Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik most kisgyereket nevelnek...

Akik most kisgyereket nevelnek, mennyi havi jövedelemből mire futja?

Figyelt kérdés

Hány gyerek van, mekkora az anyagi keretetek, hány éves(ek)?

Gondot jelent számotokra hogy minden meglegyen, vagy sem?

Hogy látjátok a közeljövőt az anyagiak és a nevelés kapcsán?


2022. okt. 25. 00:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
78%

Még azt mondja, 3-szor mennek külföldre nyaralni, de nem élnek luxusban.


Azért oké, hogy nem a zsíros kenyér az alap, de az meg a ló túloldala, hogy több ingatlan meg évi többszöri nyaralás nem luxus szint, azért ezt se állítsuk már.


Meg havonta 300 ezer csak egy gyerekre elmegy, és akkor az nem luxus, mikor itthon a medián fizetés nincs ennyi :D

2022. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
Ismertem olyat aki egyedül nevelt 2 gyereket, és bolti eladóként dolgozott, nettó 160-ért. Plusz némi juttatás és állami pénz, de így is alig haladta meg a 200 ezret. Na ehhez képest még a 4-500 ezer is luxus.
2022. okt. 25. 13:43
 33/62 anonim ***** válasza:
35%

Arra kíváncsi lennék, mi a jóisten kerül 1 gyerekbe 300ezer ft-ba.

2 gyerekem van. Ha csak nyikkannak megkapják amit akarnak, igy nincs a 2re összesen 50ezer költve....

2022. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:
#33, nyilván itt más szinteken megy a dolog. Míg ha a te gyereked megnyikkan, kap egy tábla csokit, itt kap 1 kamionnyit.
2022. okt. 25. 13:48
 35/62 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok akinek 300ezer megy a gyerekre, de az nem aki 3szor nyaral (mondjuk az sem luxus, persze attól függ hol). Nekünk pl. évi 1 hét belföldi nyaraládra futja a szép kártyára kapott összegből.

Ez itt a szomorú, hogy egyesek szerint az, hogy az ember egy tömegtermékeket áruló bolt új ruhát vesz a gyereknek és az alapvető szükségleteit fedezi az már luxus, pedig normális országokban ez az alap.

2022. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%
Én most gyeden vagyok, így 920 körül van 1 gyerekkel a havi bevétel. Ha visszamegyek dolgozni, akkor 1,3 M körül lesz. Saját lakásunk van, spórolunk, nem költünk eszetlen dolgokra, de azért még nem kell megnézni, hogy mit veszek a boltban (két tejföl közül megveszem a 100 Ft-tal drágábbat, ha az finomabb). A havi kiadásunk átlag 400- 500 ezer körül van (de ebben benne van mindkettőnknek nyugdíjbiztosítás, rezsi, élelmiszer, benzinpénz, autó, váratlan költségek, akár ajándékok, plusz a férjem a munkahelyén menüzik minden nap, én főzök magunknak-a menüzés nyilván drágább), nyáron belföldön nyaraltunk. A többi pénzt félrerakjuk, befektetjük. Van valamennyi tartalék is vész esetére. Második gyereket egyelőre nem vállalunk.
2022. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
83%

Férjem dolgozik csak, én még itthon vagyok. 2 éves a kicsi, 4 a nagy. Kb 600 a havi jövedelme, műszaktól függ.

Sokat félreteszünk, egy részét a gyerekeknek, másik részeből a házat újítjuk, csak a szükségesekre költünk, de bármire szükség van, meg tudjuk venni.

Saját házunk van, de hitelünk is van.

2022. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
71%

"Ez itt a szomorú, hogy egyesek szerint az, hogy az ember egy tömegtermékeket áruló bolt új ruhát vesz a gyereknek és az alapvető szükségleteit fedezi az már luxus"


Én nem mondom, hogy luxusnak kell számítania az új ruhának, de azt se mondjuk már, hogy évente 3-szor külföldön nyaralni nem az. Meg hogy havi 2 millió(!) forintból nem lehet luxus színvonalon élni, azért aki ennyi pénzből nem tud szép házban élni, jókat enni, programokra járni meg nyaralni, az valamit nagyon elszúr.


De erről egy barátnőm jut eszembe, aki a férjével tehetős családból származik, finanszírozták nekik a lagzit, kocsit kaptak, befizettek nekik a házba, aztán örököltek is két lakást, amit most kiadnak és mégis mindig panaszkodnak, hogy úristen, de nehéz megélni, meg mennyibe kerül minden és egy 5 ezer forintos plusz kiadáson kiakadnak. Meg ruhát kap a gyerek szülinapra, hogy ne kelljen az lt külön venni, mert pénzbe kerül, jó lesz ajándéknak. És hogy bezzeg a gazdagok.... :D

2022. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
79%
De ez nem. Mikor a magyar átlagkereset felet keres valaki kicsit ( mint pl. mi) vagy netán az átlag dupláját az messze nem luxus csak egy normális minőségű élet.
2022. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
77%
Vajna Timi luxus életet él. Az, akinek van egy háza, kettő kocsija meg havi 1-2M forintja, az az ember csak jól él, de ez közel sem a luxus kategória. Ne keverjük már a szezont a fazonnal.
2022. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!