Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van érteme teszteket szétszedn...

Van érteme teszteket szétszedni illetve szerkesztgetni?

Figyelt kérdés
Nem magamról írok, csak sokszor olvasok itt kérdéseket, amikben írják illetve képeket tesznek fel szétszedett vagy szerkesztett teszekről, hogy szétszedték a teszteket és úgy nagyon halványan mintha látvának valamit. Ha szétszedik úgy jobban elhihetik, hogy az igen pozitív, vagy előtte mikor nincs szétszedve akkor nem biztosan látszik, szétszedve meg igen és ez mennyire szokott bejönni, hogy utána is pozitív marad? Meg sokszor látok olyan kérdéseket ahol kérdezik ez pozitív e és a tesztről egy negatívban szerkesztett képet raknak fel, de általában negatív szokott lenni. Mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, mert ezt tényleg nem értem, mi értelme van ezeknek és kíváncsi vagyok. :)

2022. okt. 13. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Van 🤣Eloben erosebben latszik az, ami foton esetleg nem, ezert szerkesztik.
2022. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs. Ha nem tudja eldönteni, akkor nem ide kellene feltenni, hanem 2 nap múlva ismételni, mivel a HCG normál esetben elég gyorsan nő.

Egyik tesztes kérdésnek sincs értelme. Ha egyértelmű, akkor azért, ha meg nem egyértelmű, akkor azért. És attól, hogy valahogy láthatóvá teszik a reagens helyét (pl. negatívba tétellel), attól az nem lesz pozitív.

2022. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony elő lehet hozni még a reagens helyét is akár. Nem szabad, csak beleéli az ember magát a semmibe.

De feltölteni sincs értelme a teszteket, soha egyet sem töltöttem fel. Ha élőben látszik és képen nem, akkor is örülök a halvány tesztnek, nem is hagynám elrontani az örömöm pár negatív komment miatt. Ha meg megjön így jártam, fordult már elő, legalább itt nem kérdezte senki mi lett a vége.

2022. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Akik nagyon reménykednek és az utolsó fűszálba is akarnak kapaszkodni azok teszik ezt àltalában. Nem értem ez másnak miért fáj. A kérdező fog csalódni és esik utána pofára.
2022. okt. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Aki lepontozott, annak nincs humorerzeke?

1-es voltam.

2022. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Értelme nyilván nincs, hiszen elég lenne pár nap múlva megismételni a tesztet. Csak sokaknak nagyon nehéz kivárni azt a pár napot. Szerintem teljesen érthető, az emberi lélek így működik.


Ha pedig szeretnénk megállapítani, hogy van-e ott egy nagyon halvány csík, akkor lehet értelme különféle képszerkesztő szűrőket ráereszteni. Ugyanúgy, ahogy egy orvosi felvételen, akár röntgenen is pl. csak bizonyos kontrasztbeállításnál válik jól láthatóvá egy elváltozás. Kutatásokban használnak ilyesmit. A probléma az, hogy valóban megjelenhet a reagens helye, szóval nem lehet tudni, hogy a hcg reakció eredményét látjuk, vagy a ragasztást, reagenst stb.


Szigorú biológiai vagy információelméleti értelemben az időn túl pozitívvá váló teszt is hcg hormon gyenge jelenlétére utal (az időn túl sem bepirosodó teszthez képest). Csak sokkal-sokkal magasabb a hibaszázalék, mint egy időn belüli pozitív teszt esetében. És mivel a pár nap múlva ismételt teszt biztosat mond, nincs értelme ezen rugózni.

2022. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!