Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan a gyereknevelés, mint...

Olyan a gyereknevelés, mint amilyenre számítottál? Vagy nehezebb/könnyebb?

Figyelt kérdés
2022. okt. 17. 09:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
12.ismét. Alapvetően nem az a gond, hogy van bennük élet, hanem olyan szinten vannak túlpörögve állandóan, hogy az normális emberi léptékkel iszonyúan idegölő. Szó szerint egy perc nyugalom nincs. Valamelyik mindig elkezdi piszkálni a többit, vagy aki épp ott van. Három fiúról van szó egyébként, 12-10-8 évesek. Ez akár ideális is lehetne a papírforma szerint. Hiába járnak sportolni, nem fáradnak el. Nem vigyáznak semmire. Egész életemben nem volt annyi ruhám, cipőm, írószerem, amit ők ez alatt a pár év alatt "megettek". És nem elkapatva vannak, mert rongyos ruhában, lyukas cipőben nem mehet iskolába. Ha elhagyta, elhegyezte a ceruzáját, egyest kap, szintén nem opció. Otthoni kerti játékokból is rengeteget összetörtek, lezúztak, mert olyan eszement dolgokkal tudnak előrukkolni percek alatt, hogy a hajam kihullik. Pl bicikliznek, erre az egyik elkezdi kidobni a másik elé a homokozójátékot, labdát, bármit... Átmegy rajta törik, eldobja a biciklit, az is törik. Az autóból úgy száll ki, hogy az ajtóra támaszkodik és csüng rajta, hiába lett elmagyarázva számtalanszor, h nem kéne, mert tönkremegy (már be kellett állíttatni emiatt, hogy rendesen záródjon). Villanykapcsolót csaptelet úgy érinti meg, hogy majd leszakad. 5 éve költöztünk egy felújított házba. Azóta az összes csaptelepet és villanykapcsolót le kellett cserélni, 3x festettünk mindenhol. A kert egy részében konkrétan kiugrálták a füvet és kopár volt és szállt a por. A saját unokatesóm azt mondta, hogy ha nem tudná, hogy az én gyerekeim, azt gondolná, hogy vmi szegregátumból szabadult mauglik. Gondolom nem sok olyan van, aki erről álmodott kislány korában.
2022. okt. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok, mintha csak én írtam volna a 12-es választ!

Az első babám folyton ordított, éjjel-nappal, csak kézben aludt vagy úgy, ha a hordozóban mozgattuk, a szoptatás katasztrófa volt, képtelen volt jóllalni, így a sok szenvedés után minden etettés tápszerrel végződött, már hallucináltunk a fáradtságtól... De visszasírom ezt az időszakot, mert akkor még érthető, hogy így kommunikál, de az, hogy így 9 évesen is még ez megy ez már nagyon nem fsza! Egyfolytában megy a balhé, akaratos, makacs, hisztis, visszapfázik, a büntetések semmit nem érnek! Ha szépen kérjük alap dolgokra is flegma NEM! a válasz (pl légyszíves menj el fogat mosni), már teljesen kivagyunk tőle... A kisebb 6,5 éves, reggelente pár perc után kijön a szobából, magától csinál mindent, a nagy meg hisztizik, végignyivákolja az egész reggelt, ő fázik, nem tud felkelni, nem tud fésülködni, leesik a fogkrémes tubus a földre - ő nem tudja felvenni, mert csúszik a keze... (ma reggeli eset) minden álldott reggel évek óta... Középső csoportosan volt a legönállóbb, azóta folyamatosan halad visszafelé...

És persze ha valami van egyből a kicsivel példálózik, de ilyen abszurd dolgokban is, hogy neki miért nem kell fésülködni... (cseszd meg azért, mert pár mm és 2cm között van a haja, neked meg a hátad közepéig ér!!)

A kicsivel sem fogalkozunk többet, sőt, hiszen a kicsi kb szobanövény üzemmódban van születése óta... Ha mi engedünk, megelőlegezünk dolgolat is 10-ből 10x pofára esünk... Akkor volt nyugisabb amikor a dackorszaknak kellett volna tombolnia.

Sokszor légyszívesebben öngyilkos lennék, de a kisebb miatt nem teszem

2022. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 3 és egy 20 éves gyerekem.Most értettem meg a mondást...kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.
2022. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. És a férjetek/párotok is hasonlóan éli meg a történéseket? Hogyan befolyásolta a kapcsolatotokat?
2022. okt. 17. 17:27
 25/38 anonim ***** válasza:
18%
21 es. Ne haragudj de az utolso bekezdésen mar rohogtem. Kiugraltak a fuvet meg mauglik 😆🤣 nekem a kisebb ilyen,fiu. De voltam ovodai beszoktatason es 10-bol 7 fiu ilyen. Ugy képzeld el. Mint akik nem normálisak,vadak,ut rug harap, csip,rombol. Mint a forgoszel. Majd alakulnak. Tobb szazezres kart okozott mar nekunk is a lakasban. Feltepte a szegelylecet, a kuszobot, a vakolatot is lekaparta. Tonkretette a mosogepet es a jatekok felèt is. Ez van. Beteg ne legyen es kesz.
2022. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
25. Örülök neki, hogy te ilyen jól szórakozol ezen. Elküldhetem őket hozzád a nyári szünetben? :)
2022. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Nem éltem álomvilágban, mégis csalódott vagyok. Már 12 éves, de tuti nem lesz testvére. Egyszerűen imádom a gyerekemet, de anyának lenni szívás.

Kiskorában könnyebb volt, nagyon igaz az elcsépelt mondás : kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond! Az oktatást elnézve ez csak fokozottan rosszabbak lesz, totál kilátástalanság!

2022. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

3mas vok. Hát ő is kivan már rendesen. 7 éve nem aludtunk át egy éjszakát 😅

A lányunk igazi többemberes baba/gyerek (most 7éves) szuper érzékeny. Mindenen sír.

Gondoltuk (mi kis naívak) 4 éves korában hogy jöhet a tesó, mert mi már mindent láttunk, túléltünk.

Mikor kiderült h ikreket várok, hát volt bennem félelem...

Ééés joggal!

A dackorszakos vegyes ikreim igazi buldózerek. Tehát a nagyobb érzékenyem folyamatosan sír, a huligánok hisztiznek, és így telnek a napjaink.

A kapcsolatunk nem romlott a férjemmel, nost olyan szüneteltető pályán van (minden ok de nincs időnk egymásra) a túlélésre játszunk.

Majd csak vége lesz ennek a korszaknak is....

2022. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
26-oa kuldjed. Van lezart hatso kert,mehetnek hatra rombolni a kutyahoz.🐕‍🦺😅 Az is tonkretett mindent. Ket meteres arkot as,egyszer a haz beton alapzataig leasott. Nekem mar mindegy 🤣
2022. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
27%
(29: a kutyával foglalkozni is kell, nemcsak tartani ;) szellemi fárasztás, klikkerezés, kutyás sport, napi séta)
2022. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!