Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebbe vajon bele gondolnak?!

Ebbe vajon bele gondolnak?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem provokatív kérdésnek szánom, komolyan érdekel hogy ki mit gondoltok erről.

Aki szül 3-4-5+ gyereket azok bele gondolnak abba hogy mi lesz ha egyedül maradnak? Mármint, persze jó esetben öreg korban halunk meg végelgyengülésben.. De mivan ha nem?

Mivan ha apuka most jól keres, (van saját haz az is oké) de mondjuk meghal? Vagy beteg lesz és ápolni kell a sok gyerek mellett?

Az ember 1 gyereken is gondolkodik, hiába keres jól mind a 2 szülő.

Nem sertesbol, komolyan. Minden tiszteletem a tiétek hogy bírjátok. De aki ilyen sok gyereket szül az bele gondolt ezekbe? Ugye tényleg sajnos nem tudjuk mi történik velünk. Nők ti ebbe belegontoltatok? És ha veletek történne valami? A ferjetek helyt tudna állni? Ti hogyan gondolkodtok erről?

Köszönöm a válaszokat!


2022. okt. 23. 00:43
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
72%

Ezt régebben én is megkérdeztem.


Elküldtek anyámba, lepontoztak, meg kifejtették, hogy az ő párjuk soha nem lép le és nem is hal meg, ráadásul én csóró proli vagyok, és nőellenes, mert tudni illik, manapság a nők is keresnek sok pénzt, ráadásul mindenki diplomás, és van spórolt pénze, meg befektetése.


És anyám még szűz! >:)

2022. okt. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Itt a gyakorin mindenki milliomos, diplomás, és van 10 haza amiből passzív jövedelem van. 🤣

Adja az ég hogy sose hagyják el őket, de mivan ha elüti őket a busz? Vagy betegek lesznek? Bármi történhet sajnos..

2022. okt. 23. 00:57
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Belegondolnak, de az életet nem lehet rettegésre alapozni.

Akkor ne is vegyünk tartós tejet, mert mi van ha holnap meghalunk?

Én megalapoztam a gyerekvállalás feltételeit, és ha az az álmom, akkor igenis szülök akár 5 gyereket is annak a tudatában, hogy igen, bármi történhet.

Ha egyedül maradok, akkor is találok megoldást, mindig van legalább fizetett segítség.

2022. okt. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Igen, belegondolnak, de normális emberek nem paranoid mivanhákra építik az életüket.
2022. okt. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Mindenkinek át fut az agyán ilyen gondolat, de az, hogy az egész életed úgy éld, hogy mindennap azt várod mikor következik be amitől félsz, az k...ra nem normális. Nem lehet így leélni egy életet.
2022. okt. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
igazad van kérdező, én pl azért nem mentem egyetemre, mert mi van ha diploma védés közben beégek a közönség előtt... fő a biztonságos élet!
2022. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

4 gyerekem van, leírom mi lenne, ha a férjem kilépne az életünkből, én pedig lebetegednék és kiesnék a munkából:

Eladnánk minden felesleges cuccot itthonról, a családsegítőnél utána járnék milyen támogatásokra vagyunk jogosultak, illetve fizikai segítséget is igénybe vennénk, mert szoktak ilyet nyújtani ingyenesen (pl kijönnek takarítani)

Van ingyenkonyha, ott is tudnának enni a gyerekek. Végső esetben mennénk anyaotthonba, szerintem az még nem a pokol legalsó bugyra.

2022. okt. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
+ alapítványoktól, vagy a Vörös Kereszttől is kérnék segítséget
2022. okt. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ugyan nincs gyerekem, de nagycsaládból jöttem, négyen vagyunk testvérek. Mindkét szülőm dolgozott, de apukám volt a fő kenyérkereső, így nyilván megéreztük volna ha ő kiesik a munkából, vagy beteg lesz; erre volt is példa, komoly betegségen ment keresztül, és nem volt biztos, hogy túléli. Nyilván volt némi megtakarítás, saját, hitelmentes ház ami azért nagyon nagy előny. Plusz egy támogató közeg, nagyszülők akik fizikailag és anyagilag is segítettek volna ilyen esetben. Viszont nyilván, nem lehet úgy élni hogy jaj mi van ha ez és ez történik; akkor ne vállaljon az ember egy gyereket inkább, ha ennyire fél.
2022. okt. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Persze értem amit mondtok. De 1 gyereknek meg valahogy(bármi áron is!!) de megadom amire szüksége van. De 3-4 az már necces.. Ezért is tettem fel a kérdést..hogy van-e B terv ha a sok gyerekes szülő egyedül marad teljesen.

2022. okt. 23. 01:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!