Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6+ éves gyerekek szülei,...

6+ éves gyerekek szülei, ezekből mit csináltatok teljesen másképp, mint ahogy terveztétek? Mit csinálnál másképp utólag?

Figyelt kérdés

Ha már 6 év fölötti a gyereked, akkor válaszolj csak légyszi, mégha a kisebb életkorokra is vonatkozik a kérdések egy része. Az érdekel, hogyha valamit nagy meggyőződéssel teljesen máshogy terveztél a gyerekvállalással, neveléssel kapcsolatban, és mégis az ellenkezője lett, illetve hogy utólag máshogy csinálnád-e, és miért?


- szülés: természetes vs. császár

- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt

- szoptatás vs. tápszer

- hordozás vs. babakocsi

- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól

- bölcsi vs. otthon oviig

- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni


Melyikről mit gondoltál, és miért változott meg teljesen a véleményed?



2022. okt. 12. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Császárt nem akartam, sok komplikáció lehet belőle, a természetes szülés az biztonságosabb. Szerencsére nem kellett császár. Nem is értem, aki önként ezt szeretné, az egy hatalmas hasi műtét.

A gyerekkel alvás téma már megosztóbb, szerintem. A védőnő nekem hozta a prospektusokat, hogy milyen jó az. Én mondtam, hogy nem. Aztán persze csak az lett belőle, mert a fiam nem aludt máshogy. Szerintem ezt be kell vállalni ha a gyerek nem alszik másképp, hát akkor együtt.

A szoptatás is érdekes volt nálunk. Az első gyerekkel annyi tejem volt, a lefolyóba borogattam. A másodiknál meg nem. A gyerek nem akart szopni, elapadt a tejem, fejtem, szedtem tejszaporító bogyót, akkor beindult újra. A gyerek továbbra sem szopott jól, jól begyulladt a mellem. Az egész napom a szoptatás körül forgott. Utólag azt mondom, ez egy nagy baromság volt. A védőnő sem segített, mert mondogatta a hülyeségeit, hogy minden nő tud szoptatni, blabla. Ja, de nem minden csecsemő tud szopni. Most utólag azt mondom, fel kellett volna íratni a tápszert.

A hordozást próbáltam, nekem nem ment, a gyerek ordított a hordozókendőben. Jó drágán vettem kendőket, azt meg sem kellett volna venni. Egyébként nagy gyerek mind a kettő, nekem meg gerincsérvem van, szóval a cipekedést elég hamar feladtam.

Rokoni segítséget én szívesen elfogadtam volna, sajnos nem álltak sorban.

Bölcsibe nem vittem őket, és ezt nem is bántam meg.

Fizetett segítséget vettem igénybe, most így utólag azt mondanám nem eleget, de elég csórók is voltunk akkortájt. De szerintem néha el kell menni egy házaspárnak kettesben valahova feltöltődni.

2022. okt. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

- szülés: természetes vs. császár

-- nem volt valasztasi lehetoseg, igazabol tokmindegy volt. Meglett a gyerek ez a lenyeg 🙂 utolag kar barmelyiken bankodni.


- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt

-- vegyesen volt es igy volt megfelelo.


- szoptatás vs. tápszer

-- szoptatas, annyi tejem volt h akar 3nak is jutott volna 🙂,


- hordozás vs. babakocsi

-- babakocsi forever 😁 fene se cipeli a valagat a kisdednek. Mondjuk nem is igenyelte az allando testi kontaktust. Most sem! Kemenyen intro a gyerek!


- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól

-- nem volt vagy minimalis de orultem h nincsenek a nyakamon!


- bölcsi vs. otthon oviig

-- 3eves korig otthon imadtam ezt az idoszakot!


- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni

-- nekem nem volt teher, mondjuk egy nyugis elvanmintabefott gyerek mellett minden popecul ment

2022. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni? Akkor nem kell kérdezni sem.
2022. okt. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Lányom 14 éves

Szülés: természetesen akartam, császár lett, ha lehetne változtatnék rajta, de ugye ezt nem én irányítottam.

Altatás: egy szobában aludtunk, most is így csinálnám ( sőt csinálom is a kicsivel jelenleg)

Szoptatás: soha nem kapott tápszert, most is így csinálnám.

Babakocsi, hordozás: lányomat babakocsoztattam csak, szerettük, akkor nem ismertem a hordozást. Most ismerem és csinálom, nagyon jó dolog. Kár hogy akkor nem használtuk.

Rokoni segítség: nem kellett, most sem kellene

Bölcsi: lányom 16 honaposan bölcsis lett, ez hatalmas baklövés volt, ha egy valamin változtathatnék ez lenne az. Nagyon megbántam, kisfiamat nem viszem most.

Fizetett segítség: nem kellett ,nem is kellene ,nem változtatnék

Ilyenekre gondoltál?

2022. okt. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én felpontoztam minden választ. Gyakorin ez van sajnos. Vannak, akik a toplista élére úgy akarnak felkerülni, hogy másokat lepontoznak (Én sokáig azt sem tudtam, hogy van ilyen toplista, míg itt fel nem világosítottak, hogy sokszor ezért pontozzák le a válaszokat). Illetve van, aki így éli ki a frusztráltságát. Rám egyik sem jellemző, egyébként az itt kérdezők többsége tapasztalatom szerint nem szokott lepontozni. Ha ez zavar, akkor azt sajnos csak úgy tudod elkerülni, ha nem válaszolsz, én viszont örülök, hogy írtál.
2022. okt. 12. 13:13
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es, mit bántál meg a bölcsiben konkrétan?
2022. okt. 12. 13:14
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Szülés: Nem igazán gondolkodtam rajta. Természetes szülés lett mindkettő.

Altatás: Az első születése előtt nagy külön szoba-párti voltam, mert azt gondoltam, hogy csak az a gyerek alszik a szüleivel, akit "oda szoktattak." Mondanom se kell, hogy ez hamar megdőlt, kb. egy hét után minden elv borult, egyetlen dolog volt a lényeg, hogy valamennyit tudjunk aludni. Hogy melyik helyiségben, nem érdekelt.

Szoptatás: Mindkettő viszonylag sokáig szopott, nem "elvből", hanem mert így jött ki. De örülök neki.

Hordozás vagy babakocsi: Ezek nem hiszem, hogy ütnék egymást, bizonyos helyzetekben a hordozás a praktikusabb, máskor meg a babakocsi.

Rokoni segítség: Mindig számíthattunk a szüleimre, ez teljesen rendben van így. Most a tesóm gyerekei kicsik, sokat vigyázok rájuk.

Bölcsi: 2 év van a gyerekeim között. Az nagyobbik nem volt így bölcsis, mert minek. A kicsi 2 évesen ment, én pedig vissza dolgozni. Szívesen maradtam volna vele is otthon, de kellett a fizetésem.

Fizetett segítség: Ilyen soha nem volt, mindent meg tudtam oldani. Mai fejemmel lehet, hogy az ebédet inkább rendelném néha, de akkor még nem annyira ismertem az ilyeneket.

2022. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Szülés: császárral született, nem volt választásom🤷🏻‍♀️


Alvás: az első 3 hónapban külön aludtunk, mert nagyon jó alvó volt, úty terveztük, hogy nem is fog köztünk aludni...3hónapos múlt, mikor elromlott az alvása, onnantól a kiságy egyik rácsát levettük és babaöbölként szolgált az ágyunk mellett. Így együtt de mégis külön aludtunk, bár mikor elkezdett mászni, sokszor felmászott a mibágyunkba és ott aludt

2éves múlt mikor külön leesésgátlós ágyat kapott, onnantól abban aludt külön, bár az első 1-2 hónapban én még nagyrészt vele aludtam. nem csinálnám másképp🙂

Etetés: igény szerint szoptattam, bár megküzdöttünk érte. Rengeteg tejem volt az elejétől kezdve, viszont neki 0szopó reflexe volt (koraszülött, gyenge is volt)

Aztán 1-2 hónap alatt ráérzett, onnantól imádtam

Közel 2 éves volt, hogy leszokott magától

Ezen sem változtatnék



Hordoztam, és babakocsiztunk is, bár a hordozás volt az elsődleges

Kényelmes volt

Szerette, és én is szerettem

2,5 éves koráig rendszeresen vittem háton


Segítség

Nos, anyámmal jól összevesztem míg a korházban voltam, ő kitalálta, hogy ha már kiadják a gyereket, ő beköltözik hozzánk, és segít ellátni

És hiába magyaráztam szépen, hogy szeretnénk egy családdá válni HÁRMAN ha végre kiengednek, egyszerűen nem fogta fel, mondott nem túl szépeket...

Jól összevesztem vele, és kijelentettem, hogy jó, akkor 6 hétig SENKI nem látja a gyereket

Így is lett

Őszintén? Annyira jó volt az, hogy mikor a lányommal hazaértünk (5nap PIC és 3 nap megfigyelés) még volt 5hetünk mikor csak hárman voltunk, megszoktuk egymást, az új életet, kiismertem a babát, tehát annyira jó volt, hogy ha esetleg lenne második baba, bizony így csinálnám megint


Bölcsis volt, bár nem terveztük, viszont kaptam egy nagyon jó állás ajálatot

Nagyon, nagyon jót tett a lányomnak

Imádott gyerekek közt lenni, 2 évesen kezdte

Nagyon jó bölcsibe irattuk, és rengeteget fejlődött


Nem volt fizetett segítségem, sőt, semmi féle segítségem nem volt. Így visszagondolva, lehet nem ártott volna 1-2 havonta bébiszitter 2éves kora után

Vagy esetleg havonta egy takarítónő aki segít megcsinálni a nagytakarítást

Ezen lehet változtatnék

Úgy éreztem mindent megoldok, pedig nem, csak mindenbe bele kaptam, és sokszor emiatt úszott a lakás...

2022. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

- szülés: természetes vs. császár


Egeszsegugyben dolgozom, rengeteg szulesi serult, orokre fogyatekos gyereket lattam, aki ha csaszarral szuletik, ep lesz. Ugyhogy kizarolag csaszarral voltam hajlando szulni, mivel kulfoldon lakom, valaszthattam, hogy szuljek, itt ez alapveto emberi jog.


- altatás: külön a gyerekkel vs. együtt


Egy szobaban, de a sajat agyaban, nem akartam novelni a bolcsohalal kockazatat (szinten a szakmabol adodoan, lattam halott gyereket)


- szoptatás vs. tápszer


Kuzdottem erte heteket, de lett tejem tobb het kitarto kuzdelem utan,majd 3 evig szoptattam.



- hordozás vs. babakocsi


Gerincproblemak miatt nem hordozhatok



- rokoni segítség jól jön vs. nem jön jól


Nem volt, igy nem tudom milyen lett volna ha van


- bölcsi vs. otthon oviig


Iskolas koraig otthon voltam vele



- fizetett segítség vs. magad intézni a háztartást, a gyerekkel együtt lenni


Jo lett volna egy takaritono, de sajnaltam volna kolteni ra :)

2022. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen megegyezik a véleményem az elsővel. Kivéve, hogy nekünk némi segítség volt, valamint ment bölcsibe (3 évesen) a lányunk.
2022. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!