Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan a gyereknevelés, mint...

Olyan a gyereknevelés, mint amilyenre számítottál? Vagy nehezebb/könnyebb?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 09:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
49%
Utolso, ez az asastol fuggetlen. Visszuk setalni, gyesen vagyok, kint vagyunk vele d.e.du orakat, ennel tobbet nem tudok tenni. De ahogy kilepunk itthonrol,es egyedul marad,mindent rombol,gondolom bosszu, hogy itthagyjuk.
2022. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem szőrszálhasogatásból kérdezem, de az olyan gyerek, aki úgy száll ki a kocsiból, hogy csüng az ajtón, hogyhogy nem kapott egy olyan szidást az apjától, hogy megjegyezze, ilyet többé nem csinálhat? Nem verésre, ordibálásra gondoltam, hanem egy kemény rászólásra és magyarázatra. Az én fiam 3 éves, el vannak nézve a gyerekcsínyek, de egy ilyenért azért már odaszól az apja, és az én apám is rám szólt, ha anno ilyet csináltam.
2022. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
33%
A kutyák nem éreznek bosszút. Berögzött rossz szokásaik alakulnak ki, mert elcsatornázatlan energiái vannak. Klikkerezéssel napi 2x10 perccel már szellemileg lefárasztható egy átlagos kutya.
2022. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Marpedig csak akkor rombol, ha csaladilag elvonulunk itthonrol, ha bent vagyunk es tudja hogy itthon vagyunk! Akkor nem. Szoval ez tudatos dolog. Igy le se tudom szidni,mert nem kapom rajta. Igyekszem tanitgatni, okos amugy ,de szetszakadni nem tudok.
2022. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%
#32. Nem minden gyerek egyforma. Örülj neki, hogy a tiéd könnyű eset. Sok esetben nem nevelés kérdése. Hányszor láttam olyat, hogy két testvér között ég és föld volt a különbség ugyanolyan nevelés mellett. Ez egyik egy angyal, a másik meg egy huligán.
2022. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
75%
35, Az enyém egyszerű? Olyan egyszerű, hogy egyedül én nem tudnék bánni vele. Szerencsére itt az apja, aki rászól, ha olyan a helyzet. Ha nem tenné, 8 évesen ő is a kocsin csimpaszkodna, meg simán lebontaná a házat. Én tudom milyen ha nem tudsz vele mit kezdeni, de mivel az apja szigorú és következetes, ezért remélhetőleg meg fogja tanulni a szabályokat.
2022. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
87%

Akkor "könnyű" eset egy gyerek, ha megvan a megoldás a nevelésére. Nektek megvan, apa szigorával.

De hidd el, van olyan gyerek, akire a ti módszeretek sem hat.

És tudod, nagyon káros a te megnyilvánulásod, mert az olyan szülők is szar szülőnek érzik magukat, akik tényleg mindent elkövetnek eredménytelenül. Egyszerűen a gyerekek habitusa annyira eltérő, hogy nincs általános szabály. Légy kicsit megértőbb, és kérlek, ne oktass ki senkit, mert nektek működik a nevelés.

2022. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nem megértő egyáltalán, csak megkérdeztem, hogy ilyenkor az apa mit reagál. Ha azt mondja, hogy sz.rik arra is amit az apa mond, akkor tudomásul veszem.

A többi dolog amit csinál a 3 fiú szerintem nem kóros, csak ez a kocsiajtón való csüngés keltette fel a figyelmem, hogy ha egy gyerek ilyen kárt tesz, akkor vajon mi rá a reakció. Én amúgy nem bántok senkit hogy sz.r szülő, egyedül én is kevés lennék az egy darab fiamhoz, és nagyon is látom hogy amíg mások közlekednek szépen az utcán, az enyém nem bír nyugton maradni, rohangál össze vissza, stb. Nem hiába hívom néha buldózernek meg tornádónak. Talán az használ nála ha mindent 20x elmondok, hogy mi miért történik, de akkor se elsőre. Ha meg már olyat csinál, ami életveszélyes vagy komoly anyagi kárral jár, akkor csak az apja határozott rászólása az, ami kizökkenti. De azt semmiképp nem akarjuk hagyni hogy később ne tudja azt a pár szabályt amit be kell tartani, pl nem bántunk másokat és vigyázunk az értékekre (pl autóra, de az nyilván nem baj ha lever egy bögrét) Ha teljesen kezelhetetlen lesz, elmegyünk pszichológiai tanácsadásra, egyszer már voltunk 2 éves kora környékén mert volt pár szitu amit nem tudtunk kezelni, vagy teljesen másképp láttuk a párommal, és valamennyit használt az az egy alkalom is. Az biztos hogy el fogok menni a végsőkig amíg nem találok rá megoldást, miért kezelhetetlen a gyerek. (Nem azt mondom hogy más nem, csak hogy maximum a legutolsó pillanatban fogom azt mondani, hogy oké, akkor ő ilyen.)

2022. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!