáig "egyedül" van a házban?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem, egy 2 és fél éves lányom és egy 3 hónapos kisfiam.

A lányom előbb felkel, mint a a fiam, én a gyerekekkel kelek.

Múlt hét szerdától viszont a lányom nem kelt fel engem. Mindig befogta az orromat, megcsikolt, viccesen ütögetett, hogy keljek fel, mert ő is fent van.

Fél 7 fele kel, a kicsi 8 órakor kel véglegesen. Addig a lányom egyedül van. Ajtót ha becsukom kulcsra, akkor sincs semmi, mert éjjelre még kel neki a pelenka és belepisil abba. De így se kelek fel rá, meg ugyanúgy felmászik az asztal tetejére, felcsimpaszkodik a polcra, leeshet, rádőlhet a szekrény. Nem borítja ki a játékkockát vagy a csörgős dolgokat, mert tudja, hogy alszunk.


2022. aug. 30. 08:39
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

És akkor keljen a kicsi is meg mindenki? Ezt ugye te se gondolod komolyan?


Senki nem mondta, hogy az ő dolga felébreszteni. De eddig mindig felébresztett, keg odakuporodott hozzám. Ha beállítok ébresztőt, akkor az egész család kel.

2022. aug. 30. 08:43
 2/31 A kérdező kommentje:
Milyen kicsit? Másfél óra.
2022. aug. 30. 08:45
 3/31 anonim ***** válasza:
99%
Inkább keljen az egész család, minthogy leessen a polcról, rádőljön a szekrény (ahogy írtad).
2022. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Fél 7 és 8 óra között másfél óra telik el.
2022. aug. 30. 08:45
 5/31 anonim ***** válasza:
99%
Érdekes, nálunk simán műkődik, hogy mi felkelünk a rezgő ébresztőre, a baba viszont nem.
2022. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Jó mélyen alhatsz. Én füldugóval a macskáim apró neszére felkeltem mindig, nemhogy a gyerekére. Biztos, hogy már a belső órám is felkeltene, de ha nem, állítanék be ébresztőt (rezgésre is felkelek).
2022. aug. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

Kilóg a lóláb, hogy nem a kicsi alvását félted, hanem magadét.

Normális szülő nem is bírna nyugodtan aludni, ha tudná, hogy reggel esetleg a kicsi asztalra mászik meg polcra csimpaszkodik, amíg ő még alszik.

De nem kell megfogadni az itteni tanácsokat, max. egyszer rádől a gyerekedre valami, aztán jó esetben csak a sürgősségire kell vele rohanni, rosszabb esetben egy életre megnyomorodik, a rendőrség meg nyomozást indít ellened a gondatlanságod miatt.

2022. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is így volt, a nagyobb előbb ébredt. Én is szívesen aludtam volna még, mert a kicsi miatt többször kellett kelni éjjel, de ha már felkelt, nekem is kellett. Nem csak azért, mert féltettem, hanem mert éhes volt, szomjas volt stb. Amúgy 2,5 évesen kezdte az ovit (mini csoport), hozzá kellett szokni a korán keléshez, ha ott volt a pici, ha nem.
2022. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Ez abszurd, ahogy van. Még ha tényleg fel is kelne az ébresztőre a kicsi is, inkább érje baj a nagyot, minthogy felkeljen előbb a kistesó?

Meg egyáltalán honnan tudod, nem kell ennél is előbb a nagy? Hisz te húzod a lóbőrt.


Ha ovis lesz a nagy, akkor meg majd egyedül megy oviba reggel, nehogy még hamarabb kelljen kelnie a kicsinek, mindig majd akkor keltek, ha ő, és elkéstek?

2022. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Az én anyukám is rettenetes ébredő (hányingere, hideg veríték és minden más van, ha hirtelen ébred...) De, ha apukám nem volt otthon, hogy ébresszen minket, minden gond nélkül rezgő ébresztőt állított be és bizony felkelt hozzánk. Elkészült, reggelit csinált és addigra felkeltünk mi is.

Miért félsz attól, hogy felébred a kicsi a te ébredésedre, ha a nagytesó ébredése nem zavarja? Hangosabb vagy, mint a 2.5 éves gyereked?

2022. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!