Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan a gyereknevelés, mint...

Olyan a gyereknevelés, mint amilyenre számítottál? Vagy nehezebb/könnyebb?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 09:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
En elegge el voltam tajolva sok mindenben. Az elso gyerekkel nagyon kemeny elso 3 evunk volt, majdnem 4 evvan koztuk a tesojaval, akivel viszont sokkal konnyebb volt minden. Most 6,5 es lassan 3 evesek, a nagy sokat valtozott, sokkal nyugodtabb, kifejezetten konnyen kezelheto gyerek, a kicsinek meg 2 eves kora ota megvannak a sajat elkepzelesei, amikbol nem akar engedni :D De meg igyis konnyebb vele, mint anno a naggyal ilyenkor, mert onemebred 6-8x ejjel, csak max. 1-2x.
2022. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább a 10+ éves szüleinek a válaszai lennének relevánsak.

Őszintén? A legnyomasztóbb rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz és szar lesz és ekkora szívás lesz. A babakor volt a legjobb az egészben. Már az oviban egy őrület, az iskolában hatványozottan őrület, és még az igazi tinédzserkor el se kezdődött.

2022. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
12-es, mesélj légyszi az iskoláskortól a tapasztalataidról, mert én eddig azt gondoltam, hogy a nemalvás meg a folyton rajtamcsüngés a legnehezebb.
2022. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem a 12-es vagyok de 2 kamaszgyerekkel azt mondom hogy a nemalvás tényleg dobogós. Talán első helyen van a szívások között. Nálunk az ovis és a kisiskolás kor relatív nyugodtan telt. De a kamaszkor az rémes. Rosszabb minden hisztinél, dackorszaknál, rajtam csüngésnél.

Ami jobb, hogy sokkal több én időm van, hiszen munka után mehetek edzésre, nem kell értük menni a suliba, önállóan közlekednek, egyedül lehetnek otthon stb.

2022. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak a kisebb gyerekem lenne azt mondanám, hogy egyszerű minden, laza az egész.

DE! Az első gyerek... Ha ezt tudtam volna inkább szüzen haltam volna meg!!!!

2022. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
#14 köszi, és konkrétan mit csinálnak, ami miatt nehéz?
2022. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb. De nem sokkal. Fel voltam rá készülve hogy nem lesz egyszerű. A kisfiam egy többemberes kis energiabomba. Babaként nagyon nagyon nehéz eset volt. Amire abszolút nem voltam felkészülve az a folyamatos aggódás. Ráadásul vele elég sűrűn történik is valami.

Most ovis. Én könnyebbnek érzem a babakorhoz képest. Most igazán élvezem az aggodalmak ellenére is. Nagyon dok közös programot csinálunk

2022. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a betegsegek. A nagy es most mar a kicsi is,allandoan betegek. Szept es marc kozt kethetente felvaltva legalabb, amit mi is elkapunk apjaval es fetrengunk. Okt 1.ota az ovis harmadjara van itthon es csak 17.van.... mi felnőttek is tul vagyunk egy antibiotikumon mar..mar megorulok. Hamarosan megyek vissza dolgozni ,de 2-3 nap utan kidol. Ez valami katasztrofa. A csecsemokori nem alvas se kutya ... Oluszban a ket gyerek oli egymast dolyamatosan,harcolnak, veszekednek,sirnak kiabalnak,mikor egyutt itthon vannak reggeltol estig. En ezt nem tudom meddig lehet birni ep esszel,legyengulve, allandoan taknyosan. Segitseg nelkul persze.
2022. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

10 és 12 évesek a gyerekeim. Nekem az első 2 évük volt sokkkal de sokkkal nehezebb, mint gondoltam, szóval 4 év egyhuzamban. A nem alvás, a szoptatási nehézségek, az életünk újraszervezése, az állandó logisztika, aztán az intézményi beszoktatás (mindennap sírtam), az állandó betegeskedések, virrasztások, stb. Pfúú... soha többé. Nekem utána a dackorszak, a hisztik meg sem kottyantak. Lehet azért, mert a munkámban sok idióta emberrel találkozom és megtanultam nem felhúzni magam ilyeneken igazából. A vergődésüket is kitudtam mindig zárni. Tudták, hogy ezzel nem érnek el semmit, így viszonylag gyorsan túlléptek rajta és megtanultunk normálisan kommunikálni. Amióta iskolások azóta már inkább az a nehéz, hogy kezdenek leválni rólam, pedig nem is olyan régen még milyen pici babák voltak. :D

Szóval minden kornak megvannak a nehézségei szerintem, de én ha az első 2-2 évet nem tekintem (a csúcspont a pici születésénél jött el), akkor könnyebb, mint gondoltam. Az aggódás viszont sokkal durvább, mint amire készültem. Az első házon kívül töltött éjszakákon biztosan tövig rágom majd a körmeim.

2022. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
83%
12. vagyok. Nálunk egyik sem az a leteszed és elvan típusú gyerek. Az oviban ugye már kellene szabályokat követni, az iskolában még inkább. Ahogyan a családban is kellene. Minden igyekezetünk és támogatásunk ellenére ők le se sz..ják a játékszabályokat, hanem mindig a saját fejük után mennek. Annyit hallgattam már az oviban az óvónőktől, az iskolában a tanároktól, 1-2 esetben másik (hasonló) gyerek szülei is bepróbálkoztak osztani az észt. Baromira elegem van már ebből az egészből. Konkrétan azt várom, hogy felnőjenek és menjenek a dolgkura, ha addig nem pusztulunk bele az állandó stresszbe, amit okoznak, akkor talán még lesz egy kis időnk élvezni is az életből vmit. Családi programokat már egy ideje nem szervezünk, utóbbi években már vendégek se jelentkeznek be, minket se nagyon hívnak. Én egyáltalán nem így képzeltem el. Természetesen látta őket nevelési tanácsadó, pszichológus, tesztelve lettek adhd-re is, semmit nem tudtak rájuk bizonyítani. Egyszerűen ILYENEK. Mi meg a férjemmel nagyon nem. Van 1-2 hasonlóan kibírhatatlan rokon mindkét ágon, valószínűleg mi így ütöttük meg a főnyereményt a genetikai lottón.
2022. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!