Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszióm lenne?

Szülés utáni depresszióm lenne?

Figyelt kérdés
5 hónapja szültem és most már ott tartok, hogy egyszerűen nincsen kedvem semmihez sem, alig várom hogy véget érjenek a napok. A kisfiamat imádom, de úgy érzem, hogy jobbat érdemelne nálam, nem vagyok jó anya. 😢 Folyamatosan szorongok enni sem eszek, már fogytam 20 kg-t. Szülés előtt rendmániás voltam, most meg a ház is szalad folyamatosan, csak akkor szoktam takarítani, amikor a férjem segít benne és ez is zavar, de egyszerűen nincsen energiám ehhez az egészhez. Férjemnek jó nagy türelme van, de én folyamatosan csesztetem őt mindennel, pedig kiveszi a részét mindenből így is, hogy rengeteget dolgozik. Beszélek neki ezekről az érzésekről és hiába mondja, hogy értékes vagyok meg jó anya, egyszerűen nem jut el az agyamig, mert én ezt nem így gondolom. Úgy érzem, hogy nem ért meg engem. Önbizalom hiányos is lettem nagyon és ez miatt is szoktunk veszekedni, mert úgy érzem, hogy ő már nem szeret engem. Félek, hogy el fogom őt taszítani ezzel a viselkedésemmel. Szeretnék megváltozni, olyan vidám lenni, mint régen, de egyszerűen nem megy. Mindennap úgy kelek fel, hogy most ez a nap más lesz, de aztán persze ugyanaz történik. Ellátom a gyereket és ennyi. A mosolyom is csak akkor őszinte amikor rám kacag, de utána megint belegondolok, hogy mennyire szar anya vagyok és mennyire jobbat érdemelne nálam és elkezdek sírni. Úgy érzem, hogy képtelen vagyok boldoggá tenni a családomat és jobb lenne nekik nélkülem, mert én csak egy házisárkány vagyok, aki folyamatosan kedvetlen és szomorú. Igazából nem is tudom, milyen választ várok, mert ahogy ezt leírtam szinte már biztos vagyok benne, hogy bele estem ebbe a depressziós csapdába és csak ki akartam írni magamból ezt az egészet. 5 éven keresztül küzdöttünk azért, hogy legyen gyerekünk, és azt hittem én leszek a világ legboldogabb anyukája, erre tessék itt vagyok bedepressziózva. 😞
2022. okt. 17. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
A leírtak alapján szinte biztos, hogy szülés utáni drpresszióban szenvedsz,sok anyukát érint.Türelemmel ,támigatással a férjed és családod részéről idővel elmúlik,vagy ha úgy érzed,nem tudsz megbirkózni vele,igényelheted egy pszihológus segítségét.Ez nem szégyen,nem vagy rossz anya.
2022. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Írj nyugodtan privit ha akarsz beszélgetni róla,én is édesanya vagyok.
2022. okt. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az már tök jó, hogy ezt felismerted és kimondod.

Irány a pszichológus, még most!!!!!!


Addig is kezdj el mozogni, tornázni, minden nap sétálni, olyan hormonokat szabadít fel, ami segít.


És keress a közeledben babaklubot, babamatornát vagy bármi hasonlót ahol társaságban lehetsz egy kicsit napközben.

Hajrá!!!

2022. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szívesen beszélgetnék más anyukával. Családom az nincsen sajnos, nagyon rossz a kapcsolatom velük. Egyedül az öcsémmel tartom a kapcsolatot, nekik is van gyerek, de persze ők “szuper boldogok.” Férjem ő támogat, de úgy érzem, hogy kevés. Ez miatt is nagyon bűntudatom van.
2022. okt. 17. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen, szülés utáni depressziód van. A többiek előttem már leírták mit kell tenni ilyenkor. A sportot kihangsúlyoznám, csodákat tesz🙂. És ne szégyelj segítséget kérni, ha nem változnak az érzéseid! Egyébként az első gyermek után szerintem a legtöbb nő átesik egy picit nehezebb időszakon, hiszen anyává válni nem mindig olyan egyszerű mint ahogy azt elképzeljük. A fáradság, a kevés idő önmagunkra, a férjünkre, a háztartásra,megváltozik a testünk stb. Egy sor új dolog, amit meg kell szokni, bele kell rázódni. Hidd el, nem vagy egyedül! Kitartás, és minden jót nektek! 3 gyermekes anyuka
2022. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!